Wibracje cee'd

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
micolo0
 

Wibracje cee'd

12 lis 2008 18:51

Witam.
MoÂże ktoÂś siĂŞ spotkaÂł z dziwnymi wibracjami Cee'da 1,6 benzyna?
Objawy: Przy obrotach ok. 3000 na postoju, mam wyczuwalne wibracje na kierownicy a lusterko trzĂŞsie siĂŞ i rozmazuje widok za autem. Podczas jazdy to samo. A przy prĂŞdkoÂści 100km/h generalnie caÂły siĂŞ trzĂŞsie - co to moÂże byĂŚ?? :?:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Wibracje

12 lis 2008 19:30

Witam,
Ups!!! Jedź do ASO!!! Niech sprawdzą czy auto jest dobrze skręcone !!!

Ja mam 1.6 CRDI i tak wibracji nie zauważyłem, a mam juz przejechane 50.000 km. Generalnie mogę stwierdzić że czasami coś trzeszczy z przodu w desce lub tylnej klapie, ale wibracji jeszcze nie stwierdziłem. :)

Dobrego serwisu Tobie nie polecę bo sam go jeszcze nie znalazłem.

Żeby cioś polecić muszę być pewien na 100% , a nie na chybił trafił.

Pozdrawiam
Darek

AUTOR WĄTKU
maestro
 

12 lis 2008 20:10

<span>micolo0</span> napisał(a):MoÂże ktoÂś siĂŞ spotkaÂł z dziwnymi wibracjami Cee'da 1,6 benzyna?
Objawy: Przy obrotach ok. 3000 na postoju, mam wyczuwalne wibracje na kierownicy a lusterko trzĂŞsie siĂŞ i rozmazuje widok za autem. Podczas jazdy to samo. A przy prĂŞdkoÂści 100km/h generalnie caÂły siĂŞ trzĂŞsie - co to moÂże byĂŚ??


mam coÂś rĂłwnieÂż podobnego, w zakresie obrotĂłw 2800-2900 i jeszcze conajmniej 2-3 osoby ........http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=2251&postdays=0&postorder=asc&start=0

sposrĂłd wszystkich osĂłb u Ciebie jest to najbardziej odczuwalne, myÂśle Âże powinieneÂś udaĂŚ siĂŞ do ASO i koniecznie napisaĂŚ czy udaÂło siĂŞ tÂą zagadkĂŞ rozwiÂązaĂŚ,
ja juÂż odwiedziÂłem ASO z tym problemem i stwierdzono, co prawda Âże wystĂŞpujÂą ale sÂą one na tyle maÂło odczuwalne Âże trudno bĂŞdzie je zidentyfikowaĂŚ, wiĂŞc narazie odpuÂściÂłem, czekam aÂż sie nasilÂą aby udaĂŚ siĂŞ do ASO ponowienie.

AUTOR WĄTKU
micolo0
 

12 lis 2008 21:22

Jutro jadę do serwisu. Tak w ogóle to wibracje te są dokładnie w tym samym zakresie co u innych 2700-2900. Jeżeli powiedzą, że ten typ tak ma to niech mi to dadzą na piśmie, że nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy (rozmazany obraz w lusterku) ani na zużycie mechaniczne silnika.
Moja Ceed ma 4700 przejechane. :(

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

13 lis 2008 06:20

Moj Pro_cee'd ma tak samo od nowosci i jakbym nie przeczytal na forum ze moga byc jakies wibracje tobym sie chyba sam ich nie doszukal.
U mnie sa niewielkie i tez w okolicach 2800-2900 obr, ale to tylko jakby mrowienie na kierownicy i pedalach niewyczuwalne dla pasazerow, a obraz w lusterku sie nie rozmazuje (jeszcze :? ).
Dzis jade olej wymienic to popytam w serwisie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

13 lis 2008 08:40

<span>lookaszk</span> napisał(a):U mnie sa niewielkie i tez w okolicach 2800-2900 obr, ale to tylko jakby mrowienie na kierownicy i pedalach niewyczuwalne dla pasazerow


dokładnie tak miałem przy przebiegu 1,5 - 5 tys. km, obecnie mam ponad 10 tys. km i to coś odczuwalne jest też na nadwoziu i tym samym dla pasażera.

AUTOR WĄTKU
micolo0
 

14 lis 2008 18:16

No i po serwisie - Objawy są ale pan nie może ustalić przyczyny. Recepta: Czekać aż się nasilą.
Szukam innego serwisu.

AUTOR WĄTKU
qbix
 

14 lis 2008 19:10

i w tym watku odpowiem ze tez tak mam.

na poczatku wydaje mi sie ze tego nie mialem, choc glowy nie dam sobie uciac. wiecie jak jest.. dopiero po jakims czasie zaczyna sie zauwazac pewne rzeczy.

dodam ze wibracje sa BARDZIEJ odczuwalne przy aucie obciazonym (np 3 pasazerow) przy tych samych obrotach.

prosze o komentarze jak cos nowego odkryjecie w tej sprawie.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

14 lis 2008 20:37

<span>micolo0</span> napisał(a):No i po serwisie - Objawy są ale pan nie może ustalić przyczyny. Recepta: Czekać aż się nasilą.


też czekam i czekam...... już mam 11 tys.km, poczekam jeszcze 4 tys. do przeglądu, chociaż miłoby było gdyby udało sie to zlokalizować wcześniej,
mam do dyspozycji kanał i trochę doświadczenia w naprawie własnych aut może ktoś ma jakieś sugestie w jaki sposób znaleźć przyczynę????

co do spostrzeżeń to.... wydaje mi się że gdy wnętrze auta jest mocno nagrzane to zjawisko to jest mniej odczuwalne, chociaż może to tylko złudzenie,
ponadto u siebie nie zauważyłem różnicy czy auto jest obciążone czy nie

AUTOR WĄTKU
maestro
 

22 gru 2008 12:06

odgrzebuję temat bo nie został rozwiązany

czy ktoś ma jakieś nowe info ?

dodam od siebie, że u mnie wibracje nie ustąpiły.... może nawet się nasiliły - przebieg 12 600 km

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 gru 2008 16:11

jak juz pisałem u mnie dokąłdnie przy 3000 obrotów
ceed nr 1 tego nie miał
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
maestro
 

22 gru 2008 20:04

sensor ale Ty masz teraz diesla czy benzyne ?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

23 gru 2008 08:14

benzyne
<-------

AUTOR WĄTKU
maestro
 

23 gru 2008 20:03

no tak :)

w sumie się cieszę, że masz w swoim ceedzie to samo co ja ;) wcześniej czy później poznamy rozwiązanie, a może już szanowny testerze podejrzewasz co jest przyczyną tych wibracji ?:)

AUTOR WĄTKU
micolo0
 

27 gru 2008 20:31

Może to źle wycentrowany wał korbowy - jutro kolejna wizyta w serwisie - tym razem innym. Nawalił mi centralny zamek od pasażera to przy okazji zapytam co z tymi wibracjami.
Mam już prawie 11 000 i nie ustąpiły.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 gru 2008 21:46

<span>micolo0</span> napisał(a):Przy obrotach ok. 3000 na postoju, mam wyczuwalne wibracje

czy tu brakuje przecinka po 3000 czy kręcisz silnik do takich obrotów stojąc samochodem na postoju? bo jeśli kręcisz silnik bez obciążenia to pytanie, po co?

AUTOR WĄTKU
Wojtek321
 

27 gru 2008 22:29

Nie dam Ci precyzyjnej odpowiedzi, bo nie mam doswiadczenia ani wiedzy o takich problemach w KIA ceed. Ale poniewaz prosisz o komentarz to napiszę ogólnie:

Czasami rezonans nie wynika z wady czy złego umocowania elementów, bo taką już mają proporcje i konstrukcję że przy jakiejś przekazywanej im czestotliwości po prostu "zagrają". (tu widocznie krytyczne jest ok 3000 obr)
Czyli mozliwe ze twoje kierownica i lusterko są umocowane i tlumione ok,
tylko silnik (co sam zauwazyłes przez błąd wyważenia) przekazuje za mocne wibracje o tej czestotliwości.

Też czuję ze płyta podłogowa wpada w lekkie, ale raczej w granicach normy, wibracje przy obrotach ok 2900, jednak u mnie nie jest to ta skala drgan o ktorej piszesz.

Zanim Ci to usuną radzę unikac dlugiej jazdy w tych krytycznych obrotach, raz ze pewnie to jest nieprzyjemne, a dwa że w silnym rezonansie częsci duzo szybciej sie zuzywają i materiały ulegają zmęczeniu . To tak jak żołnierze kiedy idą przez most to nie krokiem marszowym żeby "nie zagrał" i sie nie rozleciał.

pozdrawiam
Wojtek

AUTOR WĄTKU
Wojtek321
 

27 gru 2008 22:40

I jeszcze coś : calkiem mozliwe ze sila tego rezonansu zalezy nie tylko od wyważenia silnika ale tez obciążenia calego auta, po prostu zmieniają
sie naprężenia i profile na elementach nośnych coś jak w strojonej giatarze, auto obciązone siada, inne jest echo od szosy, nadkoli i cos zaczyna drgać. W takim wypadku to nie jest chyba łatwe do usuniecia,
a i przeciwdziałać cieżko - bo co niby, masz powiedzieć cioci zebys siadla
z przodu a wujek z tylu?
Myślę ze Ci sie jednak uda z tym uporać
powodzenia
Wojtek

AUTOR WĄTKU
lalas
 

28 gru 2008 04:47

i znów jakieś "niusy", aż sprawdzę czy mu budą telepie w okolicach 3000 obr/min :D

AUTOR WĄTKU
maestro
 

28 gru 2008 09:35

lalas mowa jest o 1.6 benzyna ;)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl