komputer a spalanie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dominik070779
 

komputer a spalanie

10 lis 2008 17:43

koledzy mam pytanie jak wam pokazuje komputer spalanie chodzi mi o średnie bo umnie pokazuje dopiero przy 40kmh a gdy stoje na światłach to są kreski czyli nie pali wcale czy wy też tak macie. Pytam bo jeżdziłem nowym fordem mondeo i tam nawet jak jest odpalony i stoi to pokazuje jakieś 0.6 0.8 l a jak jest w naszych bo zwątpiłem.

AUTOR WĄTKU
ko_ala
 

10 lis 2008 18:15

W moim przypadku pokazuje "już" od 30km/h. Poniżej tej prędkości spalanie chwilowe --. Jadąc w korku --. Trochę to dziwne.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

10 lis 2008 18:19

<span>dominik070779</span> napisał(a):jak wam pokazuje komputer spalanie chodzi mi o średnie

średnie pokazuje non stop czasem się trochę zwiększa czasem zmniejsza ale Tobie chyba chodziło o bieżące spalanie :wink: wiec mam tak samo od ponad 30km/h pokazuje.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

10 lis 2008 18:50

u mnie dokładnie od 40 km/h - oczywiście od 30 km/h :P
Ostatnio edytowano 12 lis 2008 16:29 przez George, łącznie edytowano 1 raz
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

10 lis 2008 19:16

Chwilowe spalanie pojawia się od 30 km/h. Niestety szkoda że tak późno. W poprzednim aucie gdzie miałem kompa, pojawiało się wcześniej (chyba 10 k/h ale dokładnie nie pamiętam), a do tej prędkości spalanie przechodziło w tryb l/h

AUTOR WĄTKU
qbix
 

11 lis 2008 18:37

Juz o tym pisalem. Komp w ceed mozna sobie o kant !@$% rozbic.
Sprawdzalem spalanie po jednym tankowaniu (tankowanie na maksa zeby bylo mozliwie dokladnie)- komp zawyza okolo 0,4-0,6l/h.
Rowniez chcialem podejsc do sprawy metodycznie i sprawdzilem spalanie po okolo 1300km. Wtedy komp zawyzyl jakies 1,8l/100km!!

Moze to ma cos wspolnego z tym co piszesz. Jak jedziesz ponizej 30km/h to komp pokazuje "---". Nie wiadomo co to znaczy. Czy to ze dla tego urzadzenia paliwo sie nie zuzywa w tym czasie czy moze informacja nie jest istotna dla kierowcy.
Jak dla mnie to urzadzenie mierzace przeplyw paliwa jest zbyt niedokladne i ponizej 30km/h pokazywaloby bajki. Stad tez duze zaklamania komp w srednim zuzyciu paliwa.
Co ciekawe funkcja ile pozostalo to przejechania pracuje dosyc wiarygodnie.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

11 lis 2008 18:47

Komp w ceed faktycznie jest o kant d... rozbic...

Tankowanie od zera do pierwszego odbicia - 660km do tankowania
Tankowanie od zera do korka - 666km do tankowania
Tankowanie od jednej kreski do odbicia - 530km do tankowania

Cos mi sie wydaje ze ten komputer to liczy na chybil trafil albo z jenów przelicza na zlotowki ;)

AUTOR WĄTKU
potok
 

11 lis 2008 18:49

Może masz taki kiepski egz. komputra :wink: moj sprawdzałem wielokrotnie i różnica wynosiła 0,1 - 0,2 l/100 km; na dystansie 1,8 kkm zawyżył spalanie o 0,1 litra :)

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

11 lis 2008 18:54

asfilm a nie ma to coś wspólnego ze średnim zużyciem paliwa z poprzednio przejechanego dystansu? U mnie też po jeździe pozamiejskiej pokazało do stuknięcia 780 km, a w czasie tankowania po jeździe miejskiej pokazało - też do stuknięcia 650 km.
Sprawdziłem ze dwa razy z ciekawości komputer z tankowaniem i wyszło praktycznie to samo...
PS Wony na złotówki :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

11 lis 2008 18:59

<span>dominik070779</span> napisał(a):bo umnie pokazuje dopiero przy 40kmh a gdy stoje na światłach to są kreski

drogi kolego, zapraszam do instrukcji
w niej masz opisane iż taka jego charakterystyka

co do wskazywania tego ile pali ze stanem faktycznym to aż tak dokładny ten komputer nie jest, jednak u mnie przekłamanie mieści się w granicy do 0.5l./100km
więc nie jest źle.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

11 lis 2008 19:13

za kazdym tankowaniem zeruje wszelkie wskazania komputera przed tankowaniem. A moze po prostu on "nie widzi" paliwa ponad odbicie ;) Nie wiem ;) Fakt faktem rezerwa zawsze zapala sie kiedy komputer pokaze 80km do tankowania.

AUTOR WĄTKU
less
 

11 lis 2008 19:22

qbix napisał(a):Jak jedziesz ponizej 30km/h to komp pokazuje "---". Nie wiadomo co to znaczy. Czy to ze dla tego urzadzenia paliwo sie nie zuzywa w tym czasie czy moze informacja nie jest istotna dla kierowcy.


Wskazanie "--" nie oznacza że auto nic nie spala. Jak nie spala paliwa - w momencie mocnego hamowania silnikiem kom pokazuje "0,0". Po prostu tak jest komp ustawiony że nie pokazuje poniżej tej wartości. Dlaczego tak jest to nie wiem, ale wydaje mi się że jest to próba oszczędzenia kierowcy szoku jakim jest wysokość spalania przy przyśpieszaniu na niskich biegach. Poprzednim moje auto miało silnik 2.5 litra benzyna. Komp pokładowy w nim pokazywał co prawda spalanie chyba od około 10 km/h a niżej przechodziło na litry na h. W tym przypadku jednak producent ograniczył wysokośc podawanego spalania do poziomu 39,8 litra/100 km, choć z pewnością silnik spalał chilami znacznie więcej :twisted:

AUTOR WĄTKU
potok
 

11 lis 2008 19:24

Wg mnie komputer najdokładniej wskazuje przy długich przebiegach w krótkim czasie, przy jeździe miejskiej i postojach w korkach wskazania są mniej dokładne. Pisałem już kiedyś jak jadąc płynnie nocą bez obciążenia do Ruciane-Nidy (480km), spaliłem średnio 4,5 litra/setkę przy średniej prędkości 80 km/h, komputer po tej trasie wskazywał jeszcze 670 km do opróżnienia zbiornika. W następnych dniach jeździłem po wybrzeżu a później dość szybko po autostradach za granicą. Łączne spalanie na dystansie 1850 km wg kompa wyszło 5,5 litra/setkę a wg moich dokładnych dwu dolewek pod sam korek 5,4 litra.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

11 lis 2008 19:25

ja jestem zadowolony z komputerka :D moj myli sie w granicach 0,2-0,4 litra na 100 km :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
less
 

11 lis 2008 19:27

asfilm napisał(a):za kazdym tankowaniem zeruje wszelkie wskazania komputera przed tankowaniem. A moze po prostu on "nie widzi" paliwa ponad odbicie ;) Nie wiem ;) Fakt faktem rezerwa zawsze zapala sie kiedy komputer pokaze 80km do tankowania.


Dokładnie.
Po pierwsze zasięg do przejechania w oparciu o ileś tam ostatnich kilometrów, a NIE od ostatniego tankowania czy resetu kompa. Poza tym - jak już ustaliliśmy - do zbiornika ceeda wchodzi o nawt 8 litrów więcej paliwa niż podawane 53 litry. Jak zatankuję pod korek to zasięg - na kompie - raczej nie przekracza 730 - 750 kmów z tym że przez pierwsze około 150-200 kmów praktycznie się nie zmniejsza. To samo jest ze wskazówką poziomu paliwa - pierwszy ruch po około 150-200 kmach

AUTOR WĄTKU
dankat
 

11 lis 2008 22:20

Mi osobiście max zasięg komputer wyświetlił jak dobrze pamiętam 794 km.
Co do średniego spalania pokazywanego przez kompa, to panowie jest ok. Pewnie są błędy granicy 1-3%. Z takimi wartościami spotkałem się w innych samochodach. A różnice, o których wy piszecie to wasze błędy a nie komputera.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

12 lis 2008 01:13

Komputer ceeda pokazuje dosc dokladnie (u mnie zaniza o jakies 0,5l/100km) - taki wniosek po przebiegu 2300km ;-)

W poprzednim pojezdzie mam komputerek "selfmade" i jego wskazania sa znacznie dokladniejsze - raczej zawsze ponizej 1% w stosunku do pomiaru dystrybutora - w najwiekszym stopniu zalezy to od rodzaju przebiegu - najwieksza dokladnosc przy duzym procentowym przebiegu w trasie(ale to wynikalo z faktu ze przy takim przebiegu go kalibrowalem).
Pokazywanie sie "--" przy nizszych predkosciach ma za pewne na celu oszczedzenie nerwow wlascicieli - przy ruszaniu chwilowe spalanie potrafi wyskoczyc do 30-50l/100km. Co mniej kumaci mieliby niezlego zgryza w takim przypadku ;-)

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
xedo
 

12 lis 2008 18:25

pioteer napisał(a):Pokazywanie sie "--" przy nizszych predkosciach ma za pewne na celu oszczedzenie nerwow wlascicieli - przy ruszaniu chwilowe spalanie potrafi wyskoczyc do 30-50l/100km. Co mniej kumaci mieliby niezlego zgryza w takim przypadku ;-)

pozdr.piotr

tak zgadzam się z tym kiedys w pewnym tygodniuku motoryzacyjnym był test chyba dokładności pomiarów spalania albo samego spalania czy jakoś tak już nie pamiętam ale w każdym razie było to wspomniane ze przy niskich prędkościach producenci w komputerach robią tak ze one nie pokazują w do danej prędkości chwilowego spalania albo np. w mercach tak jest ze aż silnik się "rozgrzeje" to pokazywane jest spalanie wbite do kompa przez producenta, czyli samochód był sprawdzany na hamowni albo gdzieś i wyszło im spalanie 7,5 i takie jest na kompie w danym momęcie. A np. z ciekawostek w poprzedniej c-klass nie ma opcji chwilowego spalania jest tylko średnie :?

AUTOR WĄTKU
pitern
 

14 gru 2008 10:52

A w mojej Kijance komp zawyza srednie spalanie o 1 litr :o z wyliczen wyszlo mi ze pali ok 5,5 a kompik pokazuje 6,5 czy to jakas usterka kompa czy jak?

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

14 gru 2008 13:26

<span>pitern</span> napisał(a):A w mojej Kijance komp zawyza srednie spalanie o 1 litr z wyliczen wyszlo mi ze pali ok 5,5 a kompik pokazuje 6,5 czy to jakas usterka kompa czy jak?

mysle ze bład do 1litra to nie jakis dramat :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl