cee'd SW 2.0 CRDi - pierwsze wrażenia i dalsza eksploatacja

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

novee
 

24 paź 2007 08:41

Bo ja wiem... ciężko mi powiedzieć, na trasie niby idzie normalnie, tylko cholernie dużo pali, po mieście nie ma za bardzo gdzie sprawdzić. Subiektywnie mi się wydaje że jest jakby bardziej 'ociężały' tzn. ma większe opóźnienie przy wchodzeniu na obroty przy dodaniu gazu. Chyba nie z powodu paliwa, bo już wlałem na 3 różnych stacjach. W poniedziałek jak po wielkich wysiłkach podpięli go pod kompa, to żadnych błędów nie wykazało, więc już głupieję.

Wrócę z tej Słowacji i jak się nic nie zmieni, to robię awanturę. Kupiłem cichego diesla, a teraz mam huczącego i palącego jak dwulitrowa benzyna... :cry:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

24 paź 2007 09:13

niech ci sprawdza auto na kompie, ale w czsie jazdy, jezeli mozna tak zrobic.

Piszesz o problemach z wydechem - to moze byc jedna z przyczyn spalania i zmulenia samochodu

zrob numer, i podjedz do serwisu slowackiego ... :)

powodzenia
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

novee
 

24 paź 2007 09:28

Heh, z tym słowackim serwisem to niegłupi pomysł :) jak znajdę czas to może i podjadę :) W sumie przez Żilinę będę jechał, więc mogę go nawet w fabryce zamienić :mrgreen:

Co do zmulenia i pozostałych efektów, to ja bym się na 90% upierał, że to okolice wydechu albo sam kolektór gdzieś przy turbinie, ale 2 stacje ASO nie widzą żadnych problemów... Hałas sprawa subiektywna (powiedzmy), ale ze spalaniem to jakieś jaja są

novee
 

08 lis 2007 17:05

Długo mnie nie było, ale pojeździłem sobie towarzysko i służbowo na Słowację i do Pragi. Co do moich problemów uwagi są dwie:

1. dudnienie wg mnie jest coraz głośniejsze, najbardziej słychać na wolnych obrotach i równo przy 2 tys. obr. Poza tym nie słychać tego na zewnątrz, za to przenoszą się wibracje do środka i tworzy jakiś cholerny rezonans. Czuję drgania na kierownicy i czasem na fotelu i podłokietniku, więc myślę, że to bardziej jakiś łącznik lub poduszka od silnika lub skrzyni... Wku...a mnie strasznie, a po 6 godzinach w trasie kupowałem Panadol na stacji, bo głowa pęka

2. Spalanie... problem się chyba rozwiązał. Mam kartę Orlenu i lałem Vervę.... w drodze na Słowację spalanie w trasie 7,3, na Słowacji zalałem na Slovnafcie i średnia z ganiania 160 po słowackiej autostradzie i później z trasy do Łodzi - 6,2...
Trasa do Pragi... resztka Vervy + BP Ultimate w Częstochowie - średnia 7,1, powrót z Pragi, czeska stacja OMV i paliwo Diesel Sprint czy jakoś tak... średnia z autostrady w Czechach i powrotu do Łodzi 5,8-5,9!!! Idę na 900km z jednego baku

Czyli NO COMMENTS Jak podać polskich #$%^&** sprzedających paliwo do sądu za oszustwo?

A co do skrzypiącej rolety to przeszło... tzn. nie słyszę bo od silnika mi dudni

Cris
 

08 lis 2007 17:39

Tak czy siak w nowym samochodzie nie możesz mieć takich dźwięków. Ba, nawet w starym. Nikt nie może Ci na to nic poradzić? SA może zdiagnozuj poza ASO a do nich jedź z "poleceniem naprawy". Od razu wskaż im usterkę bo sami nigdy jej nie znajdą, albo nie chcą.

novee
 

08 lis 2007 18:17

Ustawiony jestem w Łodzi na piątek 9.11 na 10 i zlecenie gwarancyjne dam na piśmie i poproszę o pisemną odpowiedź jak będą wydziwiać. Mam nadzieję że znajdą przyczynę... :cry: :oops:

masiu
 

08 lis 2007 22:53

dokładnie tak trzymać :D

też jutro odwiedzam serwis - wymiana oleju :)

novee
 

28 lis 2007 09:55

Witam po długiej przerwie, ale nie mam czasu żeby popisać, a poza tym nic się nie zmienia... Tzn. w końcu wywaliłem pismo na firmowym papierze, oficjalne do serwisu z wyszczególnionymi wadami/usterkami i... walczą :twisted: Ale trochę obrażeni byli jak przyjmowali auto z takim zgłoszeniem czarno na białym :?

swender
 

28 lis 2007 10:29

A w którym serwisie są tacy obrażalscy?

novee
 

29 lis 2007 14:08

Chyba w tym Twoim :) Jak się sprawa skończy to podam z nazwy i podsumuję. A generalnie jest trochę jak w Toyocie, po cichu, 'na gębę', żeby śladu w papierach nie było jakby co :) W ogóle zdziwieni, że tyle usterek/wad to jeszcze nie mieli... a ja wypisałem 9 pkt. w sumie, z tego większość to bzdury typu skrzypi, trzeszczy :? ale niech działają. Przeglądając to forum, to nie jestem usterkowym rekordzistą :lol:

Jak czytałeś powyższe posty, to w końcu poszło oficjalną drogą, nie dlatego że coś źle działa, albo dobrze, a ja przewrażliwiony jestem, ale dlatego że we wszystkich serwisach w Łodzi jak podjechałem się spytać na luzie dlaczego jest tak, a nie inaczej, to totalnie gadali bzdury i olewali sprawę na zasadzie 'ten typ tak ma, a pan się nie zna' :o

novee
 

11 gru 2007 21:27

Ja się potnę :-( Oddałem auto do serwisu, wypisałem oficjalne pismo ze
wszystkimi usterkami i wadami. Po pierwszej wizycie 26.11 poprosili o drugą i
żebym pokazał gdzie są te wady, które wypisałem w piśmie, bo oni tego nie widzą,
nie słyszą, nie czują. 3.12 po jeździe ze mną, pan serwisant zanotował że
usterki jednak są, z tym wk*&^%$ym huczeniem na czele. Straciłem auto na
tydzień... Wszystkie inne wady i usterki usuwali sukcesywnie (reg. zamka
bagażnika, linki ręcznego, trzeszczenie rolety), przyczyny huku nie mogli
znaleźć. Dziś 11.12 odebrałem auto, odpowiedź mam na piśmie... HUCZY JAK
SK*&^%$YN! A usterka czy wada, która była, okazało się że zanikła, bo w
odpowiedzi mam wypisane, że ten niski dźwięk to objawy normalnej pracy silnika i
układu wydechowego... I ja już teraz nie wiem nic :-((( Może oni mają rację i
wszystko jest OK, a ja jestem przewrażliwiony? :-(((

...tylko dlaczego jak jeździłem zastępczą popierdułką Hyundaiem Getzem z
silniczkiem 1.1 w benzynie, to fakt, na autostradzie wył, ale na luzie i niskich
obrotach było cichutko w porównaniu z superhipernowoczesnym dieslem Common Rail
w moim Ceedzie? Są jakieś obiektywne, wymierne normy hałasu w nowych autach???
POMOCY! ...albo nigdy więcej diesla :-(

novee
 

27 gru 2007 21:51

Panie i Panowie! Eureka! Pojeździłem po znajomych mechanikach, zebrałem opinie do kupy i wydedukowałem... albo lepiej! Znalazłem wadę fabryczną! Koniec mojej męki :-D To cholerne dudnienie i wrażenie zatkanego wydechu było wynikiem... zatkania dolotu! A dokładniej brudnym filtrem powietrza i auto się po prostu dławiło... wymieniłem filtr powietrza na nowy i... cisza :-) Przynajmniej jeśli chodzi o wycie i dudnienie :-)

Dla tych, co stwierdzą, że niemożliwe żeby po 3 tys. był filtr powietrza przytkany, brudny, zasyfiały.... Macie rację, ale pośrednio. Koreańczycy, albo ich księgowi władowali ten sam malutki filtr powietrza wraz z obudową do każdej wersji Cee'da! Czyli malutki filtr powietrza obsługuje benzynę 1.4 jak i CRDi 2.0, który ssie powietrze jak smok. Resztę rur w dolocie pewnie benzyny i diesle mają różne, ale filtr robi za 'wąskie gardło' i jeśli się chociaż minimalnie przybrudzi, to zaczyna huczeć i dudnić jak zatkany odkurzacz (do sprawdzenia w domu w czasie sprzątania ;-))) )

Co do fachowości serwisu, to jak wrócę po sylwestrze, to zeskanuje moje pisma, odpowiedź serwisu i skomentuję. Tak na szybko:
1. Huczenie- szukali, wymyślali, wynik opisany j.w.
2. Sporadyczne stuki w zawieszeniu przy przejeżdżaniu np. torów- ja twierdziłem że to zawieszenie lewy-przód, serwis że tulejka w kierownicy- efekt- poprawili cóś pod kierownicą, zawieszenie stuka dalej, kierownica trzeszczy...
3. spryskiwacze szyby leją na podszybie, tylko na postoju jako tako można przemyć szybę- podobno wymienili - leją dalej na podszybie
4. Odstaje lekko nadkole lewy-przód - tak ma być
5. 'trzeszczą-mlaszczą' uszczelki w drzwiach kierowcy - tak ma być, posmarowali silikonem, efekt - ZERO
6. NAPRAWILI!!!- trzeszczała roleta i siatka bagażnika, podłożone jakieś podkładki- pomaga.
7. Lata i trzeszczy na mrozie zamek klapy bagażnika ( miałem kiedyś coś takiego w Hondzie 5d, ale dopiero po kolizji, jak mi facet w d...e wjechał), poprawiali, regulowali- efekt- trzeszczy dalej (głośno)

Reasumując - w mojej subiektywnej ocenie serwis Marvel Kia w Łodzi jest do d...y w każdej sprawie poza wymianami oleju i zwykłym przeglądem. To nie jest pomówienie, to są fakty. Mam opisy zleceń i naprawy na papierze, auto do wglądu. Te usterki to pierdoły, ale wkurzające i tym bardziej wkurza że serwis nie umie nic z tym zrobić. Serwisowcy na dzień dzisiejszy obsługują dostawy Kia do Policji i normalni klienci są olewani.

lalas
 

27 gru 2007 23:24

no to nieźle :D gratulacje za wyeliminowanie najgorszej z usterek, czyli są już 2 na czarnej liście, ja dopisuje MOTO z Katowic, smaruj pismo na nich do centrali, ja też się szykuje do tego :wink:

Hazael
 

28 lut 2008 18:45

<span>gbear</span> napisał(a):dosc wysoko poprowadzona linia okien, troche brakuje w sumie regulacji wysokosci siedzenia pasazera - zona mi narzekala, ze nic nie widzi


Po prostu Twoja żona patrzy w złym kierunku, zamiast do przodu i w prawo powinna cały czas patrzeć w lewo i podziwiać jak świetnie prowadzisz ;)

A tak na poważnie to trochę tej regulacji brakuje.

Ziemek
 

18 mar 2008 08:17

gbear jak spisuje się autko? Bo od nowego roku cisza w temacie :(

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

18 mar 2008 21:33

cisza bo nic sie nie dzieje :) w przyszlym tygodniu przeglad to coś napisze :)


pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

28 mar 2008 17:16

Mała aktualizacja w wątku - auto po przeglądzie :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

tomek242
 

Re: cee'd SW 2.0 CRDi - pierwsze wrazenia i dalsza eksploata

28 mar 2008 18:21

gbear napisał(a):Rozważam poważnie modyfikację programu w silniku. Dzisiaj sie przejechalem 2.0 CRDi po poprawce softu w silniku. Mniam Mniam - trzeba tylko uważać, bo bardzo szybko zbliża się czerwone pole na obrotomierzu.


Co ty, rakietę chcesz zniego zrobić :P ?
Jak by to wygladało w KM/Nm? Bo faktycznie obecne 304 Nm, to trochę mało z 2 litrów. Ja mam u siebie przy 115KM 280Nm a dzięki overboostowi skacze chwilowo do 300Nm. Fajnie by było jakby udało się u ciebie wykręcić tak około 170KM i 400Nm, wtedy Cedzak by śmigał pięknie.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

28 mar 2008 22:01

<span>tomek242</span> napisał(a):Co ty, rakietę chcesz zniego zrobić ?


amerykanie tarcze antyrakietowa buduja, to beda mieli chociaz jeden powod ze by z niej skorzystac ;)

a po czipie wpada w okolice 170 KM / 380 Nm - poszukaj w tuningu, tam kilka slow wiecej napisalem :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Limak74
 

22 maja 2008 17:09

Gbear - Jak tam po poprawce softu? jak ze spalaniem? i turbodziura? - bedzie jakas aktualizacja?
Moze sie wypowiesz w temacie : http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?p=25125 ? Bo wszyscy odradzaja mi ten 2.0 i juz nie wiem co mam zrobic.
Pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl