!!!!UWAGA!!!! PRZECZYTAJCIE!!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

23 wrz 2008 07:48

<span>tede_w</span> napisał(a):Sprzedałeś Cedziarę :> ?


tak


współczuję temu kto go kupił ;]

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

23 wrz 2008 07:51

No to jest hit tego roku. mybomb Sensor bez Cee'da :cry:
I co teraz będzie ? Na kogo się powoływać ? O kim układać przysłowia ? Komu współczuć ?
To forum już nigdy nie będzie takie samo. Uczcijmy to minutą ciszy...
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

23 wrz 2008 08:42

myśle że można zamykać całe forum

teraz juz to wszystko nie ma sensu :roll:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

24 wrz 2008 13:14

CEEDEEROM nie martw się
sensor znów kupił ceeda
:lol:

AUTOR WĄTKU
jabol
 

24 wrz 2008 13:21

No to na bank będzie niedługo nowy forumowicz , który będzie szukał pomocy na forum :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
wlodek-52
 

24 wrz 2008 14:05

Sadzę,że KMP go odkupiła, rozbierze na części i będzie używała do badań
zniszczeniowych

AUTOR WĄTKU
Peter
 

25 wrz 2008 15:52

Witam miałem podobny problem ze sprzęgłem również piszczało przy wciskaniu , dodatkowo jakiś dziwny dzwięk wydobywał się z silnika podczas jazdy na biegu, na luzie i na sprzęgle tego nie było.Podjechałem do serwisu i wymienili mi łożysko oporowe w sprzęgle (oczywiście w ramach gwarancji)- problem znikł. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

25 wrz 2008 20:57

Peter napisał(a):Witam miałem podobny problem ze sprzęgłem również piszczało przy wciskaniu , dodatkowo jakiś dziwny dzwięk wydobywał się z silnika podczas jazdy na biegu, na luzie i na sprzęgle tego nie było.Podjechałem do serwisu i wymienili mi łożysko oporowe w sprzęgle (oczywiście w ramach gwarancji)- problem znikł. Pozdrawiam
A w którym serwisie byłeś ?

AUTOR WĄTKU
Andrzej
 

sprzęgło

10 sty 2009 10:09

Witam , czyżby benzyniaki miały słabsze sprzęgło?

AUTOR WĄTKU
zurek
 

10 sty 2009 10:37

Tiaaa....Pisałem i ja o tym w innym z moich postów, sprzęgło udało mi się przypiec już przy 500 km. po prostu zachowywałem się jak w każdym innym samochodzie a to jak widać nie jest zdrowe w naszych Ceed-kach.

Panowie!!
Powinniśmy sie zebrać i cos zrobić z tymi sprzęgłami, wg mnie jest to jedna z najbardziej upierdliwych wad naszego auta (jak na razie) a my tak po prostu sobie piszemy, ze się pala i tyle.
Może jakiś list wystosujemy do KII i się pod nim podpiszemy, lub coś w tym stylu.
Jakby ktos coś oficjalnego napisał w imieniu innych myślę, że reszta stanie murem za nim. poza tym będą musieli cos odpowiedzieć.
Ubrać to w ładny techniczny język i słać.
Podpisze się bez wahania.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

10 sty 2009 21:40

może sprzęgło i do d... bo przy pierwszych km tez mi się przypaliło, jednak teraz mając 10000 już go nie wyczuwam. Może się po prostu dotarło ;]

AUTOR WĄTKU
frookie
 

10 sty 2009 21:54

Ja miałem wracać od razu do salonu po przejechaniu 10 km... Jechałem przez miasto a w samochodzie smród straszny. Czytałem wcześniej o palących się sprzęgłach ale nie myślałem, że aż tak. Oczywiście po kilkunastu kilometrach przestało smrodzić - pewnie to co miało się od nowości wypalić to się wypaliło. Niestety nadal przy cofaniu pod górkę (w końcu dużo jeżdżę po Małopolsce) czuć lekki smrodek. A też różnymi samochodami wcześniej jeździłem i nigdy problemu nie było...

AUTOR WĄTKU
darekt
 

11 sty 2009 09:28

Przypalanie sprzęgła zależy od techniki obchodzenia się z nim. Gdy trzymałem parę sekund w tzw. półwysprzęgleniu też zaczęło śmierdzieć. To sprzęgło wymaga dobrego wyczucia i przede wszystkim nie wolno trzymać nogi na sprzęgle podczas jazdy w korku, jak robi to wielu kierowców.

AUTOR WĄTKU
klosj24
 

11 sty 2009 12:59

Czyżby automaty akurat od tej wady były zwolnione?
Zadowolony użytkownik automatu :)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

11 sty 2009 17:08

Czyżby automaty akurat od tej wady były zwolnione?

Ja sie przyzyczailem i nie narzekam :)
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

11 sty 2009 17:41

arturo napisał(a):
Czyżby automaty akurat od tej wady były zwolnione?

Ja sie przyzyczailem i nie narzekam :)


A gdzie przyjemność z jazdy :?: :D

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

11 sty 2009 17:50

<span>marcin-pulawy</span> napisał(a):A gdzie przyjemność z jazdy

Dla mnie to wlasnie przyjemnosc z jazdy. Uwazam ze skrzynia dziala prawidlowo, a sprzeglo jest specyficznie, ale dla mnie jest OK.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
bociek
 

11 sty 2009 18:58

Troszkę zrobię OT ale nie wyobrażam sobie jazdy w automacie. I każde następne jakie kupię będzie w manualu.

AUTOR WĄTKU
adam08
 

11 sty 2009 19:31

Ja(znaczy mój cee'd) póki co nie odczu³em jeszcze dolegliwoœci zwi¹zanych ze sprzêglem, a na pocz¹tku mia³em du¿e problemy z jego odpowiednim wyczuciem. Doœc czêsto u¿ywa³em go je¿d¿¹c w korkach. Natomiast podoba mi siê pomys³ kolegi zurka tzn. list do KMP. Je¿eli wiele osób ma podobny problem ze sprzêg³em to coœ w tym musi byÌ.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

11 sty 2009 20:47

<span>adam08</span> napisał(a):Natomiast podoba mi się pomysł kolegi zurka tzn. list do KMP. Jeżeli wiele osób ma podobny problem ze sprzęgłem to coś w tym musi być.



I co to da? Za tydzień padnie pomysł na napisanie listu pt. "Bo nam klapa skrzypi" lub " Nie działa spryskiwać"

Z sprzęgłem jest mniej więcej jak z naszą turbinką. Każdy wie jak trzeba używać. Więc jazda na pół sprzęgle czy też jazda z gazem w podłodze po odpaleniu silnika na pewno się skończy na wizycie w ASO.

Dla mnie osobiście pomysł z listem do KMP jest bez sensu i zupełnie bez zasadny

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl