!!!!UWAGA!!!! PRZECZYTAJCIE!!!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
xedo
 

13 wrz 2008 22:38

u mnie od nowa to samo :lol: po 5dniach od naprawy znowu dzwoni do tego miał być fotel naprawiony oraz głośnik poprawiony ale nic z tego z głośnikiem powiedzieli ze to przy większych basach powoduje rezonans plastików no a fotel niby był u tapicera... ale nie wydaje mi się;-) teraz znowu na czwartek jesteśmy umówieni. Znowu nie chcą dać samochodu zastępczego... :evil: ale teraz pojechaliśmy z ojcem ostro z nimi;-) jak się nic nie zmieni albo zacznie się to samo to trzeba uderzyć w jakieś inne miejsce może coś pomoże rzecznik praw konsumenta albo coś podobnego. Nowy samochód gwarancja a mają nas w ****. Poradźcie w razie czego co robić czy są jakieś luki w umowie gwarancyjnej albo coś z tych rzeczy bo jak tego autka nie naprawią to się troszeczkę zdenerwuje :twisted:

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

20 wrz 2008 17:52

Ja też przypaliłem sprzęgło. :( Podczas cofania pod znaczną górkę, na wąskiej uliczce na dystansie około 50-60 metrów. Aż pojawił sie biały dymek. Opon napewno nie spaliłem.Przejechałem od tego czasu ponad 1000 km i ani mi nic nie świerszczy, nie stuka, ani też nie szarpie. Na codzień jeżdze bardzo delikatnie a ten manewr był koniecznoscią. Jeżdżę też innymi samochodami i nigdy w podobnych stuacjach nic takiego mi się nie przytrafiło. Powstaje pytanie w jakm stanie teraz mam to sprzęgło?

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

20 wrz 2008 18:17

07Pasikonik napisał(a):Ja też przypaliłem sprzęgło. :( Podczas cofania pod znaczną górkę, na wąskiej uliczce na dystansie około 50-60 metrów. Aż pojawił sie biały dymek. Opon napewno nie spaliłem.Przejechałem od tego czasu ponad 1000 km i ani mi nic nie świerszczy, nie stuka, ani też nie szarpie. Na codzień jeżdze bardzo delikatnie a ten manewr był koniecznoscią. Jeżdżę też innymi samochodami i nigdy w podobnych stuacjach nic takiego mi się nie przytrafiło. Powstaje pytanie w jakm stanie teraz mam to sprzęgło?

Zaiste w zajebistym... ;)

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

21 wrz 2008 18:00

Hm, z tego wynika, że przypadki palenia sprzegieł w naszych ceedkach to praktycznie norma. I przytrafia się to w trakcie wykonywania manewrów głównie. Poza tym niemal każdy z wypowiadających się w tej kwestii ma juz w innych markach samochodów doświadczenia za kierownicą bez tego typu przygód. Przeczytałem zatem ponownie instrukcję obsługi Ceeda i nie jest tam napisane nic innego, niż piszą w innych instrukacjach obsługi samochodów innych marek, jak prawidłowo posługiwac sie sprzegłem. Poza tym, co każdy kierowca z jakimś doświadczeniem poprostu wie. Pozatym ten samochód jest przeznaczony do tego, aby ciągać przyczepy. Jak sobie zatem KIA wyobraża jazdę w przeciętnych warunkach z dopuszczalnym obciążeniem, skoro sprzęgła przypalaja sie w nowych w samochodach na pusto? Mam zatem apel do KMP, moze niech ktos wypowie sie na forum jak "obsługiwać" to sprzęgło.

PS. Zauwazyliscie moze, ze na rynku nie mozna dostać sprzęgieł do CEEDa? Troche to dziwne, ciekaw jestem ile może kosztować np. sprzęgło VALEO do naszych samochodów.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

21 wrz 2008 20:06

<span>07Pasikonik</span> napisał(a):PS. Zauwazyliscie moze, ze na rynku nie mozna dostać sprzęgieł do CEEDa?
na naszym rynklu nie tylko sprzęgła brakuje ale i reszty podzespołów gdyż koreańce założyli że te samochody w okresie gwarancyjnym będą niezniszczalne...

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

21 wrz 2008 21:12

e2rdo napisał(a):
<span>07Pasikonik</span> napisał(a):PS. Zauwazyliscie moze, ze na rynku nie mozna dostać sprzęgieł do CEEDa?
na naszym rynklu nie tylko sprzęgła brakuje ale i reszty podzespołów gdyż koreańce założyli że te samochody w okresie gwarancyjnym będą niezniszczalne...


A to dobre... uśmiałem się po pachy :mrgreen:

Jak mówi stare przysłowie "Poje**ńce Koreańce" :mrgreen:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 wrz 2008 07:34

pioter napisał(a):No nie potrafisz Sensorku, nie potrafisz. Zobacz, przez Twoją jazdę łuszczy Ci się lakier, trzeszczą plastiki, lecą łaczniki stabilizatorów, etc. Polecałbym kursik albo udział w III edycji NPK, jakby co koleżanka - ziomalka Kropka udzieli Ci cennych wskazówek :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



oooooooo przepraszam bardzo do 50 tys km nie wymieniłem łaczników stabilizatora

a potem -to już nie moja broszka

AUTOR WĄTKU
xedo
 

22 wrz 2008 10:54

07Pasikonik napisał(a):Mam zatem apel do KMP, moze niech ktos wypowie sie na forum jak "obsługiwać" to sprzęgło.

PS. Zauwazyliscie moze, ze na rynku nie mozna dostać sprzęgieł do CEEDa? Troche to dziwne, ciekaw jestem ile może kosztować np. sprzęgło VALEO do naszych samochodów.


co do tego może lepiej napisać żeby KMP poinformowało serwisy o tej usterce :P bo niektórzy są nadal niezorientowani :? dobrze by było aby KIA rozwiązała ten problem bo nie mam zamiaru jeździć co 2tygodnie na wymianę sprzęgła... może lepiej pomyśleć nad jakimś innym rozwiązaniem wymienić je na lepszy model albo coś takiego, jakieś "mocniejsze" sprzęgło??

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

22 wrz 2008 13:30

Hej
U mnie wczoraj przy wyjezdzie pod gore z garazu takze mocno zasierdziało.. POnaddto przy wciskaniu sprzegla na "rozgrzanym" pod stopa czuję taki "schodek" w pedale gdzies na 2/3 jego wysokości.
Doyslam się że sprzeglo to bedzie jedna z powazniejszych niechlubnych wad Ceeda, ale co zrobic. Gdyby mi sie spaliło (teraz am 15 tysiecy) i nie chceili wymienic na gwarancji, to chyba bym ich zaje..ł śmiechem.
Nawet niech nie probują takiego numeru.

ps Czy ten wątek nie moze miec normalnego tytułu??
Skąd ktos ma wiedziec ze topic dotyczy sprzgla?
Zero dyscypliny na tym forum.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

22 wrz 2008 13:38

Grzechu napisał(a):Hej
U mnie wczoraj przy wyjezdzie pod gore z garazu takze mocno zasierdziało.. POnaddto przy wciskaniu sprzegla na "rozgrzanym" pod stopa czuję taki "schodek" w pedale gdzies na 2/3 jego wysokości.
Doyslam się że sprzeglo to bedzie jedna z powazniejszych niechlubnych wad Ceeda, ale co zrobic. Gdyby mi sie spaliło (teraz am 15 tysiecy) i nie chceili wymienic na gwarancji, to chyba bym ich zaje..ł śmiechem.
Nawet niech nie probują takiego numeru.

ps Czy ten wątek nie moze miec normalnego tytułu??
Skąd ktos ma wiedziec ze topic dotyczy sprzgla?
Zero dyscypliny na tym forum.

Już zobaczysz jak Ci wymienią... ja zabuliłem za nowe sprzęgło 1300zł...
Możesz sobie poczytać na forum.

BEZ KOMENTAŻA

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

22 wrz 2008 13:44

Wygrywałem z liniami lotniczymi to i z byle serwisem sobie dam rade. Federacja konsumentow jest dla ciebie wlasnie na taie przypadki, trzeba sie tylko troche nachodzić.
Jak bedzie trzeba to napisze tez kolejny mail do gazet - mysle ze chetnie napiszą o sprzeglach padajacych jak muchy w ceedach.
Wszystko zalezy od serwisu i od twojego zacięcia (czytaj stopnia wk..wienia).

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

22 wrz 2008 14:21

Grzechu napisał(a):Wygrywałem z liniami lotniczymi to i z byle serwisem sobie dam rade. Federacja konsumentow jest dla ciebie wlasnie na taie przypadki, trzeba sie tylko troche nachodzić.
Jak bedzie trzeba to napisze tez kolejny mail do gazet - mysle ze chetnie napiszą o sprzeglach padajacych jak muchy w ceedach.
Wszystko zalezy od serwisu i od twojego zacięcia (czytaj stopnia wk..wienia).


Więcej by mnie kosztowało wkurwianie się i bieganie niż to warte było.
Nie miałem czasu i ochoty się wykłucać,chociaż trochę żałuję...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 wrz 2008 14:42

myśle że puki cojeszcze nie padają jak muchy :D
ewidentnie coś jest nie tak że mocniejsze obciążenie i się przypala


ale puki co dają rade - ciekaw jak długo wytzymają te tarcze -może się okaze że długo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

22 wrz 2008 21:28

Halo Sensor - co znaczyło "po 50 tysiącach nie moja broszka"?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 wrz 2008 21:40

trzeba mmski mieć sprawne to bys widział


po prostu nie mam już czerwonego ceed-ot i historyja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
potok
 

22 wrz 2008 21:46

Też mnie to zastanowiło :) Co do sprzęgła, hmm kiedyś jako pierwszy na tym forum zwróciłem kolegom uwagę na pulsowanie pedału i temat pozostał nie wyjaśniony. Spalanie sprzęgła też jest mi na razie obce, może to zależy w głównej mierze od techniki jazdy :?: może od jednostkowych cech sprzęgła :?:
Na razie nie zauważam żadnych niepokojących objawów po naprawie oprogramowania na 170/355-KM/Nm, jeżdzę raczej dynamicznie - średnie spalenie miasto/trasa to 7/5,5 litra, chociaż bywało w trasie 4,5 litra na 500 km trasy w zgodzie z przepisami :D

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

22 wrz 2008 22:19

sensor napisał(a):trzeba mmski mieć sprawne to bys widział


po prostu nie mam już czerwonego ceed-ot i historyja

Sprzedałeś Cedziarę :> ?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 wrz 2008 22:25

tak
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

22 wrz 2008 22:48

sensor napisał(a):tak

nie wytrzymałeś nerwowo :) ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 wrz 2008 07:41

Ja na ten tychmiast proszę szanowne prezesostwo o usunięcie sensorowi tytułu nadwornego testera. No taki afront nam wywinął .... :D :mrgreen: :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl