Pierwsza usterka - półosi uszczelka

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jabol
 

Pierwsza usterka - półosi uszczelka

27 sie 2008 09:27

Ceed przejechane 3 tys km i pojechał na warsztat. Kapał olej z półosi będzie wymieniana uszczelka . Trochę roboty jest ale podobna w jeden dzień załatwią sprawę.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

27 sie 2008 09:36

nono ciekawe czemu padła bo raczej nie jest to z winy konstrukcj

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

27 sie 2008 09:56

Duperel - zdarza się najlepszym. Pamiętacie Ferrari Kimiego w trzy dni temu w Walencji :?: :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jabol
 

27 sie 2008 10:08

Nie no ok pierdoła . ale to jest nowe auto i taki mechaniczne sprawy nie powinny miec miejsca. Przegladam czesto forum i widze ze sporo jest różnych usterek od mniej do bardziej poważnych i zaczynam miec powazne wątpliwości co do bezawaryjności tych autek. 5 lat gwarancji to raczej chwyt marketingowy :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Bandyta
 

27 sie 2008 10:33

to, że chwyt to często się własnie pojawia na tym forum :P ... Mój Ceed jest właśnie w ASO, ciekawe co Panowie orzekną :). ale o tym było w innym wątku...

AUTOR WĄTKU
adam08
 

27 sie 2008 13:23

Na forum zawsze bedzie sporo usterek bo od tego jest forum żeby je opisywać. jak to już było powiedziane(nie raz) Na forum zagladają albo ci, którzy zamierzaja kupić autko i szukają opinii o nim albo Ci, którym wychodzi jakaś usterka i chcą się czegoś o niej dowiedzieć.
Co do 5/7 letniej gwarancji to ona jest i kropka z tym, że ASO robią wszystko aby użytkowników zniechęcic do korzystania z niej. :evil:

AUTOR WĄTKU
Puchatek_1999
 

05 wrz 2008 18:34

jabol napisał(a):Nie no ok pierdoła . ale to jest nowe auto i taki mechaniczne sprawy nie powinny miec miejsca. Przegladam czesto forum i widze ze sporo jest różnych usterek od mniej do bardziej poważnych i zaczynam miec powazne wątpliwości co do bezawaryjności tych autek. 5 lat gwarancji to raczej chwyt marketingowy :mrgreen:


Mnie się wydaje, że po prostu Ci się zdarzyło...

Mam Yarisa - ósmy rok. Po odebraniu go z salonu pochwaliłem się sąsiadowi. Następnego dnia sąsiad z taką samą radością jak ja wczoraj, zapytał się co to za plama oleju (duuża..) pod maską. Finał był taki, że rozebrali silnik w drobny mak i jeszcze ze dwa tygodnie czekałem na jakieś oryginalne uszczelki do półosiek (czy cosik tam).

A piszę to dlatego, że od tamtego czasu Yarisek nie miał już żadnej awarii - więc głowa do góry, nie ma co się zaraz tak martwić.

AUTOR WĄTKU
taskarinos
 

05 wrz 2008 20:21

a ja mam cudowny egzemplarz calkowicie pozbawiony wad
poza radiem nie bylem wogole w serwisie:)
to znaczy bylem...jak mnie jakies bydle na parkingu pod sklepem zarysowalo:)
jezdze kijanka bite 16 miesiecy i jestem bardzo zadowolony
potrzeba odrobiny dystansu...
jak sie kupi auto za 100 tys. to kazde skrzypienie czlowieka denerwuje
a i tak sie tego nie uniknie
mialem kiedys okazje jechac w Anglii najprawdziwszym rols roycem, jako pasazer i wiecie co? mialem wrazenie ze siedzenia nie sa zbytnio wygodne:)
takie odczucie...w samochodzie wartym wiecej niz moje mieszkanie:)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

06 wrz 2008 09:03

jabol napisał(a): ale to jest nowe auto i taki mechaniczne sprawy nie powinny miec miejsca

To jest produkcja masowa i takie rzeczy zdarzają się wszystkim. Nie oczekujmy że jak nowa rzecz to nie ma prawa się zepsuć. Serwisy są przecież pełne nowych samochodów, pralek, lodówek, telewizorów, itp wszelkich maści, jakości i producentów.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jabol
 

08 wrz 2008 08:09

Wymieniona uszczelka nadal kapie porażka. W tym tygodniu autko jedzie znowu na warsztat wyjmują całą skrzynie . Padły też słowa że odlew może jest zły i ostatecznie będzie wymiana skrzyni .

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

08 wrz 2008 08:25

Nic sie nie martw, zrobia i bedzie po klopocie :)

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

08 wrz 2008 08:45

"to jest nowe auto i taki mechaniczne sprawy nie powinny miec miejsca. Przegladam czesto forum i widze ze sporo jest różnych usterek od mniej do bardziej poważnych i zaczynam miec powazne wątpliwości co do bezawaryjności tych autek. 5 lat gwarancji to raczej chwyt marketingowy :mrgreen:"

Różnego typu usterek w tym aucie jak widac po wpisach na forum jest dużo. Nie ma co się oszukiwać - Kia nie jest wzorem niezawodności. Ogladając to auto w salonie od razu widać, że nie jest wykonane z dobrej jakości materiałow.

AUTOR WĄTKU
jabol
 

08 wrz 2008 09:19

"Różnego typu usterek w tym aucie jak widac po wpisach na forum jest dużo. Nie ma co się oszukiwać - Kia nie jest wzorem niezawodności. Ogladając to auto w salonie od razu widać, że nie jest wykonane z dobrej jakości materiałow."

Wiesz chodząc po salonach w tej cenie nie bardzo widziałem cos lepszego . Zastanawiałem się nad C4 ale jak tam wszedłem na forum to sobie odpuściłem( po jeżdzie testowej tymbardziej ). Ale nie w tym rzecz człowiek kupuje nowy samochód żeby mieć spokój nie martwić się że był bity i zamiast 70 tys przejechane ma faktycznie ponad 200 i będzie odwiedzał mechanika .

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

08 wrz 2008 10:00

"Wiesz chodząc po salonach w tej cenie nie bardzo widziałem cos lepszego . Zastanawiałem się nad C4 ale jak tam wszedłem na forum to sobie odpuściłem( po jeżdzie testowej tymbardziej ). Ale nie w tym rzecz człowiek kupuje nowy samochód żeby mieć spokój nie martwić się że był bity i zamiast 70 tys przejechane ma faktycznie ponad 200 i będzie odwiedzał mechanika .[/quote]"

Nie po to także wydajesz te 60-70 tyś żeby np wystawała Ci sruba z siedzenia jak ma to miejsce w KIA albo co miesiac jezdzic na serwis bo coś stuka, puka itp. Ja kupiłem i30 z początku produkcji i nie mam zastrzeżeń - zarówno do mechaniki jak i jakości materiałów.

AUTOR WĄTKU
makler222
 

08 wrz 2008 10:00

jabol napisał(a):"Różnego typu usterek w tym aucie jak widac po wpisach na forum jest dużo. Nie ma co się oszukiwać - Kia nie jest wzorem niezawodności. Ogladając to auto w salonie od razu widać, że nie jest wykonane z dobrej jakości materiałow."

Wiesz chodząc po salonach w tej cenie nie bardzo widziałem cos lepszego . Zastanawiałem się nad C4 ale jak tam wszedłem na forum to sobie odpuściłem( po jeżdzie testowej tymbardziej ). Ale nie w tym rzecz człowiek kupuje nowy samochód żeby mieć spokój nie martwić się że był bity i zamiast 70 tys przejechane ma faktycznie ponad 200 i będzie odwiedzał mechanika .


W każdym aucie znajdzie się jakaś usterka, mniejsza, czy większa, ale nie ma wyjątku, cudów też nie ma co będziemy się oszukiwać. Ludzi idealnych też nie ma...wiem, że to jest trudne do zrozumienia, ale muszę Wam to powiedzieć...ŚWIĘTY MIKOŁAJ NIE ISTNIEJE :P

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

08 wrz 2008 10:14

ja juz chyba troche spuszczam z tonu jesli chodzi o usterkowosc ceeda...jak to juz pisałem zalezy co sie komu trafi, jeden na felerny egzemplarz inny na doskonały....poza tym nie zapominajmy, że tak naprawde wszyscy jestesmy jeszcze po trochu testerami nowego modelu...gdyby takie usterki i niedoróbki zdazyły sie w modelu kilkuletnim to by rzeczywiście mozna było psioczyc..
mysle ze za ta cenę nic lepszego sie nie dostanie a i tak prawdę mówiąc dostajemy stosunkowo duzo
poza tym ceed to nie BMW czy audi wykonczone mahoniem za 300 tys. zł , które ci stanie na trasie (he,he) tylko kompakt...ja sie ostatnio zdziwiłem ( w sobotę) bo przewiozłem w środku łozko dziecięce bez jego rozkręcania, wiec pozytyw jesli chodzi o przestrzeń...i co NAJWAŻNIEJSZE znam posrednio kilka osób w "srednim wieku", które na pewno nie zaglądają na nasze forum (jeżeli wogóle do internetu), które po zakupie CEEDa po prostu cieszą sie jazdą i są bardzo zadowolone z autka..

sobie i wszystkim innym życze tego samego....

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

08 wrz 2008 11:31

<span>wroceed</span> napisał(a):mysle ze za ta cenę nic lepszego sie nie dostanie a i tak prawdę mówiąc dostajemy stosunkowo duzo
poza tym ceed to nie BMW czy audi ... tylko kompakt...



a ja uważam inaczej
za daną cenę dostajemy tyle ile daje nam producent
ale i tak powinniśmy wymagać jak najwięcej od tego za co płacimy
gdyby każdy konsument podchodziłby do zakupu w sposób taki że nie chce za wiele, byle tylko mieć, to nie byłoby postępu.

dlatego ja od swojego samochodu wymagam aby wszystko w nim było idealne. Zapłaciłem za niego kasą na którą pracowałem wiele godzin, więc z założenia wymagam od producenta aby samochód nie psuł się w okresie gwarancyjnym! 8-)

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

08 wrz 2008 11:37

zgadzam sie, że tez nie powinien sie psuc i powinien byc dopracowany ale jednak ból mniejszy niż gdybym dał np. 150 tys. za auto i miał 2 lata gwarancji...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 wrz 2008 16:41

Morten, sprzedaj cee'd-a i kup co pó³ roku po ka¿dym dostêpnym kompakcie - Golf, C4, P307, Astra, Auris, etc. Za³o¿ê siê o ka¿d¹ kasê, ¿e po tych zakupach o tych wszystkich kompaktach napiszesz :"Nie ma co siê oszukiwaÌ - kupione przeze mnie auta nie s¹ wzorem niezawodnoœci. Ogladaj¹c te auta w salonie od razu widzia³em, ¿e nie s¹ wykonane z dobrej jakoœci materia³ow".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
MORTEN
 

08 wrz 2008 16:49

Pioter niestety nie mogę sprzedac ceeda bo go poprostu nie mam. Jeśli jednak przed kupnem swojego auta miałes okazje troche aut w tej klasie oglądać to widzisz,że różnice w wykonaniu są. Kia do czołowki nie należy.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl