łacznik stabilizatora

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: łacznik stabilizatora

02 sie 2010 21:21

Przebieg 38kkm i prawy łącznik wymieniony na gwarancji w Kia Malibu w Wawie

AUTOR WĄTKU
erkaesiak
 

Re: łacznik stabilizatora

03 sie 2010 09:43

sensor napisał(a):jest podobno pismo z KIA

na gwarancji mają wymieniać do 40 tys km lub 2 lat -zaleznie co pierwsze wystąpi

tyle - wymieniam na mój koszt


Podobno też robi różnicę :wink:

Cee'd rocznik 2007, na liczniku 42 tys. i bez problemów wymieniony łącznik w Cardroomie - z informacją, że za free robią to do 60 tys. km.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: łacznik stabilizatora

05 sie 2010 16:05

Dzisiaj wymieniono mi w ramach gwarancji prawy łącznik - po 25.000 km. Szybko, sprawnie, fachowo - jak to w Lee Motors.
Lewy łącznik wymieniony w marcu viewtopic.php?f=38&t=2052&start=160#p83753
Lewy przed wymianą stukał tylko trochę. Ten prawy walił strasznie, nawet na prawie płaskiej nawierzchni, normalny maneż. Myślałem, że to jakiś większy problem. A to tylko łącznik :)
Powiedziano mi w serwisie, że łączniki wymieniają do 40.000 km przebiegu.

W I30 też padają łączniki :roll:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: łacznik stabilizatora

11 sie 2010 11:09

A ja byłem dzisiaj w Kia Malibu,bo mi zaczęło pukać z przodu.Diagnoza do wymiany oba łączniki.Ale najciekawsze jest to że ich nie mieli i nie wiadomo kiedy będą
mieli.Podobno nie ma w całej Warszawie.Kazali się dowiadywać.
Przebieg 47 tys wymiana na gwarancji.

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

Re: łacznik stabilizatora

11 sie 2010 12:15

Każdy serwis podchodzi indywidualnie czytając posty odnośnie wymiany łącznika stabilizatora ,u mnie prawy tak samo dawał znać że nadszedł czas wymiany. Pierw telefon celem uzgodnienia terminu i pan na serwisie oznajmij że wymiana w ramach gwarancji 3lata/lub 60tys w EURO-KAS Sp. z o.o.

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: łacznik stabilizatora

11 sie 2010 12:36

Koleżanki i koledzy,dla zainteresowanych odpowiedz KMP odnośnie wymiany łączników.

Nie znamy szczegółów dotyczących Pańskiego przypadku, jednakże jest on dosyć typowy odniesiemy się więc do podstawowych zasad zawartych w książce gwarancyjnej.
Gwarancja polega na wymianie lub naprawie elementu pojazdu, którego niesprawność wynika z wady wykonawczej lub montażowej w procesie produkcyjnym.
Serwis może odmówić gwarancyjnej wymiany łącznika stabilizatora w przypadku stwierdzenia zużycia eksploatacyjnego (np. nadmiernego luzu) tego elementu lub uszkodzenia mechanicznego.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem infolinii 0801 542 542, która pozostaje do Pana dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w weekendy od 8.00 do 18.00.

Z poważaniem,
Rafał Wróblewski
Infolinia KIA Motors Polska
0801 542 542

Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o. przez Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: łacznik stabilizatora

11 sie 2010 14:31

innymi słowy cokolwiek nam się zepsuje w samochodzie można będzie przyjąć, że jest to zużycie eksploatacyjne i na tej podstawie odmówić naprawy. Naprawa wszystkiego co się zepsuje po upływie 2 lat eksploatacji zależy wyłącznie od dobrej woli serwisu/importera.
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: łacznik stabilizatora

11 sie 2010 14:52

studzio napisał(a):Nie znamy szczegółów dotyczących Pańskiego przypadku, jednakże jest on dosyć typowy odniesiemy się więc do podstawowych zasad zawartych w książce gwarancyjnej.

Typowe to jest to, że te łączniki są słabej jakości, a żeby się nie wykosztować to udają, że wykańcza je eksploatacja. OK. Jak padnie to sam sobie kupię porządne bo to wstyd...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
madmax
 

Re: łacznik stabilizatora

12 sie 2010 21:38

U nas wymiana łączników z przodu i z tyłu oraz sworznia zwrotnicy po stronie prawej po przebiegu 46 tysięcy km i 26 miesiącach użytkowania. Wymiana w ASO Pokorski Łódź bezproblemowa. :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: łacznik stabilizatora

14 sie 2010 10:12

hmmmmmmmmm więc trzeba będzie wysmarować pismo do Warszawki
nie lubie jak sie mnie dyma oficjalnie -nieoficjalnie też nie lubię
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: łacznik stabilizatora

16 sie 2010 08:33

sensor napisał(a):hmmmmmmmmm więc trzeba będzie wysmarować pismo do Warszawki
nie lubie jak sie mnie dyma oficjalnie -nieoficjalnie też nie lubię


a kto lubi :?:

pojawia się znowu problem serwisów - niejednokrotnie dyskutowany, że jeden serwis wymienia a drugi nie :o
temat łączników stary i w zasadzie na moje wszystkie posiadające wadę do wymiany, problem polega jedynie na ustaleniu czy to zużycie czy wada ?
Biorąc pod uwagę fakt, że jednak 8/10 jest z wadą powinni wymieniać wszystkie diabloo

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: łacznik stabilizatora

16 sie 2010 12:06

ja bym raczej zastanowił się nad definicją wady..dla mnie wadą jest jeśli coś jest sprawne krócej niż jest to przewidziane w gwarancji, co z tego że mamy kiepskie drogi? stan naszych dróg jest taki od zawsze więc producent powinien uwzględnić ten fakt szacując wytrzymałość podzespołu, jeśli nie zastrzegł wcześniej że ta część tyle nie wytrzyma to zakładam że ma wytrzymać i kropka..i jeśli nie wytrzymuje to to jest wada.

Per analogia..kupuję telefon komórkowy..i przez pierwszy tydzień bateria działa tyle ile powinna a później już nie..czy to jest zużycie eksploatacyjne? ano nie...bo stało się to wcześniej niż powinno
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
everlast
 

Re: łacznik stabilizatora

17 sie 2010 16:10

44 000 łącznik wymieniony...po nieprzyjemnych stukach...teraz wszystko ok

wymieniane w AUTO GDYNIA

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: łacznik stabilizatora

23 sie 2010 13:15

Dzisiaj w LEE MOTORS wymieniono mi prawy przedni łącznik przy przebiegu 39 tys.Nie umawiałem się a i tak cały mój pobyt w serwisie trwał tylko pół godziny.Kolejny plus dla LEE MOTORS. :)

AUTOR WĄTKU
Phil
 

Re: łacznik stabilizatora

27 sie 2010 08:27

proceed 2008, 45 000 km
Prawy przedni łącznik wymieniony na gwarancji (bez żadnych dyskusji o przebiegu/wieku itp) w SOLEY Radlin(Rybnik).
Nową część sprowadzili w 4 dni.

AUTOR WĄTKU
erkaesiak
 

Re: łacznik stabilizatora

27 sie 2010 08:45

na IV przeglądzie przy odbiorze auta info - wymieniliśmy jeszcze łącznik pp (lp dwa miesiące temu) - oczywiście w ramach gwarancji (prawie 45 tys. km)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: łacznik stabilizatora

11 wrz 2010 16:43

Najprawdopodobniej padł mi, wymieniany wiosna/lato, łącznik stabilizatora :(

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Łącznik stabilizatora i jego wymiana

18 paź 2010 16:35

W kwietniu lub maju 2010 roku wymieniałem łącznik stabilizatora. Wymieniałem go na gwarancji po przejechaniu ok. 22 tys. km. Gwarancja na łącznik stabilizatora jest do 60 tys. przejechanych kilometrów.
W sierpniu tego roku po powrocie z Mazur z prawej strony dało się słyszeć charakterystyczne stukanie. Po tej samej, z której został wymieniony. Nie zostało to jeszcze na 100% zdiagnozowane ale objawy ewidentnie wskazują na łącznik.
W związku z tym skontaktowałem się ze swoim serwisem w celu umówienia się i wymiany łącznika. Dodaję, iż od kwietnia przejechałem łącznie do 3 tys. km. W serwisie powiedziano mi, że łączniki które są w Kijankach nie należą jakościowo do najlepszych i producent wypuścił na rynek nową partię na którą Serwis aktualnie oczekuje.
I tak już oczekuje od ponad 2 tygodni i nie jest znany dokładny termin kiedy się pojawią.
W związku z tym skontaktowałem się z innym serwisem i tam Pan powiedział ze łącznik może być wymieniony na koszt właściciela pojazdu, gdyż kolejna wymiana tego samego łącznika nie podlega pod gwarancje i jest to wada eksploatacyjna. Zapytałem Pana jak to możliwe, że po wymianie w kwietniu i przejechaniu ok 3 tyś km wymieniony łącznik kwalifikuje się do wymiany, gdyż w mojej ocenie jest wada fabryczna. Znam swój styl jazdy i wiem że raczej jest to niemożliwe abym to ja go gdzieś uszkodził. Pan odpowiedział, że musieliby zwrócić się z zapytaniem do KMP co dalej z tym fantem.
I tak od prawie 3 tygodni bujam się z tym łącznikiem. Wiem, że najlepiej byłoby go wymienić na własny koszt i mieć problem z głowy ale przecież chodzi o zasady.
Co wy na to :?: :?: :?: :!: :!: :!:

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Łącznik stabilizatora i jego wymiana

18 paź 2010 19:12

Zgłosiłem na przeglądzie stuki (zwłaszcza z prawej strony) - zdiagnozowałem poprawnie stukały łączniki :P - wymieniono oba. Plus dla Etrans Łaziska Górne.
Pytałem czy te nowe różnią się czymś od starych i uzyskałem odpowiedź, że nie. Rzeczywiście po porównaniu obu "okazów" różnicy nie stwierdziłem :)
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: łacznik stabilizatora

18 paź 2010 21:48

Adam Garstka napisał(a):Pytałem czy te nowe różnią się czymś od starych i uzyskałem odpowiedź, że nie.


To ciekawe, dlaczego grożą im, że nie zapłacą jak nie założą nowych łączników:
Obrazek
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl