drgania kierownicy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
qzim
 

drgania kierownicy

13 lip 2008 12:49

staram sie to ignorowac, ale tak nie moze byc.
Gdy np dojezdzam do skrzyzowania i jestem w etapie gdy koncze zatrzymywanie sie (hamulce juz sa puszczone) czuje ze kierownica drzy. Nie slychac zadnego dzwieku, da sie to wyczuc tylko do przed trzymanie kierownicy. Drganie ustaje 1-2 sekudy po zatrzymaniu sie czyli lacznie trwa gdzies 3-4 sekundy. W trasie to nie przeszkadza, ale w miescie skrzyzowania sa co 150m i to zaczyna mnie denerwowac. Co to moze byc?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

13 lip 2008 13:25

kiedyś temat drgań już się przewiną na forum
więc zwróciłem uwagę czy u mnie występują drgania na kierownicy
jak narazie nie zaobserwowałem u siebie tego zjawiska :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

14 lip 2008 07:45

Jeśli drgania na kierownicy powstają podczas hamowania najprawdopodobniej masz fading - czyli wypaczenie tarcz hamulcowych i słabnięcie pracy hamulców w miarę wzrostu temepratury układu tarcze/klocki. Jeśli natomiast te drgania trwają po zatrzymaniu pojazdu - to ja bym podjechał do ASO, bo to wskazuje albo na problemy z zawieszeniem albo na mocowanie silnika.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 lip 2008 07:55

zawieszenie hamulce układ kierowniczy
ja do mechanikowców jade - szkoda życia
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

14 lip 2008 12:22

<span>pioter</span> napisał(a):Jeśli drgania na kierownicy powstają podczas hamowania najprawdopodobniej masz fading - czyli wypaczenie tarcz hamulcowych i słabnięcie pracy hamulców w miarę wzrostu temepratury układu tarcze/klocki.


fading - nie oznacza wypaczenia tarcz - tylko spadek siły hamowania wraz ze wzrostem temperatury
w konsekwencji rozgrzania hamulców i nagłego ich ochłodzenia (np. po wjechaniu w zimną kałuże) może dojść do skrzywienia/wypaczenia tarcz hamulcowych

AUTOR WĄTKU
qzim
 

14 lip 2008 13:09

to na pewno nie sa ani hamulce ani silnik, to wyglada jakby na sam koniec hamowania az do 2 sekund po zatrzymaniu wspomaganie kierownicy drgalo. Nigdzie indziej nie czuc ani nie slychac tych drgan wiec to musi byc cos bezposrednio na ukladzie kierowniczym....

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 lip 2008 14:43

może na tarki przed światłami trafiasz - a elektryczny jest dość czuły układ
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
qzim
 

14 lip 2008 15:33

jestem pewien ze drganie nie pochodzi z kol...jest zbyt ze tak powiem drobne...jakby to generowalo male urzadzenie a nie wielkie kola czy silnik

AUTOR WĄTKU
pogodno
 

14 lip 2008 16:20

Mam to samo. Jestem przekonany, że pochodzi to z elektrycznego wspomagania. Jest jednak mało dokuczliwe, więc jeżdżę i się nie przejmuję...

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

14 lip 2008 16:32

A w ASO juz byliście ????

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

14 lip 2008 17:44

Grzech napisał(a):A w ASO juz byliście ????
znając ich podejście to powiedzą że ten typ tak ma
ale jeśli wam tak powiedzą to...
u mnie tego nie ma, sprawdziłem raz jeszcze.

AUTOR WĄTKU
qzim
 

14 lip 2008 19:49

jak bede mial odrobine czasu to pojade, ale poki co zobaczymy...moze sie rozjezdzi;)

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

14 lip 2008 21:49

nie no jak sprawa sie dzieje po zatrzymaniu auta i to przez 2 sekundy to czym predzej ASO sie klania, ja stawiam na problem wspomagania ukł kier.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

15 lip 2008 07:00

u mnie tego taze nie ma czyliu razem z e2rdo dowodzimy ze ten typ tak nie ma :)

AUTOR WĄTKU
qzim
 

15 lip 2008 08:53

w aso powiedzieli mi ze tak nie moze byc i trzeba zbadac uklad kierwoniczy...mam nadzieje ze nic sie nie stanie przez najlbizsze dwa tygodnie bo wyjezdzam akurat na urlop i sobie troszke pojezdze.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

15 lip 2008 09:38

wowi ja na twoim miejscu pomenczył bym aso zeby sprawdzili to jak najszybciej przed wyjazdem bo bedzie lipa jak cos padnie po drodze niby asistans jest ale po co psuć sobie wyjazd

AUTOR WĄTKU
qzim
 

15 lip 2008 09:56

ja jeszcze sprobowalem zmienic polozenie kierownicy, przejechalem 100m i nic nie wyczulem wiec moze o to chodzi...a moze to tylko sila sugestii

mam nowy samochod i nie mam zamiaru myslec ze cos sie moze popsuc po 2 tygodniach wiec nie bede nikogo naciskal i sam nie bede sie tym przejmowal.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 lip 2008 18:13

<span>qzim</span> napisał(a):w aso powiedzieli mi ze tak nie moze byc
czyżby zmiana podejścia ?
zazwyczaj mówią że tak ma właśnie być ;)
ciekawe, ciekawe :)

AUTOR WĄTKU
Tomski
 

Drgania na kierownicy

20 lut 2013 19:01

Pytanie do użytkowników diesla. Czy czujecie niewielkie drgania kierownicy na luzie?
Otóż w moim 1.6 crdi 115 km, na luzie (zarówno na zimnym i ciepłym silniku) odczuwam niewielkie drgania na kierownicy oraz drży także deska rozdzielcza. Może drgania nie są duże, ale na kierownicy czuć. Jak położę kartkę na kolumnie kierownicy np. wizytówkę to wizytówka wibruje i delikatnie podskakuje. Śmiem twierdzić, że przed przygodą z szybą (miałem demontaż deski i uszczelnienie szyby) drgań nie było. No chyba, że mi się wydaje. Auto ma przebieg 1300 km.
Tomski

AUTOR WĄTKU
staniu3
 

Re: Drgania na kierownicy

20 lut 2013 20:02

Witaj. Miałem też wymienianą szybę, ale nie wyczuwam żadnych drgań. Wyczuwam stuki przy hamowaniu i to mnie przeraża, na pewno to nie jest związane z wymianą szyby.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl