Awaria klimatyzacji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Awaria klimatyzacji

11 lip 2008 22:26

Pod koniec czerwca padła mi klima. Po diagnozie serwisu okazało się, że posypała się sprężarka. No cóż, zdarza się, że elementy mechaniczne się po prostu psują. Dzisiaj obejrzałem uszkodzoną część - zaginęła (pewnie się odkręciła 1 śrubka z koła pasowego sprężarki (tak w skrócie, bo ten element składa się po prawdzie z 2 kół) :)

Zgłoszenie do KMP i odpowiedź w 2 dni - akceptacja naprawy gwarancyjnej :-)

Pytanie termin realizacji naprawy - łup, szczęka w dół. Okazało się, że nie ma części w Polsce, Niemczech i Belgii. najbliższa dostawa - nieprędko, jak poinformował mnie sympatyczny Pan z Centralnego Magazynu, co po dokładniejszym wyjasnieniu dało około 1,5 miesiąca oczekiwania na element - gdyby to była jesień, to bym to przełknął, a tak potraktowałem to jako jakiś żart.

Rozmowa z serwisem, odpowiednia komunikacja wewnątrz KIA ... i auto mam już zrobione. I tutaj chcę podziękować pracownikom serwisu GAMu i regionalnemu przedstawicielowi KIA na za dość szybkie i pomyślne załatwienie sprawy. Jednak są ludzie, którym zależy na szybkim załatwieniu tematu i z tego się cieszę. clapping

Podsumowując - gdyby części były na stanach magazynowych, usunięcie usterki trwało by maks. 14 dni od momentu zgłoszenia problemu, chociaż patrząc na czasy, w jakich zostały podjęte decyzje - pewnie w tydzień temat byłby załatwiony, a tak nerwy, maile, telefony... I to jest chyba punkt nr 1 do poprawy w KMP.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

wik
 

12 lip 2008 05:41

No to poprawiłeś humor niejednym.
A swoją drogą -
gbear...ukryty przedstawiciel KMP... :twisted:
No żartowałem, żartowałem.. :oops:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

12 lip 2008 07:06

Jak w socjalizmie - żeby jeździć, trzeba znać ludzi którzy znają ludzi którzy znają odpowiednich ludzi. Ech ..... :oops: :twisted:
Ale jak co mi padnie to pierwszy telefon chyba zrobię do GB, co mam czekać dwa miechy na jakąś duperelkowatą nakrętkę :mrgreen:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

_Sebek_
 

12 lip 2008 12:37

...myślę, że w GAM-ie śledzą nasze Forum, popatrzyli na status gbeara "grupa trzymająca władzę" oraz ilość jego postów i po prostu się wystraszyli ;-)
...że ich obsmarujemy...

Przez różne fora i w różnych artykułach spotykam się ciągle z informacji na temat bardzo długich terminów potrzebnych do wysłania części serwisowych.

Nie jestem w stanie zrozumieć jak w epoce globalnego transportu, setek firm spedycyjnych, nowoczesnych centrów logistycznych oraz błyskawicznych sposobów komunikacji mogą zaistnieć takie problemy...

Wydaje mi się, że wchodzi w grę po prostu tzw. "czynnik ludzki"

e2rdo
 

12 lip 2008 18:08

<span>gbear</span> napisał(a):odpowiednia komunikacja wewnątrz KIA

to jakich argumentów użyłeś? ;)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

13 lip 2008 12:41

e2rdo - ja w sumie żadnych ciężkich, serwis sie postarał i podzwonil gdzie trzeba.

ot co, wystarczy chciec :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Grzech
 

14 lip 2008 07:32

wystarczy chcieć i mieć cierpliwoś do meczenia serwisu zeby załatwił sprawe :)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl