Kolizja w Olsztynie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Kolizja w Olsztynie

22 cze 2008 09:42

No niestety i mnie wczoraj spotkało niemiłe zdarzenie.
Stojąc na światłach usłyszałem pisk opon i uderzenie w tyłek.
Jakiś po......bany "kierowca" VW Transportera przywalił w stojącego za mną uniaka, a ten we mnie.
Zderzak do wymiany, lekko zgięta i porysowana klapa bagażnika.
I tu pytanie do Was. Jak to jest z naprawą powypadkową jeżeli chodzi o blachy. Chodzi mi o to, czy wymienią mi klapę na nową, czy jest dopucszczalne prostowanie i malowanie tak nowego auta na gwarancji.
Boję się, że ubezpieczyciel sprawcy będzie chciał jak najwięcej oszczędzić i nie wyceni wymiany klapy. Pragnę nadmienić, że klapa jest zgięta na dole tzn w miejscu zgrzewu.
Proszę o poradę.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Włodek10
 

Stłuczka

22 cze 2008 10:26

W przypadku samochodu na gwarancji w grę wchodzi tylko wymiana uszkodzonych części. Klapa bagażnika 1.600, zderzak 850 zł itd. uzbiera się dupereli na 6 tys. Gorzej gdy uszkodzony został również pas tylny i lekko wgięta podłoga. Praktycznie jest to równoznaczne z rozcinaniem samochodu, czemu jeśli tylko jest to możliwe należy się sprzeciwiać, bo osłabią konstrukcję samochodu.

Woody
 

22 cze 2008 10:43

Wspólczuje, ale auto bedziesz miec naprawione na 100% na orginalnych czesciach i zrob ogledziny w ASO kia to wtedy wszystko bedzie do wymiany no i mozesz sie ubiegac o pieniadze z tytulu utraty wartosci auta. Co do naprawy jestem tego pewien bo tez tak mialem w 9 miesiecznym aucie- zero zamienikow czy klepania

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

22 cze 2008 11:44

Naprawa szkody będzie z polisy OC sprawcy. Ubezpieczyciel sprawcy zwykle stwarza problemy. Najczęściej zaniżają wartość części i robocizny a części do wymiany kwalifikują do naprawienia, nie zgadzaj się na to. Samochód masz na gwarancji, więc naprawa powinna być przeprowadzona w serwisie KIA. Wybierz bezgotówkową likwidację szkody tzw upoważnienie na warsztat. Ubezpieczalnia zaproponuje swoją wersję odszkodowania ( oczywiście zaniżoną). Stawiasz auto w serwisie, tam sporządzą kosztorys i prześlą do ubezpieczyciela. Jak zatwierdzą to zaczyna się naprawa. Jak nie zatwierdzą to serwis znowu wysyła poprawiony kosztorys. Jeżeli jednak ubezpieczalnia w ogóle nie zgodzi się na kwotę naprawy podaną przez serwis, to poproś pisemnie ubezpieczyciela o wskazanie warsztatu ( innego serwisu KIA) w którym szkoda zostanie naprawiona. Jak wskażą taki warsztat, to ile by już naprawa nie kosztowała, wszystko zapłacą.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 cze 2008 10:01

Jesli zgięcia sa delikatne - przeważnie dają do klepania. Jeśli są załamania blachy - element idzie do wymiany.
Wyrazy współczucia Zucio, jestem w pewnym sensie z Twoją Kijanką w jakimś stopniu emocjonalnie związany ... :oops: :oops: :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re pioter

23 cze 2008 13:17

Dzięki serdeczne.
Byłem już u ubezpieczyciela i chyba nie będzie problemów - wszystkie elementy uszkodzone do wymiany. Byłem też u chłopaków w Solixie i twierdzą , że naprawa powinna dojść do skutku w ciągu 7-10 dni.
Jestem dobrej nadzieji.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

23 cze 2008 13:56

Zaczęło się dobrze i niech tak pozostanie.
Tylko nie zaczynaj naprawy, przed opisaniem szkody przez rzeczoznawcę oraz wyceną ubezpieczyciela. Życzę zero problemów. :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

01 lip 2008 18:49

Dzisiaj zdjęli zderzak i okazało się, że tylny pas jest też lekko wgnieciony, no i do wymiany. :evil:
Musi to jeszcze zobaczyć rzeczoznawca ubezpieczyciela. K.....wa będą mi wycinali ten pas i wstawiali nowy, ciekawe co z ocynkiem w miejscach spawania. Ciekawe jak zabezpieczą te miejsca przed korozją. Może ktoś miał podobny przypadek, piszcie!!!!!!!!!!!!
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Sajmon
 

Re: Re

05 lip 2008 11:52

zucio1 napisał(a):Dzisiaj zdjęli zderzak i okazało się, że tylny pas jest też lekko wgnieciony, no i do wymiany. :evil:
Musi to jeszcze zobaczyć rzeczoznawca ubezpieczyciela. K.....wa będą mi wycinali ten pas i wstawiali nowy, ciekawe co z ocynkiem w miejscach spawania. Ciekawe jak zabezpieczą te miejsca przed korozją. Może ktoś miał podobny przypadek, piszcie!!!!!!!!!!!!

A nie da sie tego jakoś wyklepac od wewnatrz? jesli lakier nie jest uszkodzony, to po co ciąć? Nie martw się rdzą-jeśli dobrze zrobią nic się nie stanie. Auto moich rodziców otrzymało dużo poważniejszy strzał dwa lata temu, wycinania, spawania i lakierowania było sporo, ale nie ma śladu i nic nie rdzewieje. (notabene, może to tez wynikac z faktu, ze ASO robiące tą naprawe starało sie wówczas o jakies certyfikowane uprawnienia blacharskie i może dlatego wykonali to prawidłowo, a nie na odwal)

Włodek10
 

Stłuczka

05 lip 2008 16:49

Ponieważ pas tylny kosztuje 600 zł a jego wymiana jeszcze więcej AOS-y stosują dwa chwyty. Jeśli klapa i zamek bagażnika zamykają sie bez problemu klepią i konserwują dolną, dającą się naprostować część pasa. Zodowolony jest warsztat bo oczywiście ubezpieczyciel płaci za całość i kierowca bo nieświadomy myśli, że z oryginalnych części zrekonsruowali mu tył. Pozytywną stroną tego zobiegu jest minimalna ingerencja w konstrukcę samochdu. Gdy warsztat jest nadgorliwy lub faktycznie nie ma wyjścia to tnie samochód, ale zadowolone chyba nie są obie strony. Warto się zastanowić i nie podejmować pochopnej decyzji.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

05 lip 2008 19:41

Wstawili nowy pas tylni.
Mocowany jest na 6 miejsc spawań.
Widziałem przed lakierowaniem.
Nie dopuszczam jakiegoś klepania w nowym aucie. Wiem , że Polacy są najlepszymi "blacharzami", ale mnie interesuje porządna robota.
Pozostało polakierować i odebrać auto.
Mam nadzieję, że po naprawie będę mógł polecić ASO Solix Olsztyn wszystkim "pechowcom". :) :D
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Włodek10
 

stuczka

05 lip 2008 22:05

Pozostaje jeszcze jeden dreszczyk emocji - sprawność lakiernika. Proszę zwrócić uwagę na odcień lakieru zwłaszcza na styku dachu i pokrywy bagażnika.
Pozdrawiam i życzę szybkiego ochłonięcia z emocji.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

odbiór

08 lip 2008 16:36

I odebrałem po naprawie.
Odcień lakieru chyba o.k. - nie widać wogóle różnicy, ale jeżeli chodzi o niedoróbki to:

1.Wewnętrzna część klapy na górze w miescu zgrzewu blachy (przy zawiasie) pomalowana w taki sposób, jakby lakier się"zagotował albo zwarzył" - milimetrowej wielkości burchelki na dł ok 10cm - ale to od wewnątrz i wogóle niewidoczne - lakiernik stwierdził, że to nowa technologia i nie wie w sumie dlaczego
tak się zrobiło :?

2.Są na tylnej klapie zalakierowane 3 drobinki kurzu, ale prawie niewidoczne 8-)

3.Musieli jednak coś popsuć bo zrobili mi przy montażu lub demontażu dziurę o wielkości 0.5 cm na wylot w plastiku zakrywającym klapę bagażnika od wewnętrznej strony - zauważyłem, zamówią i wymienią na nową :D

To tyle po naprawie lakierniczej w SOLIX Olsztyn.
Ogólnie ocena jako laika 4 z minusem (miła obsługa, kilka razy byłem w warsztacie i mnie nie pogonikli)
Ostatnio edytowano 09 lip 2008 11:08 przez zucio1, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Włodek10
 

Stłuczka

08 lip 2008 21:16

Szokująco zapewne wypadło też porównanie wyceny dokonanej przez likwidatora szkody z ostateczną wyceną warsztatu. Zwykle przekracza ona 100%, co świadczy o tym, że ASO prowadzą wręcz zbójecką działalność. Dziwne, ale ubezpieczyciele na to pozwalają z pełną premedytacją.

pawelszak
 

05 mar 2009 11:30

Woody napisał(a):no i mozesz sie ubiegac o pieniadze z tytulu utraty wartosci auta.
A cos wiecej? Od ubezpieczyciela sprawcy?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl