Przegląd po 20 kkm

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Przegląd po 20 kkm

19 cze 2008 23:22

Dzisiaj oddałem auto na przegląd po 20 kkm. Oprócz standardowych wymian płynów i flitrów dodałem listę życzeń do usunięcia a są to:

- stuki w kolumnie (poluzowany krzyżak)
- odgięty plastik wew. prawego wywietrznika pasażera
- prawe szkiełko w lusterku - ktoś chciał mi podpieprzyć jak auto stało na ulicy i mu nie wyszło. Szkiełko pękło w trzech miejscach i wyskoczyło z zaczepów. Zamówiłem wcześniej części.
- przy zamykaniu tylnych prawych drzwi dzwoni mi zamek. W pozostałych drzwiach słychać głuchy i przytłumiony dźwięk tak jak być powinno.
- wgranie softa od turbiny (przy odpuszczaniu gazu 2000 rpm silnik dostaje czasami czkawki), ASO na razie nie posiada programu z centrali KIA ale jak będą mieli to obiecali że zadzwonią.

Serwisuje w ASO Cardroom/Wawa i jestem zadowolony z przygotowania merytorycznego serwisanta Pana Tomka. Zwrócił mi uwagę, że filtr paliwa wymienia się po 30 kkm, już nie zabierają dowodu na czas przeglądu, wbijają w system nr. rej. i oddają dowód. Spytałem się również o przegląd lakieru (dzięki mojaceed.pl), który trzeba odbębnić po roku od zakupu. Za auto biorą się jutro i oddadzą przed końcem dnia pracy. Generalnie jestem zadowolony i polecam Cardroom, nawet owijają stretchem kierownicę coby się nie pobrudziła. Dam znać ile kosztowała mnie ta zabawa.

Pzdr.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

20 cze 2008 06:58

no to czekam na relacje po odebraniu samochodu ;)

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 09:09

Nie zapomniej aby przegląd lakieru wbili nie tylko do kompa ale także do książki, sprawdź przy odbiorze...
ZF
P.S. Jako, że masz diesla proponuję od początku wymieniać filtr powietrza co najmniej co 10 kkm...tak coby turbinka latami służyła... :)

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

20 cze 2008 09:37

<span>Puhaal</span> napisał(a):Spytałem się również o przegląd lakieru (dzięki mojaceed.pl), który trzeba odbębnić po roku od zakupu.

Aby utrzymać gwarancję na perforację to taki przegląd należy wykonać przed upływem roku.

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

20 cze 2008 10:30

napisz ile cię skasowali

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

20 cze 2008 10:39

zibifire napisał(a):Nie zapomniej aby przegląd lakieru wbili nie tylko do kompa ale także do książki, sprawdź przy odbiorze...
ZF
P.S. Jako, że masz diesla proponuję od początku wymieniać filtr powietrza co najmniej co 10 kkm...tak coby turbinka latami służyła... :)


Płuca w silniku już wymieniałem we własnym zakrsie, jak wyjąłem filtr po ok. 10 kkm to był czarny jak smoła.

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 10:47

Puhaal napisał(a):Płuca w silniku już wymieniałem we własnym zakrsie, jak wyjąłem filtr po ok. 10 kkm to był czarny jak smoła.


A jak jest sucho i kurzy się to nawet częściej - te kilka razy ok 20-30 PLN za filtr powietrza, jest to jest wydatek który może zaprocentować po latach :)
ZF

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 cze 2008 11:40

zibifire napisał(a):
Puhaal napisał(a):Płuca w silniku już wymieniałem we własnym zakrsie, jak wyjąłem filtr po ok. 10 kkm to był czarny jak smoła.


A jak jest sucho i kurzy się to nawet częściej - te kilka razy ok 20-30 PLN za filtr powietrza, jest to jest wydatek który może zaprocentować po latach :)
ZF


65 :mrgreen: zł dokładnie

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 12:55

naprawdę ale może oryginalne KIA bo za Filtrona i tego drugiego co niepamietam to chyba raczejmniej...
ZF

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 cze 2008 13:26

a są już zamiennniki co ceda? widziałes
ja nie do klimy tylko są -kupuję i wymieniam cześciej

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 13:37

w Intercarsie podają w e-katalogu HERTH+BUSS JAKOPARTS ale ceny nie ma, oryginalne gdzieś w necie po 71 zł widziałem...jeśli nie ma zamienników filtra powietrza to rzeczywiście "meakulpa"...ale i tak co 10 kkm powinno się wymieniać
ZF

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

20 cze 2008 13:43

katalog to wies:D

jak się pojawią fizycznie to będa fakt ze dawno nie sprawdzałęm

w benzynce wymieniono mi po 2 przeglądzie dopiero i był jeszcze OKi
aż się zdzwiłem sam że taki czysty

w innych autach po 10-15 tys był jak smoła
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: Przegląd po 20 kkm

26 cze 2008 23:05

Puhaal napisał(a):Dzisiaj oddałem auto na przegląd po 20 kkm. Oprócz standardowych wymian płynów i flitrów dodałem listę życzeń do usunięcia a są to:

- stuki w kolumnie (poluzowany krzyżak)
- odgięty plastik wew. prawego wywietrznika pasażera
- prawe szkiełko w lusterku - ktoś chciał mi podpieprzyć jak auto stało na ulicy i mu nie wyszło. Szkiełko pękło w trzech miejscach i wyskoczyło z zaczepów. Zamówiłem wcześniej części.
- przy zamykaniu tylnych prawych drzwi dzwoni mi zamek. W pozostałych drzwiach słychać głuchy i przytłumiony dźwięk tak jak być powinno.
- wgranie softa od turbiny (przy odpuszczaniu gazu 2000 rpm silnik dostaje czasami czkawki), ASO na razie nie posiada programu z centrali KIA ale jak będą mieli to obiecali że zadzwonią.
Pzdr.


Koszt przeglądu - 928 zł brutto

Płyny, filtr powietrza, oleju i kabinowy
100 zł netto szkiełko w lusterku
Stuki w kolumnie, nie podkręcili śruby w kolumnie krzyżaka tylko jakaś blaszka osłaniająca maglownicę powodowała stuki. Niestety stuki są nadal ale trochę cichsze.
Odgięty plastik w wywietrzniku - muszą zamówić części i wymienią na gwarancji całość
Drzwi mi rozebrali do golasa ale nie znaleźli przyczyny "dzwonienia" TTTM
Soft turbiny - moje ASO nie ma jeszcze programu z centrali, generalnie znają problem z czkawką w 1.6 CRDi ale w 2.0 pierwsze słyszą. Jak będą mieli soft to dadzą znać i wgrają.
Filtr paliwa po 30 kkm muszę pamiętać coby podjechać i lakier ale to dopiero w listopadzie (wbijają w książkę)

P.S. Obok KIA na Wysockiego jest jeszcze Citroen, jak odbierałem swojego to kątem oka zobaczyłem nową C6 na podnośniku. Gość dzień wcześniej odebrał nówkę z salonu, pojechał na Shella i zamiast ON zalał Pb. Auto za 175 kpln netto, spuszczali wahę przez pół dnia i rozebrali pół spodu auta. Najprawdopodobniej anulują gwarancję na wtryski. Rachunek musi boleć ! 8-)

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

Re: Przegląd po 20 kkm

27 cze 2008 09:48

koszt to chyba trochę przyduży
wszystkie części były ASO?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 cze 2008 09:55

drożyzna :/

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

27 cze 2008 10:17

e2rdo napisał(a):drożyzna :/


To ile Waszym zdaniem powinien kosztować przegląd 2.0 diesla ? 100 zł, 200 zł ??? Do silnika wchodzi więcej oleju niż do 1.6L

Wszystkie części oryginał Kia.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

27 cze 2008 11:38

Trochę zmartwiliście mnie tym przeglądem lakieru po roku od zakupu.
Ja takiego przeglądu nie zrobiłem. Autko mam już 15 miesięcy.
Czy to znaczy, że gwarancja na perforację / lakier wygasła?

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

27 cze 2008 11:58

Ja tez kiedyś zapomniałem, jedź po prostu do Kia i powiedz, że na przegląd lakieru przyjechałeś i juz w Malibu na Morelowej nie powinni cierpieć z tego powodu....
ZF

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

27 cze 2008 11:59

Wal do serwisu - moze jeszcze wbiją i wszystko będzie OK? :?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

28 cze 2008 18:44

sprawdze czy przeglad lakieru nie jest polaczony obligatoryjnie z przegladem okresowym. Bo teoretycznie powinnien i mozna by tu dyskutowac.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl