No i stało się , porysowałem pro ceed'a

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kanciak2
 

No i stało się , porysowałem pro ceed'a

11 cze 2008 16:50

Drodzy klubowicze

Niestety pech tak chciał że mijając się dziś na parkingu z drugim pojazdem zaczepiłem o śmietnik, w dodatku betonowy.
Przerysowałem cały prawą stronę - drzwi, próg aż do tylnego koła.

Jutro będę zgłaszał szkodę (AC) u ubezpieczyciela i zacznie się cała procedura odszkodowania.

Chciałbym wykonać malowanie w salonie (aby nie stracić gwarancji).

Moje pytanie.
Jaki serwis w Wawie polecacie, czy w Lublinie warto robić lakierowanie, bo stamtąd brałem autko.

Druga sprawa miałem kiedyś AC ale zaniechałem na 3 lata. Chyba nie mam żadnej zniżki abym ją stracił?

Pozdrawiam smutny :cry:

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

11 cze 2008 17:08

współczucia :(
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
popmart
 

11 cze 2008 17:24

niestety możesz mieć karę na AC (zwyżkę)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

11 cze 2008 17:46

Czy masz zniżkę spytaj podczas zgłąszania szkody. Wyrazy współczucia :cry:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

11 cze 2008 17:58

Jeżeli przerwa trwała 3 lata to najprawdopodobniej zniżki "przepadły" (takie są zapisy w większości OWU), szczególnie jeśli teraz miałeś ubezp. z pakietu "salonowego".

Przy wznawianiu polisy przejdziesz z poziomu "0" tabeli Bonus-Malus na poziom +1 czyli pewnie 10% zwyżki za AC (zależy od ubezpieczyciela), co i tak będzie Cię mniej kosztowało niż naprawa wszystkiego na własną rękę :)

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: No i staÂło siĂŞ , porysowaÂłem pro ceed'd a

11 cze 2008 18:21

kanciak2 napisał(a):Jaki serwis w Wawie polecacie


Blacharstwo - Lakiernictwo Zenon Nojszewski ul. Radzymińska
Współpracują z KIA od lat, robiliśmy u Pana Zenka i Sorento i moje Cerato. Generalnie jestem zadowolony.

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

11 cze 2008 18:34

Trzeba ogłosić żałobe... :(

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

11 cze 2008 18:46

Cóż to musiało sie kiedyś stać :cry: :cry:

AUTOR WĄTKU
Włodek10
 

Blacharnia i lakiernia w Lublinie

11 cze 2008 19:21

Naprawy tego typu w Lublinie wykonują tylko na Kraśnickiej. Kierownikiem blacharni jest Sławomir Bucoń (501 523 278), raczej zna się na swojej pracy. Miałem wymienianą klapę bagażnika i zderzak (traumatyczne przeżycie na czerwonych światłach). Kolor - solid został dobrany w miarę poprawnie. W tym wypadku zepewne będą wymieniać błotnik, drzwi i próg, naprawa przekroczy więc znacznie 10 tys. Na części czeka się około tygodnia, dopiero wówczas zabierają samochód. Naprawa trwa trzy dni w trakcie których trzeba załatwić wszystkie sprawy u ubezpieczyciela.
Równolegle klepią Volvo, więc może to być pewną sugestią.
Pozdrawiam i współczuję.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

11 cze 2008 19:22

Zdarza się, źle oceniłeś odległość, no i się stało. Nie przejmuj się pomalują i nie będzie śladu. Jak masz ubezp w Alianz to nie powinno być żadnych problemów, tylko musisz naprawiać w serwisie KIA bo pomniejszą odszkodowanie o 20%. Szkodę załatwiaj przez warsztat bezgotówkowo. Powinni ci dać samochód zastępczy na czas naprawy. Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
dziadekszuwarek
 

12 cze 2008 09:05

:( wspolczuje - mam podobmy problem z drobnym wgnieceniem (cudownie rozwiazany wyjazd/wjazd do garazu pod blokiem) jedyne dobre to ze lakier cały bo scianka oslonieta guma. "mark" obys mial racje z Allianz. zmroziło mnie mimo wylaczonej klimy :( :(

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 cze 2008 09:13

mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?

AUTOR WĄTKU
KZ
 

12 cze 2008 10:52

e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Kia Motor Polska....
A kto może płacić jak nie właściciel ???

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 cze 2008 17:39

KZ napisał(a):
e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Kia Motor Polska....
A kto może płacić jak nie właściciel ???
dobre duszki?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

12 cze 2008 22:37

e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Serwis daje samochód zastępczy, za cztery dni płaci Alianz. Jeżeli nie wyrobią się z naprawą, to dalej jeździsz samochodem serwisu. Twój koszt to tylko paliwo.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

13 cze 2008 05:09

mark napisał(a):
e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Serwis daje samochód zastępczy, za cztery dni płaci Alianz. Jeżeli nie wyrobią się z naprawą, to dalej jeździsz samochodem serwisu. Twój koszt to tylko paliwo.


Żebyś się kiedyś (odpukać bo najlepiej nie korzystać) nie zdziwił...

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

13 cze 2008 08:41

KZ napisał(a):
mark napisał(a):
e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Serwis daje samochód zastępczy, za cztery dni płaci Alianz. Jeżeli nie wyrobią się z naprawą, to dalej jeździsz samochodem serwisu. Twój koszt to tylko paliwo.


Żebyś się kiedyś (odpukać bo najlepiej nie korzystać) nie zdziwił...
co prawda temat trochę poboczny
no ale ja właśnie nie chce się zdziwić a nie wiem jak to jest
więc jak to jest?

AUTOR WĄTKU
KZ
 

13 cze 2008 08:46

e2rdo napisał(a):
KZ napisał(a):
mark napisał(a):
e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Serwis daje samochód zastępczy, za cztery dni płaci Alianz. Jeżeli nie wyrobią się z naprawą, to dalej jeździsz samochodem serwisu. Twój koszt to tylko paliwo.


Żebyś się kiedyś (odpukać bo najlepiej nie korzystać) nie zdziwił...
co prawda temat trochę poboczny
no ale ja właśnie nie chce się zdziwić a nie wiem jak to jest
więc jak to jest?


Jest tak że są serwisy które Ci dadzą samochód zastępczy i takie które Cie wyślą na drzewo - IMHo to nie ma reguły...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 cze 2008 09:09

KZ napisał(a):
mark napisał(a):
e2rdo napisał(a):
mark napisał(a):...Alianz płaci za 4 dni używania autka zastępczego. Pozdrawiam.
a po 4 dniach kto płaci?


Serwis daje samochód zastępczy, za cztery dni płaci Alianz. Jeżeli nie wyrobią się z naprawą, to dalej jeździsz samochodem serwisu. Twój koszt to tylko paliwo.


Żebyś się kiedyś (odpukać bo najlepiej nie korzystać) nie zdziwił...


Sam już korzystałem wielokrotnie z takiej opcji. Trzeba po prostu wybrać serwis który samochód zastępczy zapewnia. Może się również zdarzyć, że nie mają wolnego autka zastępczego wtedy dzwonimy do Alianz i prosimy o zorganizowanie takiego autka.
Oto fragment OWU Car Assistance Alianz: "jeżeli naprawa pojazdu na skutek zdarzenia zaszłego....., potrwa co najmniej 12 godzin, Alianz ..., organizuje i pokrywa koszty pojazdu zastępczego o parametrach techn. zbliżonych do parametrów techn. pojazdu ubezpieczonego- na okres naprawy pojazdu, jednak nie dłużej niż 4 dni ......."

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl