Rdza na drzwiach

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
topic
 

Rdza na drzwiach

06 cze 2008 08:27

No i mam ognisko rdzy na tylnich drzwiach po stronie kierowcy, ciekawe jak podejdzie do tego serwis :? zdjęcie w mojej galerii
Ostatnio edytowano 06 cze 2008 16:31 przez topic, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

06 cze 2008 09:08

Mógłbyś zrobić więcej zdjęć i zamieścić w galerii?

AUTOR WĄTKU
topic
 

Rdza na drzwiach

06 cze 2008 09:35

Dodałem zdjęcie z oddali gdzie ta rdza występuje, to co zauwżyłem tylko te drzwi przynajmniej umnie nie mają w tym miejscu spawu.
Ostatnio edytowano 06 cze 2008 16:32 przez topic, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

06 cze 2008 11:42

Kurde znowu rdza. Porażka i to wewnątrz :cry:

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

06 cze 2008 13:36

Błagam, szanujmy na forum język polski i piszmy w tym języku, słowo "dźwi" do niego nie należy.

AUTOR WĄTKU
topic
 

06 cze 2008 16:33

Astromatrix napisał(a):Błagam, szanujmy na forum język polski i piszmy w tym języku, słowo "dźwi" do niego nie należy.


poprawiłem dla ciebie , ale jak się denerwuję nie myślę o poprawnej pisowni. :(

AUTOR WĄTKU
wladz
 

06 cze 2008 16:52

topic

To nie jest forum poprawnej polszczyzny tylko o samochodach i najważniejsze są zrozumiałe a nie poprawne gramatycznie uwagi o aucie.

Fajnie że to na "dźwiach" to zauważyłeś.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Rdza na drzwiach

06 cze 2008 21:28

topic napisał(a):Dodałem zdjęcie z oddali gdzie ta rdza występuje, to co zauwżyłem tylko te drzwi przynajmniej umnie nie mają w tym miejscu spawu.


Ciekawe co na to powie serwis. Jak już ich odwiedzisz to daj znać, jakie leczenie wymyślili.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

06 cze 2008 21:52

tak mnie tylko zastanawia jeden fakt, z tego co czytalem o rdzy na klapie i teraz o tej rdzy na drzwiach. czy to nie wystepuje tylko w wersji HB :?: a moze ma to zwiazek z jakas wyprodukowana partia :?: co o tym sadzicie :?:
pozdrawiam :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

24 cze 2008 13:00

dzisiaj niepiotrzebnie otworzylem tylne drzwi - wrrr, po poludniu jade do serwisu

mam srebrno-rude drzwi tylne, lewe a reszte popatrze pozniej troche

no coz ...

z drugiej strony, mondeo też zzeralo po kilku miesiacach :)


pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

24 cze 2008 13:04

to już 2 miejsce po klapie któremu będę się bacznie przyglądał :/
ile my mamy gwarancji na blachy?

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

24 cze 2008 19:56

to jest ewidentnie jakaś niedoróbka - miejsce w którym pojawia się rdza.

Na Krakowskim zlocie oglądaliśmy drzwi w kilku samochodach i w kilku rdza jest a w kilku nie było.

W moim nie ma i wydaje mi się że drzwi są o wiele lepiej zespawane w tym miejscu niż drzwi w samochodach z rdzą. U mnie w ogóle nie ma tej szczelinki w której u kolegi TOPIK jest ognisko zapalne.

Co ciekawe na zlocie porównaliśmy moje auto z marca 2007 HB i drugie auto również HB z taką samą datą produkcji (nawet kolor auta i wersja wyposażenia taka sama) u mnie jak już pisałem rdzy nie ma u kolegi była. Ten kolega to Lord Boss - jakby ktoś chciał się z nim skontaktowac w tej sprawie.

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

25 cze 2008 09:43

u mnie rdza pojawiłą się na prawych tylich drzwiach pod uszczelką, oraz na zawiasach prawy przód. Serwis podszedł do tego tak ze zrobił zaprawki i zamalował. Teraz rdzy nie ma. Przy okazji zrobiłem przegląd powłoki lak. (raz do roku trzeba robić) i równiez miejsca odprysków zamalował. Także wszystko ok. Twierdzili że w drzwiach jest jakaś dziurka technologiczna pod uszczelką i że tam się dostaje woda. Stwierdzili też że jak znowu wyjdzie to trzeba będzie drzwi rozebrać i od nowa "zrobić". Wówczas jednak Ja do tego trochę inaczej podejdę (auto ma rok niecały 30 tyś przejechane)

AUTOR WĄTKU
michalwaw
 

25 cze 2008 10:08

boe6666 napisał(a):u mnie rdza pojawiłą się na prawych tylich drzwiach pod uszczelką, oraz na zawiasach prawy przód. Serwis podszedł do tego tak ze zrobił zaprawki i zamalował. Teraz rdzy nie ma. Przy okazji zrobiłem przegląd powłoki lak. (raz do roku trzeba robić) i równiez miejsca odprysków zamalował. Także wszystko ok. Twierdzili że w drzwiach jest jakaś dziurka technologiczna pod uszczelką i że tam się dostaje woda. Stwierdzili też że jak znowu wyjdzie to trzeba będzie drzwi rozebrać i od nowa "zrobić". Wówczas jednak Ja do tego trochę inaczej podejdę (auto ma rok niecały 30 tyś przejechane)


Ile kosztuje roczny przegląd blacharsko-lakierniczy ?

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 cze 2008 10:09

od 35 zł do nawet 100
zależy gdzie ;)

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

02 paź 2008 19:57

Również rdza na tylnych prawych i lewych tylnych załatwione na przeglądzie po 15 tyś 8-)

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

20 kwi 2009 18:47

[quote="AndrzejM"]Również rdza na tylnych prawych i lewych tylnych ..............

mam to samo, lewe i prawe drzwi, na tylnej klapie koło spryskiwacza :(
odprysk na masce od kamienia, w serwisie powiedzieli że cała klapa do malowania, koszt 400netto :o

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Rdza na drzwiach

20 kwi 2009 20:17

Witam,
Też zauważyłem na tylnych drzwiach od środka na spawach jakieś bąble - tak jakby korodowało!!!! Cholera w 1,5 rocznym aucie rdza!!! :( Dobrze że jest gwarancja. trzeba pilnować przeglądów i egzekwować to do czego KIA zobowiązuje się w książce serwisowej. Pozdrawiam

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

21 kwi 2009 07:22

jak to jest z tym ocynkiem. Powiem tak, dzisiaj zauwazyłem bąble na tylniej klapie. jeden z nich pękł, a pod spodem widać ciemno-rudą rdzę. Moja siostra ma starego cieniasa, pod odpryskiem lakieru widać białą blachę i tak już od paru lat - nie rdzewieje. Jest to cienki z 95 roku ocynkowany. Z tego co czytałem w DTR ceeda, nadwozie jest niby z ocynku.

Czy ktoś już zgłaszał bąble na tylniej klapie ? Czy obejmuje to gwarancja ?

AUTOR WĄTKU
jasny
 

21 kwi 2009 07:38

boe6666 napisał(a):Moja siostra ma starego cieniasa, pod odpryskiem lakieru widać białą blachę i tak już od paru lat - nie rdzewieje.


Jeśli białą, to jest podkład pod lakier. Sama blacha ocynkowana jest pod nim, kolor srebrny. Jedno i drugie nie ma prawa rdzewieć, dopóki nie zostanie uszkodzone mechanicznie (lakier jest dodatkowym zabezpieczeniem + funkcja estetyczna). Oczywiście ocynk może zostać wykonany na skorodowaną blachę lub nieprawidłowo nałożony i wtedy pojawia się problem jak w Twoim Ceedzie.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl