Rdza na drzwiach

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

21 kwi 2009 09:33

Gdy miałem puntka z 1995 r to byłem zszokowany jak znalazłem miejsce bez rdzy, szczególnie na podwoziu heh. Ale w nowym autku to już przesada. Dziś zrobię u siebie przegląd i zobaczymy czy coś rudego się nie zadomowiło.
PS a ktoś z szanownych kolegów oglądał podwozie???

AUTOR WĄTKU
Daru
 

06 maja 2009 07:21

U mnie też zauważyłem na tylnych lewych drzwiach na spawach. Wygląda jakby partia drzwi była wadliwie zabezpieczona. Pożyjemy zobaczymy jak będzie, w lipcu mam przegląd to zgłoszę bo póki co nie chce mi się szarpać z serwisem.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Rdza na drzwiach

15 sie 2010 19:02

Dzisiaj znalazłem i ja rdze na obu tylnych drzwiach. Będziemy reklamowali i malowali :cry: :cry: :cry:

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Rdza na drzwiach

16 sie 2010 08:58

no to się zaczynają pierwsze sztuki ceed'ów sypać ... ciekawe jak mają zamiar to robić - w sensie całość drzwi czy fragmentami ? hmmm oby kolor dobrze dobrali 8-)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Rdza na drzwiach

16 sie 2010 10:00

Reklamowałem tylną klapę, pomalowali ją całą i dobór lakieru jest ok według mojej oceny nie specjalisty :D

AUTOR WĄTKU
everlast
 

Re: Rdza na drzwiach

17 sie 2010 16:06

MASAKRA, ,MASAKRA ,jeszcze raz maskara , to jakieś jaja z tymi kijankami w moim 2 letnim aucie rdza na klapie, rdza na drzwiach tylnych obydwu od wewnątrz, i jeszcze jakieś rudawe punkty pojawiają się przy 3 świetle stopu i ramie wycieraczki tez od wewnątrz rdzewieje. Niedługo wpadnę w jakąś paranoję i będę z lupą latał i oglądał auto. Coraz częściej głupie myśli przychodzą mi do głowy czy dobrze zrobiłem kupując kijanke, pewnie dużo osób się zaraz oburzy ale podejrzewam, że niektórym przez głowę przeszły również takie rozmyślania. I nie tylko chodzi mi o rdzę (co w 2 letnim aucie nie ma prawa wyjść w dodatku na ocynku), ale też wymieniłem radio, łącznik...nie wiem co chwile coś..dobrze że ta gwarancja jest ale z drugiej strony tracimy czas korzystając z tej gwarancji w serwisach.. :cry: Pozdrawiam i mam nadzieje że najgorsze już za nami z naszymi CEEDAMI :)

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Rdza na drzwiach

17 sie 2010 20:22

everlast napisał(a):MASAKRA, ,MASAKRA ,jeszcze raz maskara , to jakieś jaja z tymi kijankami w moim 2 letnim aucie rdza na klapie, rdza na drzwiach tylnych obydwu od wewnątrz, i jeszcze jakieś rudawe punkty pojawiają się przy 3 świetle stopu i ramie wycieraczki tez od wewnątrz rdzewieje. Niedługo wpadnę w jakąś paranoję i będę z lupą latał i oglądał auto. Coraz częściej głupie myśli przychodzą mi do głowy czy dobrze zrobiłem kupując kijanke, pewnie dużo osób się zaraz oburzy ale podejrzewam, że niektórym przez głowę przeszły również takie rozmyślania. I nie tylko chodzi mi o rdzę (co w 2 letnim aucie nie ma prawa wyjść w dodatku na ocynku), ale też wymieniłem radio, łącznik...nie wiem co chwile coś..dobrze że ta gwarancja jest ale z drugiej strony tracimy czas korzystając z tej gwarancji w serwisach.. :cry: Pozdrawiam i mam nadzieje że najgorsze już za nami z naszymi CEEDAMI :)


u konkurencji podobne przygody ... tu przynajmniej szybko i bez bólu

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Rdza na drzwiach

23 sie 2010 08:07

Nie wiem czy to jest ruda ale od strony kierowcy przy zawiasach coś się pokazało. Rude i brzydkie. Zwłaszcza przy tym dolnym.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Rdza na drzwiach

19 mar 2012 21:36

Witam, Dzisiaj zauważyłem na obu tylnych drzwiach od środka u góry RDZĘ - na lewych naprawdę duży bąbel i mały na prawych. Auto ma 4,5 roku.
Klepa bagażnika była już 3 razy malowana i teraz drzwi. Powiem wam że jestem załamany. Kupowac nowe auto i mieć takie jaja. Ciągłe latanie i strata czasu.
Czy na czas gwarancyjnych napraw należy się auto zastępcze? Jakie macie doświadczenia? Pozdrawiam DK

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Rdza na drzwiach

20 mar 2012 14:37

Wg ASO się nie należy. Wg mnie się należy i ja o to walczyłem. Bo tak jak mówisz, nie za to płaciłem...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Rdza na drzwiach

21 mar 2012 02:55

ruszok napisał(a):Wg ASO się nie należy. Wg mnie się należy i ja o to walczyłem. Bo tak jak mówisz, nie za to płaciłem...

Powinni kalpę czy drzwi wymieniać na nowe bo zaprawki to w byle jakim warsztacie zrobią a jak się ma gwarancje na nadwozie to trzeba walczyć nawet do sądu uderzyć albo ośmieszyć KIA w Auto Świecie oni często pomagają i po ich interwencji nagle wszystko się należy,co się niby wcześniej nie należało.Nawet nasz klub może zrobić jakąś demonstracje totalną zadymę blokadę biura KIA i wtedy szacunek w serwisach większy będzie .

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Rdza na drzwiach

19 lip 2012 21:53

Witam! A ja dzisiaj zauważyłem rdzę pod uszczelką górną na tylnych prawych drzwiach, na całej długości wzdłuż uszczelki. Model po FL, a jak widać nic nie poprawili :(
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Rdza na drzwiach

19 lip 2012 22:24

Witam,
Dzisiaj oglądałem tylne drzwi i znów widzę że zaczyna się robić rdzawy bąbel :(
Auto nie ma jeszcze 5 lat, a tu takie problemy.
KIA ma proces malowania nie dopracowany. Już była malowana kilka razy tylna klapa i raz tylene drzwi L i P. A teraz zapowiada się powtórka.
Siemanko
Korbik

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Rdza na drzwiach

06 sie 2012 17:17

No niestety i mi rdza wpierdziela autko :( Prawe, lewe drzwi i oczywiście tylną klapę (raz byla juz malowana) :( Masakra :(

AUTOR WĄTKU
ostek
 

Korozja

23 lut 2015 12:47

Koledzy,

Mam okazję kupić Ceeda SW z 2010 r. po liftingu. Auto sprowadził znajomy i nie zastanawiał bym se nawet minuty nad zakupem gdyby nie obawy o korozję nadwozia. Można znaleźć w sieci informacje od właścicieli którym Ceed po prostu rdzewieje. Co prawda informacje te odnoszą się głównie
do aut sprzed liftingu. Dlatego proszę Was, użytkowników o opinie. Czy w aucie z 2010 roku mogę spodziewać się problemów z korozją?

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Korozja

23 lut 2015 13:13

Według producenta modele po liftingu mają poprawioną karoserie, a te które miały problem wcześniej, były na bieżąco naprawiane w ASO.

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Korozja

23 lut 2015 14:01

ReMiXs napisał(a):Według producenta modele po liftingu mają poprawioną karoserie.....
ale to nie oznacza, że jest ona idealna. Te po FL-u trochę mniej ale również rdzewieją. Zwróć uwagę na ranty tylnych drzwi (pod uszczelką) i okolice tylnego światła stop. Tak czy siak jeśli auto było kupione w UE i terminowo (do końca) serwisowane w ASO to jest jeszcze na gwarancji i dealer w PL nie powinien robić schodów z naprawą gwarancyjną.
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Korozja

23 lut 2015 15:29

Problemy z korozją dotyczą tylko trzech punktów - rantów drzwi (pod uszczelką) i klapy bagażnika (przy trzecim stopie i listwą nad tablicą rejestracyjną), więc nie ma sensu panikować i pisać o jakichś problemach z korozją w stosunku do całego nadwozia.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
ReMiXs
Kierownik
 
Posty: 550
Dołączył(a): 15 lut 2015 11:04
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 105KM
2012, Bida version

Re: Korozja

23 lut 2015 15:42

Dlatego napisałem, że problem został rozwiązany. Miejscowa rdza to częsta przypadłość wielu aut.

AUTOR WĄTKU
ostek
 

Re: Korozja

23 lut 2015 18:58

Dziekuje za wypowiedzi. Wnioskuje z tego, że korozja nie jest na tyle poważnym problemem by rezygnować z tego auta. Nie wiem jak ma się sprawa z gwarancją, czy jest nadal aktualna, ale dowiem się we środę jak auto przyjedzie do Polski. Chyba się skuszę... Poszukuję samochodu dla rodziny 2+2, w miarę młodego żebym mógł spokojnie pojezdzic 5-6 lat i chyba Ceed będzie dobrym wyborem

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl