Kierunkowskaz "nie odbija" po wyrównaniu kierownic

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
coolbatzkey
 

Kierunkowskaz "nie odbija" po wyrównaniu kierownic

03 cze 2008 18:03

Witam,

Generalnie ze swoim egzemplarzem cee'da nie mam (odpukać) problemów, ale jest jedna rzecz, która mnie coraz bardziej irytuje. Problem z kierunkowskazem nie odbijającym po wyrównaniu kierownicy. Dodam, że dzieje się tak wyłącznie przy wrzucaniu kierunku w lewo (8/10 razy) i nawet przy dość ostrych skrętach. Zgłaszałem juz raz problem w ASO (Solix Olsztyn) ale oni nie zdiagnozowali usterki. Wkrótce wybiorę się po raz drugi (dodatkowo z zaparowanym prawym reflektorem) i zabiorę któregoś z serwisowych magików na przejażdżkę. Pytanie - czy któryś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?

Pozdrawiam
Marcin

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

03 cze 2008 18:20

jezeli w Aso w olsztynie nie potrafia tego zdiagnozowac, proponuje udac sie do innego serwisu :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

Re: Kierunkowskaz "nie odbija" po wyrównaniu kiero

03 cze 2008 18:55

coolbatzkey napisał(a):Pytanie - czy któryś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?


Mi się zdarzało, ale dokładnie na jednym i tym samym skręcie, też w lewo, w innych przypadkach odbija :) (zapewne kwestia promienia). A na poważnie - serwis to powinien wyregulować (ja czekam ze swoim do przeglądu).
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
adam08
 

03 cze 2008 23:31

To dość powszechna usterkla w ceedzie. Na forum już o tym trochę napisano.

AUTOR WĄTKU
Berger
 

04 cze 2008 06:31

Witam, też ją mam, też tylko w lewo, też ca. 8/10. Byłem w serwisie, przeczyścili i wyjeżdżając z bramy warsztatu powtórzyła się sytuacja. Rozmawiałem z innym mechanikiem i powiedział, że wymiana przełącznika nic nie daje, Klienci wracają z tym samym objawem. Podobno fabryka szuka rozwiązania.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

04 cze 2008 09:33

<span>coolbatzkey</span> napisał(a):Witam,

Generalnie ze swoim egzemplarzem cee'da nie mam (odpukać) problemów, ale jest jedna rzecz, która mnie coraz bardziej irytuje. Problem z kierunkowskazem nie odbijającym po wyrównaniu kierownicy. Dodam, że dzieje się tak wyłącznie przy wrzucaniu kierunku w lewo (8/10 razy) i nawet przy dość ostrych skrętach. Zgłaszałem juz raz problem w ASO (Solix Olsztyn) ale oni nie zdiagnozowali usterki. Wkrótce wybiorę się po raz drugi (dodatkowo z zaparowanym prawym reflektorem) i zabiorę któregoś z serwisowych magików na przejażdżkę. Pytanie - czy któryś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i znalazł rozwiązanie?

Pozdrawiam
Marcin

Miałem identyczny problem i ASO wymieniło mi kierunkowskaz i jest OK, w ogóle nie robili problemu.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

04 cze 2008 09:46

Czasem rzeczywiście nie odbija ale ja akurat z tego nie robiłbym jakiegoś dużego problemu..Oby tylko takie niedomagania były w Ceedku...

AUTOR WĄTKU
wladz
 

04 cze 2008 09:58

Też czasami nie odbija i oby tylko takie "problemy"

AUTOR WĄTKU
Hector
 

07 cze 2008 16:53

Miałem ten problem po odebraniu samochodu z salonu, ale mechanizm dość szybko się dotarł i jest już OK.

AUTOR WĄTKU
coolbatzkey
 

09 lip 2008 21:37

Po drugim zgłoszeniu tej samej usterki, nagle dziwnym trafem serwis stwierdził, że ona faktycznie występuje. W poniedziałek wymienili mi przełącznik i od tamtej pory (odpukać) jest spokój.

AUTOR WĄTKU
Berger
 

10 lip 2008 10:32

Czy długo czekałeś dostawę nowego przełącznika / przekaźnika ? Zamierzam wymienić przy najbliższym przeglądzie i zastanawiam się ile wcześniej złożyć zamówienie.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

10 lip 2008 10:42

coolbatzkey napisał(a):Po drugim zgłoszeniu tej samej usterki, nagle dziwnym trafem serwis stwierdził, że ona faktycznie występuje.


Był nawet oficjalny newsletter KIA w tej sprawie.

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
coolbatzkey
 

10 lip 2008 11:17

Berger napisał(a):Czy długo czekałeś dostawę nowego przełącznika / przekaźnika ? Zamierzam wymienić przy najbliższym przeglądzie i zastanawiam się ile wcześniej złożyć zamówienie.


Nie, nie czekałem długo. Zamówili w piątek - w poniedziałek wymienili.

AUTOR WĄTKU
Funky
 

15 lip 2008 20:41

Witam
Miałem i mam ten sam problem. Nie odbija podczas delikatnego/wolnego ruchu kierownicą. Widać jak próbuje go pociągnąć, ale tylko troszkę go porusza. Szybszy ruch odbija kierunek. Wymienili mi przełącznik i przez krótki czas było idealnie. Teraz jest to samo :(

AUTOR WĄTKU
topic
 

15 lip 2008 21:11

Może to z TSB pomoże....serwisom zapoznać się z problemem

http://ceedclub.ru/forums/index.php?act ... tach=13501

AUTOR WĄTKU
qzim
 

15 lip 2008 22:47

hmm...mi sie to zdarza tylko na jednym zakrecie w Poznaniu, jak z mostu dworcowego skrecam w lewo na glogowska...zakret jest dlugi przez co mimo 90 stopni jedzie sie na lekko skreconym kole kierownicy wiec raczej to chyba nie usterka w moim przypadku

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

16 lip 2008 07:10

U mnie działają bez zarzutu a nawet czasami mysle ze są zbyt czułe z tym odbijaniem :)

AUTOR WĄTKU
yahoo
 

19 lip 2008 20:35

<span>qzim</span> napisał(a):hmm...mi sie to zdarza tylko na jednym zakrecie w Poznaniu, jak z mostu dworcowego skrecam w lewo na glogowska...zakret jest dlugi przez co mimo 90 stopni jedzie sie na lekko skreconym kole kierownicy wiec raczej to chyba nie usterka w moim przypadku


U mnie to występuje przy skręcie z Solnej w Niepodległości (też w lewo i też w Poznaniu)

AUTOR WĄTKU
Szeryf
 

21 lip 2008 15:15

U mnie ostatnio tez kilka razy nie odbił i też w lewo.

AUTOR WĄTKU
Funky
 

02 sie 2008 14:07

Funky napisał(a):Witam
Miałem i mam ten sam problem. Nie odbija podczas delikatnego/wolnego ruchu kierownicą. Widać jak próbuje go pociągnąć, ale tylko troszkę go porusza. Szybszy ruch odbija kierunek. Wymienili mi przełącznik i przez krótki czas było idealnie. Teraz jest to samo :(


Na przeglądzie zasygnalizowałem problem, w ciągu paru dni sprowadzony został nowy przekażnik. Dziś mi go zamontowali (w 15 minut) i wszystko, odpukać, pięknie działa.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl