Awaria elektroniki. POMOCY.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Awaria elektroniki. POMOCY.

02 cze 2008 09:55

W piątek auto po porstu nie odpaliło. Rano do pracy pojechałem ale już nie wróciłem. Rozrusznik kręcił, a auto nie odpalało. KIA Assistance zholowało auto do najbliższego serwisu w Warszawie na Czyżewskiej. Podejrzenia były różne, ale dziś serwis stwierdził jednoznacznie, że padła antena immobilizera (przynajmniej jeżeli wierzyć we wskazania komputera serwisowego). Prawdopodobnie nie ma żadanej sztuki na stanie w Polsce, więc trzeba ściągnąć. Czas oczekiwania ok. 2 tygodni!!! Z magazynu z Niemiec. Z Marsa szybciej by doszło. Ale pomińmy...

Jednak jakoś nie wierzę Panom serwisantom widząc, że zdiagnozowanie zajęło 2 godziny w piątek i dziś w poniedziałek 4 godziny. Za 2 tygodnie jak dostaną nową antenę immoblilizera okaże się, że to nie to (obawiam się) CZY KTOŚ MIAŁ PODOBNY PROBLEM??? PROSZĘ O POMOC!!!

P.S. Zawsze myślałem, że immobilizer polega na tym że auto odpala, ale gaśnie po jakimś czasie a ty nic. Nie odpala nawet na moment.

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

02 cze 2008 10:01

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

Awaria elektroniki.

02 cze 2008 10:10

Kluczyk nie. Serwis dostał obie pary i na zapasowym jest tak samo. :(

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

02 cze 2008 10:16

najprawdopodobniej tak inno, i masz race samochodzik odpala i powinien troche ppodjechać :) ale on stał imo odcian dopłuyw paliwka a ze autko stało troche to paliwkospłyneło juz z przewodów a pompa nie dostała paliwe bo immo ja zablopkował i taki mtrafem nie dopalił nawet na chwilkę :)

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

02 cze 2008 10:19

<span>Kusybox</span> napisał(a):Zawsze myślałem, że immobilizer polega na tym że auto odpala, ale gaśnie po jakimś czasie a tu nic. Nie odpala nawet na moment.

Kiedyś "uciekł mi kod" z kluczyka w Hyundai'u i silnik nie odpalał ani na moment. Więc może serwis podąża w dobrym kierunku.

<span>Kusybox</span> napisał(a):W piątek auto po prostu nie odpaliło.


Łączę się z Tobą w bólu. :( Znam to z czasów, gdy miałem VW.
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

02 cze 2008 10:44

Jeżeli to, co mówi serwis się potwierdzi, to CEED dostanie jeszcze jedną, ostatnią już u mnie szansę. Kolejna awaria i do widzenia. Dodam, że przejechałem przez rok 22 tys. km, czyli niewiele. 7 lat gwarancji...
KIA chyba pójdzie z torbami. :evil:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

02 cze 2008 11:11

<span>Kusybox</span> napisał(a): 7 lat gwarancji...
KIA chyba pójdzie z torbami.



:) i tu jest ich haczyk masz 3 lata gwarancji a te 7 to jest (150000 km) to jest na sam zespól napędowy bez osprzętu czyli czysty silnik bez elektoniki :)

takze trzeba przez 3 lata wyłapać co sie da :) ale chyba po którejś naprawe z koleii mozna sie ubiegać o wymiane samochodu :)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

02 cze 2008 11:24

nie 3 i 7 lat, a 5 i 7 :)

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

02 cze 2008 11:36

Niestety część trzeba sprowadzać z Niemiec. Ale podobno ma iść lada moment jakiś transport, więc jest szansa że część będzie w ciągu 5-6 dni roboczych. I tak uważam, że awaria po 22 tys. to porażka. Nie na to liczyłem... :cry:

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

02 cze 2008 11:42

A swoją drogą jak wygląda sprawa auta zastępczego???
Ma ktoś wiedzę?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 cze 2008 11:42

Kusybox - to normalne, jak immobilaizer nie odblokuje pompy paliwa to nie odpalisz. Na tym polega jego działąnie, że blokuje dwa - trzy newralgiczne punkty odpowiedzialne za rozruch silnika.
A do osób biadolących w stylu "wiadomo, Kia" - może lepiej faktycznie kupcie sobie niezawodne VW i Toyoty i żyjcie w przekonaniu, że w tych samochodach wymienia się tylko olej. A jak już pozwiedzacie serwisy tych niezawodnych marek dowożeni z trasy na lawetach to wpadnijcie tu choć na jeszcze jeden post o treści "Sorry, nie wiedziałem że te niemieckie i japońskie cuda też trzeba od czasu do czasu naprawić".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
wilam
 

05 cze 2008 20:52

Od siebie dodam, że mi Primere w ASO Nissana naprawiali miesiąc. Efekt był ten sam - auto nie odpalało. Rozebrali prawie pół samochodu i co się okazało? Zepsuty był pilot. Zanim do tego doszli to minęło prawie 4tygodnie. Ściągnięcie nowego pilota trwało niecały tydzień. Co prawda auto miało prawie 10lat i ponad 130tys przebiegu ale liczy się fakt. Teraz możecie sobie porównać obsługę serwisową Kia i Nissana.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

09 cze 2008 13:25

W piątek przyszła z Niemiec antena immoblizera. Okazało się jednak, że to wcale nie ta część była popsuta, bo wymiana na nową nic nie dała. Podobno wymienić należało jakąś wiązkę przewodów, że niby centralka od alarmu była źle założona i przycięła jakiś przewód. Nie bardzo jakoś chce mi się wierzyć, chociaż szef serwisu twierdzi że tandetnie zamonotany w Polsce alarm jest przyczyną wielu awarii elektroniki. Finalnie w piątek po południu odebrałem auto.
Ufff.... :)

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

09 cze 2008 13:39

<span>Kusybox</span> napisał(a):Nie bardzo jakoś chce mi się wierzyć

Mi też. :oops:
No ale najważniejsze że :
<span>Kusybox</span> napisał(a):Ufff....

:)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
skalin
 

10 cze 2008 12:52

OK a co z autkiem zastępczym ja bym poległ - codzienny dojazd do pracy :(

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl