róznica kombi a 5 drzwi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

róznica kombi a 5 drzwi

02 cze 2008 06:41

nie miałem okazji pojeździć kombi
1. jak z zawieszeniem? inaczej zestrojone? jak załadowany lepiej jedzie ?????
2. czuć różnice w jeździe na codzień że to kombi?
3. jak ze spalaniem przy wersji kombi duzó wyższe? co dane producenta na to mówią ?
4. co z tą skrzypiącą roleta tylną -już naprawili?

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

02 cze 2008 08:13

<span>sensor</span> napisał(a):1. jak z zawieszeniem? inaczej zestrojone? jak załadowany lepiej jedzie ?????
2. czuć różnice w jeździe na codzień że to kombi?
3. jak ze spalaniem przy wersji kombi duzó wyższe? co dane producenta na to mówią ?
4. co z tą skrzypiącą roleta tylną -już naprawili?


1. Nie mam pojęcia czy inaczej zestrojone. W każdym razie szczególnej różnicy prowadzenia i stabilności z załadunkiem i bez nie widać (choć może w sumie dlatego, że załadowany jeżdzę wolniej). Co z kolei widać, to to, że załadowany dosyć przysiada (16 worków z korą może nie waży wiele, ale jednak) - ale dziwne byłoby gdyby nie przysiadał. Generalnie jest OK. Ponoć SW jest mniej twardy, ale ja tego raczej nie potwierdzę.
2. Właśnie NIE! I to jest kurdę moim zdaniem cud ;-) Czujesz się jak... w sedanie - jeżeli chodzi o poczucie auta. Kubatura wewnętrzna też jest miła. Głośniejszy nie jest specjalnie. W każdym razie nie czujesz się jak kierowca ciężarówki. Czujniki cofania obowiązkowe ;-)
3. Spalanie będzie nieco wyższe w normalnych szybkościach (SW jest trochę cięższy, więc i masa do wprawiania w ruch większa), i wyraźnie wyższe przy większych prędkościach - aerodynamika jednak robi swoje. Spekulując może to być 0,2-0,5 l więcej w zakresie 0-110 i 1-2l więcej w zakresie 140 w górę (sądząc po porównaniu moich doświadczeń i wypowiedzi na forum - napukałem od końca stycznia 10tys. więc i mam materiał porównawczy).
4. Mi nic nie skrzypi, a "klaskanie" roletki można łatwo wyeliminować.
Wojtek Piszczek

Arti
 

02 cze 2008 08:17

1. raczej nie mam porównania - hb jechałem tylko raz jakieś 10 miesięcy temu - jak powoli myślałem nad zmianą samochodu - jak załadowany to wolniej jedzie (bo oznacza to że jadę z żoną i dzieckiem 8-) )
2. chyba nie - przepraszam czuć (a właściwie widać) jak zapomnę sciągnąć siatki oddzielającej bagażnik
3. wg. kompa 7.3 przy przejechanych ok 800 km (głownie po mieście, jakieś 60 km było poza) - łączny przebiek ok 3 tys. (pierwszy tysiąc było ok 9)
4. skrzypienie jak skrzypienie - raz na jakiś czas (jeśli jadę po dupnej drodze) słychać jak brzegi stukają

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 cze 2008 08:18

dzięks musze gdzieś dorwać kombiaka na jazdę próbną
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

02 cze 2008 09:38

Sensor zastanawiasz się nad kupnem SW?

LECHO
 

Re: róznica kombi a 5 drzwi

05 cze 2008 09:01

Hej

3. jak ze spalaniem przy wersji kombi duzó wyższe? co dane producenta na to mówią ?

1.6 CRDI 115km
Ostatnio średnio żonka wprowadza mnie w kompeksy ;-) bo wychodzi jej 5.1l/100km (80% trasa Gdańsk - Starogard - reszta miasto)

Jak wsiadam ja to spalanie zawsze wyższe ;-) (ale za to szybciej :-) )

4. co z tą skrzypiącą roleta tylną -już naprawili?

U nas terkocze na metalowej obudowie rolety, za ok 4tyś będzie przeględ i będę zgłaszał to.

skalin
 

05 cze 2008 20:23

Staz niewielki1,5 k km ale dołoże swoje
1. Zawieszenie twarde - wydawało mi się że w HB bardziej pływa ale to może dla tego że inne gabaryty autka. brak praktyki z załadowanym - z 4 osobami - bez różnicy.
2. poprzednio Megane1,6 110 KM kombi - tym jeżdżę jak osobówką czytaj krótkim) - skręt taki sam, dynamika lepsza, ciszej więc same plusy.
3. spalanie jak widać w opisie - zależy od stacji jak narazie NESTE górą.
4. Roletka cyka/klaszcze do lutego 2008 nie naprawili ale w ASO wiedząi ponoć ma być akcja z wymianą.... ponoć!!! - czytalem jak się tego pozbyć i wymyśliłem swoją metodę - w Biedronce są czarne moskitiery do okien cena 5,60zł - z czarnym samoprzylepnym rzepem - to zamiast szczotek jak się sprawdzi - opatentuję - dodam do wątku

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Slowik8609 i 94 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl