małe wgniecenie na drzwiach tylnych

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

małe wgniecenie na drzwiach tylnych

29 maja 2008 17:57

dzisiaj zauważyłem na tylnych drzwiach niewielkie wgniecenie bez zerwanej powierzchni lakieru /tylko lekko zarysowane - pasta lekko ścierna poradzi sobie z tym/ jest to ewidentne "wgniecenie parkingowe" ktoś miał w du...e, że obok stoi nowe zadbane auto i otwierał swojego rzęcha z takim impetem, że pier.... nął drzwiami w moje. jak już wspomniałem pasta z ryską sobie poradzi - ale nie z wgnieceniem. jak samochód będzie czysty to na dużej gładkiej powierzchni to wgniecenie poprzez załamanie światła będzie dość widoczne /choć "pod palcem nie jest zbyt głębokie/

i tu moje pytanie do Kolegów z Rzeszowa i okolic. czy nie znacie jakiegoś zakładu w "regionie" który zajmuje się "wyciąganiem" takich wgięć. jest ponoć jakaś metoda na zasadzie "przyssawki" dzięki której można takie małe wklęśnięcia prostować.

pamiętam, że któryś z forumowiczów miał problem z wgnieceniem od uderzenia drzwi garażowych i znalazł takiego majstra... ale nie pamiętam w jakim mieście....
jak ktoś coś będzie wiedział to piszcie...

pozdrawiam!

vitaras
 

29 maja 2008 18:24

"BYTOMSKI"
Łącza k/ Gliwic, ul. Szkolna 64

032 760 71 12
0504 665 049
0506 692 125

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

30 maja 2008 12:04

Ja też sie obawiam hamstwa parkingowego, bo te cienkie listewki na pewno nie spełnią swojej roli.

Grzech
 

30 maja 2008 12:37

te listewki na bokach naszych kijanek uchronią nas tylko przed gwałtownie i mocno otwieranymi drzwiami samochodów stojących obok nas :)

zawad
 

30 maja 2008 13:23

Witam słyszałem o wyciąganiu takich dość niegłębokich wgnieceń, bez kantów, metodą garażową : miejsce w którym jest wgniecenie ogrzewasz zwykłą suszarką do włosów a następnie od razu po ogrzaniu psikasz sprężonym powietrzem(takim zwykłym powietrzem do czyszczenia kompa) odwracając pojemnik upside down i wgniecenie samo się prostuje. Widziałem takie filmiki "instruktażowe" na youtube i całkiem nieźle to wychodziło. Ja osobiście nie próbowałem i nie znam nikogo kto by coś takiego robił ale może ktoś z kolegów kogoś zna i może coś o tym powiedzieć

zawad
 

30 maja 2008 13:28

Znalazłem jeszcze takie coś trochę podobna zasada http://www.smog.pl/wideo/8978/suchy_lod ... karoserii/

Grzech
 

30 maja 2008 13:32

metoda stara jak świat ale niebedzie dzałała na wgniacenia na kantach

sko_fild
 

30 maja 2008 14:14

Tak to jest człowiek sobie autko kupi a jakiś wieśniak na parkingu powgniata karoserie - przywrócić karę śmierci :twisted:

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

30 maja 2008 20:38

próbowa³em dzisiaj z "odwróconym do góry nogami" sprê¿onym powietrzem i suszark¹ - najpierw nagrza³em mocno wgiêcie suszark¹ - tak, ¿e trudno by³o dotkn¹Ì - potem potraktowa³em je zimnym co2 ze spray'u. wygl¹da³o to ³adnie momentalnie zrobi³ siê szron - ale wgniecenie nie zniknê³o. wydaje mi siê, ¿e jest za ma³e by "kurcz¹ca" siê pod wp³ywem zimna blacha "wypcha³a" wklês³oœÌ do pierwotnego stanu. ale warto by³o spróbowaÌ - za 15 PLN. ale jestem sobie w stanie wyobraziÌ, ¿e ta metoda poskutkuje w przypadku wiêkszych zgiêÌ /na wiêkszej powierzchni/

a wiĂŞc ta metoda nie wypaliÂła...

w trakcie poszukiwaĂą znalazÂłem w Rzeszowie w ResMotors /dealer forda/ takie coÂś [url] http://www.resmotors.pl/lakiernia.php
metoda nazywa siĂŞ carbon i jest to system dÂźwigienek, mÂłoteczkĂłw i innych przyrzÂądĂłw potrzebnych do sprytnego dostania siĂŞ pod tapicerkĂŞ lub w trudne miejsca w celu "odbicia" wgiĂŞcia z drugiej strony.

oprĂłcz tego znalazÂłem takie coÂś ... trochĂŞ daleko, ale przy okazji wypadu do ÂŻywca na rowerki moÂżna by byÂło wstÂąpiĂŚ...
[url] http://www.mwalczak.com.pl/
znalaz³em na ró¿nych forach pozytywne opinie o goœciu... po prostu czarodziej ;)

jeÂśli ktoÂś z Was wie cokolwiek na temat w/w serwisĂłw to piszcie ....

pozdrawiam!

vitaras
 

30 maja 2008 21:33


Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl