padł łącznik sabilizatora

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

padł łącznik sabilizatora

23 maja 2008 19:33

dzisiaj przy przebiegu 17135 KM wymieniłem łącznik stabilizatora po prawej stronie. padł był w bardzo ekspresowym tempie - i to nie chodzi o przebieg. rano wyjeżdżając do pracy nie słyszałem kompletnie nic - wracając wieczorem na tej samej dziurawej drodze na osiedlu stuki były bardzo wyraźne - jakby coś się odkręciło i waliło w spód samochodu. jestem po wizycie w serwisie w Rzeszowie - krótka jazda testowa - zaledwie kilkadziesiąt metrów (aż tak sie tłukło, że nie trzeba było więcej jeździć) szybka wymiana łącznika. przy okazji poprosiłem o sprawdzenie feralnej listwy nad rejestracją na tylnej klapie pod kątem ewentualnego ocierania i oraz deski /prawy górny róg - stukanie/ tarcia o lakier u mnie ponoć nie ma, natomiast deska została lepiej przykręcona - a jak będzie to wyjdzie w praniu... ogólnie jeszcze raz muszę pochwalić Rzeszów - szybko bez komplikacji i najważniejsze usterka usunięta od ręki. jestem zadowolony :)

Darek_Korbik
 

Hi!

23 maja 2008 20:12

Witam,
Jak ty to zrobiłeś tak szybko? Przelatywałeś przez dziury bez hamowania >? Ja wymieniałem kiedyś łączniki w aucie po ponad 100.000 km na polskich drogach. Ja mam w moim ceedzie teraz 27.000 km , ale jeszcze łącznika nie wymieniałem. Może miałeś pecha. pozdrawiam Darek

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 maja 2008 20:21

W Alfach/Vectrach pewne elementy zawieszenia padaly przy 30.000 i to byl standard. No coz, polskie drogi i pech

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Hi!

23 maja 2008 20:38

Darek_Korbik napisał(a):Witam,
Jak ty to zrobiłeś tak szybko? Przelatywałeś przez dziury bez hamowania >? Ja wymieniałem kiedyś łączniki w aucie po ponad 100.000 km na polskich drogach. Ja mam w moim ceedzie teraz 27.000 km , ale jeszcze łącznika nie wymieniałem. Może miałeś pecha. pozdrawiam Darek


... i to jest właśnie pytanie. z samochodem obchodzę się jak z jajem. nie podjeżdżam pod krawężniki na szybkości - przytulam sie kołem do krawężnika i "wskakuję" na niego powolutku - generalnie to staram się omijać ekstremalnie wysokie krawężniki. gdy na danym odcinku drogi jest dożo dziur to staram się w miarę możliwości omijać je - a gdy nie ma takiej możliwości to jadę 30-40 km/h /a czasem i wolniej - zależy od ilości i głębokości dziur/ aż czasem mam wrażenie, że niektórzy kierowcy za mną /szczególnie Ci w firmowych samochodach :)/ trochę się niecierpliwią - ale ja to mam zazwyczaj w du...e. moje auto, ja za nie płacę i szkoda mi je w bezsensowny sposób niszczyć na dziurawych polskich drogach . nie zaliczyłem do tej pory ani jednej dużej dziury, po której mógłbym pomyśleć ... "o ku......a! ale dziura - mam nadzieję że nic nie urwałem". samochód użytkuje na typowych polskich drogach - trochę połatanych dziur, trochę nierówności, od czasu do czasu głębsza wyrwa, często pralka /poprzeczne drobne nierówności, które mnie najbardziej wkurzają ...
ale generalnie to i tak najwięcej jeżdżę na drogach o w miarę dobrych lub średnich nawierzchniach.
wiec chyba raczej to wpadka z tym wybitym łącznikiem... :(

opti
 

23 maja 2008 20:51

Ja wymieniałem łącznik przy przeglądzie przy 30kkm ale tłukło już trochę wcześniej tylko nie miałem kiedy wymienić. Może po prostu ten typ tak ma ??

AndrzejM
 

23 maja 2008 21:33

Wyjątek potwierdz regułę -spoko autko :D

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

23 maja 2008 22:51

gbear napisał(a):W Alfach/Vectrach pewne elementy zawieszenia padaly przy 30.000 i to byl standard. No coz, polskie drogi i pech


W Vectrach łączniki stabilizatorów i przeguby. Tragedia.
Wojtek Piszczek

Sensation
 

25 maja 2008 10:49

a ja Was zdziwie, 9tys km (jakis czas temu) i prawy lacznik przod wymieniony :?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

25 maja 2008 13:52

To jak w Skodach fabiach - łączniki stabilizatora zużywają się szybciej niż klocki i wycieraczki.
No ale spoko, od tego jest gwarancja - zresztą jak widać po przykładzie EMWU działa to sprawnie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Zoltar
 

25 maja 2008 16:10

Zrobili to na gwarancji ??? :?

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

25 maja 2008 16:42

<span>Zoltar</span> napisał(a):Zrobili to na gwarancji


jasne że tak.... bez szemrania :)

Sensation
 

25 maja 2008 19:12

no a co 8-) tylko umówić sie musialem bo na stanie nie mieli, była kwestia 3 dni.

AdamB
 

25 maja 2008 20:24

Zoltar napisał(a):Zrobili to na gwarancji ??? :?


Przy takim przebiegu łaski nie robili :D
W mojej dawnym aucie Fabii ( z kołami 185/60 R14) łączniki pierwsze poleciały po chyba 30kkm, później już wytrzymały aż do sprzedaży czyli do 120 tyś.km i było dalej OK. Zresztą jak i całe zawieszenie. A nie oszczędzałem jej po dziurach i wiejskich drogach którymi jeżdżę :D

magbob
 

25 maja 2008 21:57

Za to w Renault Lagunie I ( miałem dwie ), łączniki wymienia się raz na przeględ, bo mniej więcej około 15kkm wytrzymywały.
Kupowałem podróbki ( 35zł/szt ), to nie majątek, a oryginały kosztowały 140zł/szt i wytrzymywały ok. 25kkm

krisder
 

26 maja 2008 12:14

W mojej cytrynie fabryczne wytrzymały 15 tyś. a zamienniki (tańsze) już 60 tyś i cisza.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl