Dywaniki gumowe ceed - porażka na całego

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
DarekF
 

Dywaniki gumowe ceed - porażka na całego

21 maja 2008 12:48

Nie widziałem wcześniej tego tematu więc zakładam nowy - w razie czego proszę mnie poprawić/przesunąć.

Problem jak w temacie: otóż dywanik gumowy kierowcy przetarł mi się pod pedałem gazu po ok. 7 miesiącach (20 tyś km). Drugi taki sam, z nowego kompletu zakupionego w ASO za 95 zł, w okresie zimowym po ok 2 miesiącach (kolejne 6 tyś km). Użytkowanie normalne, zwykłe buty, żadnych szpilek itp.
Dziwię się że nikt wcześniej nie natrafił na ten problem: dywaniki są wykonane z bardzo miękkiej gumy i przecierają się wyjątkowo szybko. Powiem więcej: ani ja, ani nikt z moich znajomych (a kierowców wśród nich jest wielu) wcześniej nie słyszał o czymś takim jak przecierające się dywaniki w jakimkolwiek samochodzie.
To przykład nieprawdopodobnych rzeczy jakie mogą się zdarzyć w samochodach KIA - fuszerki, która przechodzi ludzkie pojęcie.
Sorry, ale tego to ja nie mogę zrozumieć, jak można sp... taką rzecz, jak dywanik gumowy.
Po zakupie drugiego kompletu (do welurowych nie jestem przekonany) odpuściłem sobie kolejny - jakieś uniwersalne za 35 zł powinny wytrzymać dłużej. Trzymam rachunki, może KiaMotorPoland poczuje się winna.
Dotąd w głowie mi się to wszystko nie mieści.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

21 maja 2008 13:03

u mnie tez pod prawą nogą jest stosunkowo mocno przetarte...po prawie 2 miesiącach jazdy...chyba mamy za ciężką nogę :P ..czy ktos sie orientuje czy są inne "gumiaki" do ceeda...
pozdrowienia dla wszystkich...fajnie ze jest nas coraz więcej...

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

21 maja 2008 13:04

Wow takze słysze o czymś takim 1 raz zobacze u mniejak odbiore kiedy sie przetrą :)

Miałem wcześniej Audi i powiem szczerze ze miałem bardzo stare i wysurzone dywaniki gumowe i był na nich ślady tacia przy pedałach ale nie były przetarte a miały bankowo 5 lat co najmniej a myśle ze nawet pamiętały 1 właśiciela :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

21 maja 2008 13:06

to ługo ci wytrzymały mi po kilku miesiącach padły i też dziura

choć ja zawsze wbijałem obcasem od gazu dziure i rozwalałem dywaniki ale zawsze po 5 latach a nie 5 miesiącach


myśle ze to kwestia tez pozycji jaką masz za kierownicą w cced

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

21 maja 2008 13:24

Mi się tak notorycznie sypały dywaniki gumowe w Astrze I. W Ceedzie też mi sie wydaje, ze szybko pojdą. Auto ma 2100km i juz czuje ze się wycierają :(
Ratunkiem zostaje "wieśmacka" tuningowa blacha ryflowana :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

Re: Dywaniki gumowe ceed - porażka na całego

21 maja 2008 13:27

DarekF napisał(a):To przykład nieprawdopodobnych rzeczy jakie mogą się zdarzyć w samochodach KIA - fuszerki, która przechodzi ludzkie pojęcie.
Sorry, ale tego to ja nie mogę zrozumieć, jak można sp... taką rzecz, jak dywanik gumowy.


Dlatego, bo za auto zapłaciłeś ok. 60kpln a nie 80 kpln jak za VW. Są rzeczy na których KIA zaoszczędziła i szczerze wątpię aby uznali reklamację przetartego dywanika. Skwitują to normalnym zużyciem podczas użytkowania i po ptakach. Lepiej zainwestuj do 100 pln i kup dobre dywaniki na allegro. Będziesz miał na 2-3 lata.

AUTOR WĄTKU
moon
 

21 maja 2008 13:42

A to KIA robi te dywaniki? ;p Ja dostałam za darmo, może się przetrą, a może się nie przetrą... szczerze to ciężko mi zrozumiec o co 'halo'. Ja dywaniki i tak wywalam co kilka miesięcy bo nie chce mi się ich myć.

AUTOR WĄTKU
wladz
 

21 maja 2008 14:02

Ja też dostałem za darmo i już prawie 20 000 km a dywaniki solidnie wyglądają.Tak na lata używania.

AUTOR WĄTKU
less
 

21 maja 2008 15:54

Drodzy koledzy, dywaniki w cenie 90 - 130 plnów które można dostac/kupic w salonie NIE są produkowane przez KIA. To są zwykłe zamienniki robione do Ceeda. Z tego co pamiętam to ktoś wrzucał katalog oryginalnych do Ceeda i tam dywaniki kosztowały coś około 300 plnów.

Rozumiem że mamy teraz na forum "jatkę" na KIA, ale tym razem KIA jest bez winy.

PS. Ja mam 19500 kmów na blacie i dywaniki całe :D

AUTOR WĄTKU
adam08
 

21 maja 2008 16:45

Chyba te basze ceedzarki są zaje... skoro czepiamy się takich głupot..
Sorry ale dajcie spokój..dywaniki się przecierają.. :oops:

AUTOR WĄTKU
kris
 

21 maja 2008 18:27

czy to przecieranie nie jest czasem wynikiem ;schodka; jaki znajduje sie przy pedale gazu pod tkanina. Moze ten uskok powoduje przecieranie. Swoja droga co to jest ? Moze ktos wie ? Jak sie to nacisnie, to ma sie wrazenie ze sie ugina !
:?

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

21 maja 2008 20:47

adam08 napisał(a):...skoro czepiamy się takich głupot..
Sorry ale dajcie spokój..dywaniki się przecierają.. :oops:


Zadyma o byle gówno to druga natura niektórych polaków, latanie z kwitami i psucie ludziom krwi. DarekF - odpuść sobie

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

21 maja 2008 22:43

Ten temat jest po prostu żałosny.
Ja sobie zakupiłem do tych dywaników co dostałem w gratisie jeszcze 2 pary dywaników welurowych, jedne z pętelkowego, a drugie z grubego weluru i po prostu używam ich na przemian i piorę c2 miechy jedne a wkładam drugie na ten czas.
Gumowe trzymam na zimę bo wtedy naprawdę się przydają.
Mówimy i gadżecie za dziesiąt złotych, więc bez przesady panowie.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

21 maja 2008 22:43

Koledzy, jak zaczniecie jeszcze narzekać, że w samochodzie za 60tys to szyba przednia powinna się sama myć. Aby zawsze czysta być. To się z tego forum wypisuje. Jeśli dobrze pamiętam był już taki, co reklamować chciał odpryski od kamieni na przedniej masce.

Zakładam, iż nikt oryginalnych dywaników nie posiada.
Kia ceed, wiele można zarzucić. Są tacy, co zapewne się z tą marką pożegnają.
Ale litości, DYWANIKI się przetarły.

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

22 maja 2008 04:36

Ja już nawet nie wspomnę o oponach yah ... kiedyś miały takie ładne igiełki po obwodzie ... i znikły :D no gdzie one są ja się pytam ?

AUTOR WĄTKU
wilam
 

22 maja 2008 05:36

Z samochodem dostalem materialowe i są naprawdę ok.. Na zimę kupiłem w realu uniwersalne (do przycięcia) z grubej gumy, korytkowe jakieś polskiej firmy i są super. Kosztowały ok. 100zł. Proponuje zrobić podobnie w jakimś większym hipermarkecie można sobie wybrać co komu pasuje i nie trzeba zaraz wyzywac KIA tylko dlatego,że się dywaniki prztarły, co zresztą nie jest jakieś dziwne bo słyszałem o wielu takich przypadkach w innych autach.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

22 maja 2008 05:52

jak zakupiłem z samochodem materiałowe i na jeśień kupiłem gumowe marki Rigum (chyba 100 allegro) wczoraj sobie na nie popatrzyłem nie nie mogę sobie wyobrazić że można je wogóle przetrzeć nogą i to jeszcze przez parę miesięcy. więc albo z jakiegośpowodu strasznie jesteście nerwowi ;) albo macie naprawde tandetę.

ja kupiłem dokładnie taki choć te co podlinkuje są do nissana bo akuradt nie ma do ceeda, ale są wykonane ogólnie wzorowo ;)

http://www.allegro.pl/item368600638_gum ... 007r_.html

AUTOR WĄTKU
harnas
 

22 maja 2008 07:49

Jędrek napisał(a):Ja już nawet nie wspomnę o oponach yah ... kiedyś miały takie ładne igiełki po obwodzie ... i znikły :D no gdzie one są ja się pytam ?

a ja mam inny problem. Co tydzień muszę dolewać paliwa bo ciągle gdzieś sie traci. skandal :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
wladz
 

22 maja 2008 08:02

Wasze problemy to jest nic.

Na moim osiada kurz gdy świeci słońce a gdy pada to ocieka wodą.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

22 maja 2008 08:08

Ile razy mam powtarzać ,że ostrogi zostawia się w stajni. Potem ,że dywaniki przetarte. :wink:

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl