Dywaniki gumowe ceed - porażka na całego

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

22 maja 2008 08:40

harnas napisał(a):
Jędrek napisał(a):Ja już nawet nie wspomnę o oponach yah ... kiedyś miały takie ładne igiełki po obwodzie ... i znikły :D no gdzie one są ja się pytam ?

a ja mam inny problem. Co tydzień muszę dolewać paliwa bo ciągle gdzieś sie traci. skandal :mrgreen:


zamienisz się????/
ja czasm 2 razy w tygodniu musze dolewać :twisted:

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

22 maja 2008 09:57

Ja dywaniki dostałem w salonie,mam je 8 miesięcy(12800km) inic się nie dzieje! :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

22 maja 2008 11:08

Ja mam kolejny dramat - okazało się, że po przejechaniu 15 kkm mam mniej opon niż na początku! Wydałem na auto 50 tysi a tu się okazuje że głębokość bieżnika po takim przebiegu maleje! Ciekawe co na to KMP, czy wiedzą jakie gó..o pakują na felgi? Że to się ściera? No ale czego spodziewać się po takiej marce, znajomi mówili że mogłem poczekac i kupić Tatę albo bez czekania wspaniałą Dacię Logan :lol:

Ja rozumiem że każdy chciałby wydać kasę na auto i już potem nic, ale dywanik jest stworzony z gumy która się przeciera i jest to normalne. A że jedne szybciej a inne wolniej - taka ich uroda. Natomiast robienie z tego dramatu i oskarżanie Kii o robienie szajsu jest tak niepoważne, że sądzę, że kolega DarekF napisał to żartobliwie, zabawnie, z przymrużeniem oka. Moje mają 15 kkm, dużo jeździła kobieta (więc i obcasy), dostałem je od dealera i są nadal w bardzo dobrym stanie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
corleone
 

22 maja 2008 12:21

a ja tam uważam że za te pieniądze autko jest super :D
zaoszczędzone pieniądze (biorąc pod uwagę np VW) to jakies 20tys więc możemy sobie naprwde duuużo dywaników kupić ;)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

22 maja 2008 16:22

Zamaiwając auto trzeba myślec głową a nie ...
Ja dopilnowałem i mam dywaniki w gratisie jakieś chyba orginalne gumowe albo pseudo, ale mają otwór na kołek mocujący i wyglądają ładnie. Na pewno na oryginalnych dywanikach Kia problem nie miałby miejsca. A jak się nie myśliu i bierze jakieś podrobione nie wiadomo co, to nie ma co się potem dziwić. DO tego jak się ma buty na obcasie i wiele jeździ po mieście to nie ma mocnych i w miejscu operowania gazem i styku obcasa z gumą szybko to padnie - zależnie od tego jaki to materiał.
Eh, czegoś tak głupiego jak ten post o dywanikach nie czytałen na forach AUTO-MOTO od wielu lat. Żenada.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

22 maja 2008 16:51

<span>Gaj</span> napisał(a):Eh, czegoś tak głupiego jak ten post o dywanikach nie czytałen na forach AUTO-MOTO od wielu lat. Żenada.

dokladnie tak. post bez sensu.
:lol: a ja zauwazylem ze okladzina na klockach hamulcowych jest ciensza niz po wyjedziedzie z salonu, chyba musze podjechac do ASo i to wyjasnic :lol: :mrgreen:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

22 maja 2008 17:05

no samu juz nie wiem..ale wydawało mi sie ze w poście o dywanikach chodziło o to ze przecieraja sie nad wyraz szybko (co chyba nie jest normalne)...po 2 miesiącach jazdy na wysokosci pedała gazu ja mam mocno przetarte...
a pragne jednakowoż nadmienic iż (azaliż) dostałem je w salonie KIA, maja napis KIA i te wszystkie dziurki do mocowania, więc chyba nie podrabiane albo przynajmniej lepeiej podrabiane, dodam tylko iz w porzednim samochodzie (opel corsa) jezdziłem z podrabianymi dywanikami 4 lata i nawet nie widac było po tym czasie że uzywane...
nie uwazam zeby był to wielki problem ale jednak....
WIEC TROCHE NIE ROZUMIEM TEGO SZYDERCZEGO TONU....
pozdrawiam i zycze braku wizyt w serwisie (poza przeglądami of course)...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

23 maja 2008 10:55

Szyderczy ton byÂł z okazji dÂłuuuuugiego weekendu.
ZdziwiÂło mnie tylko robienie z tego dramatu - tak, szybkie przecieranie moze Âświadczyc o lichej jakoÂści gumy, ale trzeba po prostu odÂżaÂłowaĂŚ 40 PLN i kupic sobie porzÂądne na wÂłasny gust w dowolnym sklepie. Gdyby post DarkaF dotyczyÂł konkretnie, Âże guma dywanikĂłw jest do czterech liter - OK, ale ja rozumiem jego post jako stwierdzenie Âże caÂły cee'd jest do bani - a z tym to ja siĂŞ nie zgodzĂŞ.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

23 maja 2008 15:06

dla mnie tez ceedek jest super autkiem...

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

23 maja 2008 16:39

moje orginalne gumowe dywaniki po 9 miesiącach i 37 tys. km są ok ;>

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

29 maja 2008 07:58

harnas napisał(a):
Jędrek napisał(a):Ja już nawet nie wspomnę o oponach yah ... kiedyś miały takie ładne igiełki po obwodzie ... i znikły :D no gdzie one są ja się pytam ?

a ja mam inny problem. Co tydzień muszę dolewać paliwa bo ciągle gdzieś sie traci. skandal :mrgreen:


Nie "gdzieś siętraci" tylko masz nieszczelny zbiornik paliwa :D

AUTOR WĄTKU
moon
 

29 maja 2008 12:01

[quote="wroceed"]no samu juz nie wiem..ale wydawało mi sie ze w poście o dywanikach chodziło o to ze przecieraja sie nad wyraz szybko (co chyba nie jest normalne)...po 2 miesiącach jazdy na wysokosci pedała gazu ja mam mocno przetarte...
a pragne jednakowoż nadmienic iż (azaliż) dostałem je w salonie KIA, maja napis KIA i te wszystkie dziurki do mocowania, więc chyba nie podrabiane albo przynajmniej lepeiej podrabiane, dodam tylko iz w porzednim samochodzie (opel corsa) jezdziłem z podrabianymi dywanikami 4 lata quote]

To ja mam propozycję- mam Fiata Palio- full wypas, z kratką działową, CD i gazem. Ma przejechane ponad 300 tysięcy i dywaniki całe.
Proponuje zamianę- jak widać Palio jest fajny, bezawaryjny no i ma wypas dywaniki. Dorzucę górką radio CB i poduszkę pod pupę... nie jakąś szajsowata poduszkę ale fajna-taką pod siodło.
Ja wezmę tą Kijankę- po co masz jeżdzic tym szajsem co sie w nim dywaniki przecierają, lakier odpryskuje i w dodatku ma taki brzydki napis na szybie. O!

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

29 maja 2008 12:35

radzę moon mądralo czytac dokładniej bo dalej pisze ze autko (czytaj KIA CEED) jest super....wiec bez nadmiernej ironii bo ci zyłka peknie...

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

29 maja 2008 12:44

a poza tym kiedys pisałem o wodzie w moim aucie (w środku pod podłogą) okazało się że przecieka przy przedniej szybie...na szczeście juz zrobione ale nie wiem czy cieszyłbys sie z przeciekającego NOWEGO auta i jeżdził z bajorem w aucie przez 1,5 miesiąca...
JESZCZE RAZ WYRAŹNIE PODKREŚLAM, ŻE CEED MI SIE PODOBA I JESTEM Z NIEJ ZADOWOLONY....A JAZDA W DŁUGIE TRASY JEST PO PROSTU MIODZIO...poza tym zawsze kiedy moge oglądam ja sobie z okna... i tyle w temacie...

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

29 maja 2008 12:47

AHA I JESZCZE COŚ....napis na tylniej szybie mi nie przeszkadza...

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

29 maja 2008 13:01

Hhehehehehehehehehe


A mi sie dywaniki podobaja :) :D

ALe musze sobie załatwić jakieś welurowe na lato :)

AUTOR WĄTKU
moon
 

29 maja 2008 13:09

wroceed napisał(a):a poza tym kiedys pisałem o wodzie w moim aucie [...]poza tym zawsze kiedy moge oglądam ja sobie z okna... i tyle w temacie...


To może te dywaniki popuściły wody? W sumie taki szajs to i wodę może puścić.

No i sympatycznie, że sobie oglądasz. Zawsze to coś pozytywnego.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

29 maja 2008 13:14

podobno 70% społeczeństwa nie rozumie przekazywanych im wiadomości ani czytanej gazety...
to samo z tobą moon... pisałem że przeciekało przy przedniej szybie więc wycieraczki nie mają z tym nic wspólnego...a twoja ironia jest żenująca a śmieszny to może jesteś dla twojej starej...

AUTOR WĄTKU
moon
 

29 maja 2008 13:44

pisałem że przeciekało przy przedniej szybie więc wycieraczki nie mają z tym nic wspólnego...


wiesz... pisałeś, że woda była na podłodze. Ja mam wycieraczki własnie na podłodze. W sumie to pewnie serwis Ci powiedział, że przecieka oknem, a że serwis jest kiepski to może się pomylili. Może jak są deszcze to ta guma ciągnie wodę, a potem wypuszcza. A! I co wtedy?

twoja ironia jest żenująca a śmieszny to może jesteś dla twojej starej


Dokładnie, dokładnie. Grunt to umiejętna komunikacja z umiejętnym określeniem rozmówcy. Co do starej to zostawię Jej kartkę w listopadzie, aby określiła się z tą śmiesznościa. Może odpowie...

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

29 maja 2008 13:57

to teraz wytłumaczę, żeby wszyscy mniej lotni zrozumieli....
przeciekało przy szybie przedniej po stronie kierowcy za uszczelki i....uwaga..... dalej po ścianie podwozia pod podłogą (czytaj: tymi całymi wykładzinami itd.) na wysokości sprzęgła i tam sobie ta owa przedmiotowa woda przebywała....
widziałem to na własne oczy jak w serwisie odsuneli wykłądzinę i lejąc wodę na przednią szybe struzka sobie spokojnie płynęła na podwozie w aucie...skonczyło się wstawianiem na nowo przedniej szyby i uszczelnieniem na nowo... i tyle
tak więc wycieraczki gumowe RACZEJ :lol: :P nie mialy z tym nic wspólnego

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl