Pasy

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
lukiw
Brygadzista
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 mar 2008 11:13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 2,0 ON 140KM
, Optimum+

Pasy

19 maja 2008 12:33

Moje problemy dotyczą ogólnie rzecz ujmując sprzętów związanych z pasami.
Podczas jazdy zapalają się kontrolki od nie zapiętych pasów z tyłu mimo, że na siedzeniach nic nie leży.

Kolejny problem to czasami nie mogę wypiąć pasów od strony kierowcy.
Naciskam przycisk zwolnienia pasu, przycisk zostaje wciśnięty a pas nie wyskakuje.
Dopiero silniejsze naciśnięcie powoduje odblokowanie przycisku (pas cały czas jest zablokowany), jeszcze raz naciskam odblokowanie pas się odblokowuje ale nie wyskakuje tylko musze go wyciągnąć z zapięcia.

Jeszcze co jakiś czas maska dzwoni jak by o coś uderzała w komorze silnika.

Czy już ktoś miał takie problemy z wozidełkiem?
Cee'd SW CRDi 2.0 O+
Carnival CRDi 2.2 MB

rmx
 

19 maja 2008 13:17

To, że kontrolki pasów z tyłu zapalają się mimo, że nikt tam nie siedzi - to normalne. Jest tak dlatego, że na tylnej kanapie nie ma czujników obecności pasażerów.
Czyli jeśli nikt nie siedzi to wszystkie kontrolki świecą na czerwono. A jeśli ktoś siądzie i zapnie pas, to jego kontrolka zmienia się na zieloną.
Zwykle, jako kierowca, wiesz ilu z tyłu masz łebków - czyli ile ma być zapiętych pasów - wystarczy tylko rzut oka na kontrolki i można od razu opieprzyć tych, co to się nie zapięli.

BTW fajny efekt jest jak ludzie nie wiedzą o tych kontrolkach, a Ty, nie patrząc w ogóle do tyłu, wołasz "Józek - pas zapinaj!"! Jest niezłe zdziwko - ...ki prorok?! :D


A co do tego niewypinania się pasa z gniazda - ja bym podjechał do serwisu.

vitaras
 

19 maja 2008 13:49

U mnie na pasach widać ślady użytkowania. Zaczynają się "mechacić" , zwłaszcza na "dolnej" krawędzi. Cóż, chyba znowu wina księgowego w Żilinie.

_alek_
 

19 maja 2008 14:40

U mnie na pasach widać ślady użytkowania. Zaczynają się "mechacić" , zwłaszcza na "dolnej" krawędzi. Cóż, chyba znowu wina księgowego w Żilinie.


Księgowy musiał się ostro przy Ceedzie nagimnastykować..

dankat
 

19 maja 2008 18:07

vitaras napisał(a):U mnie na pasach widać ślady użytkowania. Zaczynają się "mechacić" , zwłaszcza na "dolnej" krawędzi. Cóż, chyba znowu wina księgowego w Żilinie.


U mnie to samo, przebieg 25.000 km.

Łukasz
 

20 maja 2008 05:58

u mnie problem pasów dotyczy tych na tylnym siedzeniu. Często zapinam foteli dzieciecy i rozwijam je do końca i problem w tym że pod odpięciu ich nie chcą sie zwinąc do końca. Co ciekawe nigdzie sie nie zaginają nic ich nie blokuje.

skalin
 

10 cze 2008 12:05

ja mam to samo z tylnymi - jak wysiadają ci z tyłu to pasy się nie zwijają...

tomekwawa
 

10 cze 2008 12:49

to irytujace duperele ale zawsze.
z tymi pasami to przesada. sprowadzaja z chin jakis badziew i sie zużywa 3 razy szybciej niż powinien.
gorzej jak zapiecie do pasa szwankuje na dobre.
mam nadzieje ze ktoś im tam do fabryk zgłasza nasze/klientów uwagi aby mogli na biezaco naprawiać niedoróbki.
Kolejne partie aut powinny byc coraz lepsze.

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

16 cze 2008 18:39

skalin napisał(a):ja mam to samo z tylnymi - jak wysiadają ci z tyłu to pasy się nie zwijają...

No a ja zauważyłem (SW), że tylny lewy zwija się słabiej, niż prawy (oba wykorzystywane - 2 dzieci). Szarpałem lewym, żeby się blokował i jakby rzadziej mu to wychodziło :( Wymieniał ktoś już?

misiek1
 

16 cze 2008 22:52

Oby takich "błahostek" było jak najmniej,bo to wpływa na zadowolenie z użytkowania. Tak jak pisałem wcześniej-większość tych niedoróbek zostanie usuniętych przy okazji liftingu,ale wtedy też wzrośnie cena Ceeda. Niby sypią się pierdoły,ale niektóre z nich potrafią doprowadzić do wściekłości.

wizz
 

17 cze 2008 09:30

U mnie to samo.
Zmechacone pasy po stronie kierowcy juz po 4tys km.

tomekwawa
 

17 cze 2008 11:28

wizz napisał(a):U mnie to samo.
Zmechacone pasy po stronie kierowcy juz po 4tys km.

ciekawe czy ASO wymianiaja pasy w ramach gwarancji.
przeciez zniszczony pas wplywa na bezpieczenstwo,

A co do pasów z tyłu.
Próbowaliscie je pozapinac bez pasazerów.
Wtedy kontrolki nie powinny sie palic.
A jak ktoś wsiada to sobie wypnie i sie przypnie.
Tak samo jak mamy fotelik dla dziecka na pas to mamy na stałe zapiete.

jacek316
 

17 cze 2008 12:11

tomekwawa napisał(a):
wizz napisał(a):U mnie to samo.
Zmechacone pasy po stronie kierowcy juz po 4tys km.

ciekawe czy ASO wymianiaja pasy w ramach gwarancji.
przeciez zniszczony pas wplywa na bezpieczenstwo,

A co do pasów z tyłu.
Próbowaliscie je pozapinac bez pasazerów.
Wtedy kontrolki nie powinny sie palic.
A jak ktoś wsiada to sobie wypnie i sie przypnie.
Tak samo jak mamy fotelik dla dziecka na pas to mamy na stałe zapiete.

kontrolki zapalają się na chwilę zawsze po ruszeniu autem -na zielono jak pas zapięty a na czerwono jak nie zapięty - z tyłu nie ma "wagi"

zajcol
 

17 cze 2008 12:40

[quote="tomekwawa"]
Wtedy kontrolki nie powinny sie palic.
[quote]

Świecą się niezależnie od zapięcia pasów

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl