Zablokowana tylna klapa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

Zablokowana tylna klapa

17 maja 2008 16:52

Cześć

Mam zablokowaną tylną klapę (SW) - nie da się jej otworzyć. Próbowałem i z przycisku "kłódeczka" i tylko "klapa" - brak jakiejkolwiek reakcji.

Stało to się dziś, najpierw rano nie mogłem otworzyć bagażnika, ale sprawę zostawiłem potem po południu ładowałem wózek i wszystko było ok. Jednak po dojechaniu do celu już nie mogłem jej ponownie otworzyć - nie pomagało nic (żadna kombinacja, wyjmowanie kluczyka itp).

Jedynie co to nie próbowałem z otwarciem awaryjnym od środka, ale nie chcę tego na razie używać bo potem nie zamknę i dopiero będę miał problem ;-).

Kontrolnie zadzwoniłem do assistance ale oni nie praktykują otwierania, tylko na żądanie klienta - bo wiąże się z możliwością uszkodzenia zamka.

Na forum nie spotkałem się z podobnym problemem, jednak może ktoś miał coś podobnego i może pomóc. Help, hilfe pomocy :-)


Z góry dzięki

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 maja 2008 18:58

jak nie chcesz od środka to łomem z zewnątrz...

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

17 maja 2008 19:02

Z tego co piszesz wnioskuje, iz probowales jedynie pilotem/kluczykiem. Sprobuj wiec odblokowac zamki przyciskiem na desce. Jesli to nadal nie pomaga to albo gdzies sie rozpial kabelek laczacy centralny zamek z klapa, albo nie kontaktuje przycisk w belce z oswietleniem tablicy ktorym normalnie otwiera sie bagaznik. Tak czy inaczej, awaryjnego otwarcia mozesz uzyc - ono jako jedyne chyba jest tylko mechaniczne a zawodzi Cie raczej elektronia i w dodatku nie powoduje niemoznosci zamkniecia klapy :) W koncu po to tam jest - jako dzwignia bezpieczenstwa.

Z usterka oczywiscie do ASO - mysle ze naprawa zajmie im pare minut.

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

17 maja 2008 20:10

<span>MikeTNK</span> napisał(a):Sprobuj wiec odblokowac zamki przyciskiem na desce.

Próbowałem - bez rezultatu. Pewnie jest tak jak piszesz problem z kontaktologią lub przyciskiem.

BTW czemu nie zrobili otwierania awaryjnego z zewnątrz na kluczyk?

Pozdrawiam,

AUTOR WĄTKU
wilam
 

19 maja 2008 08:48

<span>TTomek</span> napisał(a):Jedynie co to nie próbowałem z otwarciem awaryjnym od środka, ale nie chcę tego na razie używać bo potem nie zamknę i dopiero będę miał problem

Bez problemu zamkniesz ponownie klapę jak użyjesz otwarcia awaryjnego. To jest po prostu mechaniczne otwarcie, zamiast elektromagnesu.

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

19 maja 2008 19:21

Dziś byłem w serwisie - powodem był rozłączony konektor. Trochę to trwało zanim to zdiagnozowali, ale najważniejsze że działa.

Pozdrawiam

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl