oświetlenie tył w SW

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sly
 

oświetlenie tył w SW

09 maja 2008 19:54

Cześć.
forumowicze jeżdzący wersjami SW ,MAM TAKIE SPSTRZEŻENIE.Jadąc za swoją Kijanką SW innym autem zauważyłem przepaloną żarówkę świateł pozycyjnych Lewa Górna(nadmieniam iż z tyłu jest 4 żarówki do pozycji)Odkręcam klosz wyjmuję żrówkę i co widzę???żarówkę dwu-włuknową(w21/5w)ale prowadzą tam tylko dwa kabelki.Poco ktoś wymyślił oprawkę na żarówkę dwu-włuknową jeśli jest używana tylko to włukno 5w.Chciałem być sprytniejszy i trochę zaoszczędzić i próbuję włożyć R5W ale ta ma takie "cycuszki"symetryczne u dołu cokołu i drugi problem to przy jednowłuknowych blaszka dolna w oprawce musi być pośrodku a tu jest z boku.Nie rozumiem dlaczego mam kupować droższą żarówkę dwu-... a kożystam tylko z pozycji.Zauważyłem w oprawce od kierunkowskazu to "coś".czyli blaszka pośrodku i rowki symetryczne czyli pasujące do tańszej R5W.
Tylko z tym to trzeba by do serwisu?
Co o tym myślicie?[/i]

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

09 maja 2008 21:31

Sly - ortografia !!
:evil:
pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Sly
 

10 maja 2008 09:50

trzymajmy się tematu proszę

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

10 maja 2008 15:26

Ja nie bardzo rozumiem, w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie zarówka o ktorej mowisz. Jeżeli to w górnym słupku, lub w dolnej lampie ale pod czerwonym szkłem, to może jest to zrobione na wypadek wprowadzenia ceeda na rynek amerykański? Kierunki czerwone?
Ale wymyśliłem teorie ;P

AUTOR WĄTKU
less
 

10 maja 2008 17:08

Grzechu napisał(a):Ja nie bardzo rozumiem, w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie zarówka o ktorej mowisz. Jeżeli to w górnym słupku, lub w dolnej lampie ale pod czerwonym szkłem, to może jest to zrobione na wypadek wprowadzenia ceeda na rynek amerykański? Kierunki czerwone?
Ale wymyśliłem teorie ;P


Z ciekawości też dzisiaj się przyglądnąłem (widac prezez szybkę światła) i też mam tam żarówki dwuwłóknowe.
Nie wiem czemu to miałoby służyc. IMO nie jest to związane z przeznaczeniem na rynek amerykański. 1st Ceed to produkacja typowa na rynek europejski i raczej KIA nie przewiduje wprowadzenia go na Stany. 2nd w Stanach już normalnie się stosuje pomarańczowe kierunki z tyłu.

Z ciekawostek natomiast to SW ma 2 światła p. mgielne z tyłu (5 d jedno)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl