światełka drogowe

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
siuto
 

światełka drogowe

09 maja 2008 11:15

w srode sobie jade drozka i nagle swiatla mi zgasly (podswietlenie zegarow tez). Jednoczesnie zapalila mi sie kontrolka nie zapietych pasow, chociaz mialem je zapiete (migala kontrolka, ludzik, ale bez sygnalu dzwiekokwego).
Przekrecilem wajche i znowu zalaczylem swiatelka, po jakims czasie znowu to samo. Mialem tak jeszcze chyba ze 2 razy. Teraz jest gut ale nie wiem co moglo byc powodem? Mial ktos moze cos takiego? Acha wczesniej ajkies 3 godzinki mylem auto na myjni recznej ale tylko z zewnatrz, nic w srodku nie robilem ani maski nie podnosilem.

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

09 maja 2008 11:21

Hej,

TTTM - (czyt. ten typ tak ma :)).
A tak poważnie to ja też tak miałem kilka razy (objaw ten sam - po chwili samo wróciło do normy :P ). Stało się tak, gdy ktoś dzwonił do mnie na komórkę, którą trzymałem pod popielniczką.

A tak wogóle to ten temat był już poruszany w tamtym roku. Rozwiązania na to nie było.

Ta elektryka w Ceedzie wrażliwa jest na jakieś zakłócenia pola elektromagnetycznego.

Swoją drogą ciekawe co by się stało z elektryką auta, gdyby tak podjechać blisko transformatorów :wink:

AUTOR WĄTKU
siuto
 

12 maja 2008 12:47

z telefonem to czytalem ze radia wysiadaly (wieszaly sie) jak ktos dzwonil ale ze to przez czuła elektryke tro pierwsze slysze :)
w moim przypadku nikt nie dzwonil do mnie ani nie przejezdzalem kolo zadnych transformatorow. dobrze ze narazie nie powtorzylo sie to.
ale kurde trzeba uwazac bo mozna zaplacic mandacik za "nie manie swiatel".
czasmi czlowiek sie zamysli, patrzy na droge, slucha radia i nie zauwazy ze swiatelek nie ma :)

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

12 maja 2008 13:09

Mi te podświetlenie gasło dosłownie dwa razy - raz gdy ja dzwoniłem, a drugi raz gdy do mnie dzwoniono. Radio to mi się wieszało samo z siebie.
A tak wogóle to zastanawia mnie czy jak gasną podświetlenia zegarów to czy reflektory też gasną?
Może jest jakaś zależność między radiem a podświetleniem zegarów ?
Dziwne to, ale co może być tego prawdziwą przyczyną, to chyba mało kto wie.

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

13 maja 2008 08:04

Też miałem podobnie ostatnio. Jeżdżę na minimalnym podświetleniu deski, centralny wyświetlacz rozjaśnił się na maxa, zegary się przyciemniły jeszcze bardziej i zapaliła się kontrolka pasów. Jakiś knot z elektryką.

AUTOR WĄTKU
tomek242
 

13 maja 2008 09:23

Wychodzi, że w Ceedzie jak w samolocie, zakaz używania komórek.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

13 maja 2008 12:17

u mnie komórki dzwonią w samochodzie na okrągło ale nigdy zaden z powyzszych problemów nie wystąpił

AUTOR WĄTKU
java
 

13 maja 2008 13:11

Lesheck napisał(a):Hej,
Swoją drogą ciekawe co by się stało z elektryką auta, gdyby tak podjechać blisko transformatorów :wink:


Muszę przyznać, że dość często przejeżdżam a nawet parkuję w bezpośredniej bliskośći dużych transformatorów /380MVA/ i nie dzieje się nic.

AUTOR WĄTKU
siuto
 

14 maja 2008 08:48

jak pisalem, mi to sie zdarzylo ale akurat nikt nie dzwonil moze u Ciebie to byl zbieg okolicznosci?

natomiast napewno zgasly swiatelka bo z naprzeciwka mrugali swiatlami, zebym zapalil swiatelko sobie. narazie jest OK

AUTOR WĄTKU
Prominek
 

14 maja 2008 08:57

siuto napisał(a):jak pisalem, mi to sie zdarzylo ale akurat nikt nie dzwonil moze u Ciebie to byl zbieg okolicznosci?

natomiast napewno zgasly swiatelka bo z naprzeciwka mrugali swiatlami, zebym zapalil swiatelko sobie. narazie jest OK


Już kiedyś o tym pisaliśmy, jedynym powodem tego jest leżąca komórka pod popielniczką, dodoatkowo dzieje się to kiedy jedzie się poza dużą aglomeracją i komórka musi wyszukiwać stacji.

AUTOR WĄTKU
novee
 

14 maja 2008 09:16

Nie tylko, u mnie 2 razy zgasło podświetlenie jak wjeżdżałem na autostradę w Poznaniu w stronę Łodzi... a potem jako maniak i poniekąd związany z branżą sprawdziłem, że tam radary i ILS pracuje z bazy w Krzesinach gdzie nasze Jaszczombie mamy :D

AUTOR WĄTKU
Prominek
 

14 maja 2008 09:24

novee napisał(a):Nie tylko, u mnie 2 razy zgasło podświetlenie jak wjeżdżałem na autostradę w Poznaniu w stronę Łodzi... a potem jako maniak i poniekąd związany z branżą sprawdziłem, że tam radary i ILS pracuje z bazy w Krzesinach gdzie nasze Jaszczombie mamy :D


Tak na autostradzie Pn - łódz to normalka !

AUTOR WĄTKU
novee
 

14 maja 2008 09:59

No ale tylko przy zjeÂździe Krzesiny i nastĂŞpnym od strony ÂŁodzi.
A swojÂą drogÂą to to sÂą zwykÂłe radary nawigacyjne i ILS + radiostacje do komunikacji. Na 100% nie potwierdzĂŞ Âże to ta przyczyna, ale fakt, Âże zdarzyÂło mi siĂŞ tylko w tych okolicach w 'lotne' dni.

Ale i tak dobrze, jakby tam by³a baza rakietowa, to s¹ wtedy jaja :) Czesi mi opowiadali jak w³¹czali na pe³n¹ moc radary od naprowadzania rakiet przeciwlotniczych, to tak jak sz³a g³ówna wi¹zka, to w pobliskiej wiosce œwiat³o przygasa³o i telewizja wysiada³a :lol: Dobrze ¿e wtedy Cee'dow nie by³o :lol:

AUTOR WĄTKU
Lesheck
 

14 maja 2008 10:53

<span>siuto</span> napisał(a):natomiast napewno zgasly swiatelka bo z naprzeciwka mrugali swiatlami, zebym zapalil swiatelko sobie. narazie jest OK


No to pięknie. A niech się to zdarzy w nocy (tfu tfu). Chyba zacznę wozić ze sobą noktowizor nocą. :P

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl