Pierwsze wrażenia.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wojtek1234
 

Pierwsze wrażenia.

30 kwi 2008 08:58

TydzieĂą temu odebraÂłem mojego cee'd-a... silnik 1.4, benzyna, hatchback.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Wczoraj trafiÂłem tutaj na forum i trochĂŞ siĂŞ zmartwiÂłem niektĂłrymi wypowiedziami. PostanowiÂłem sprawdziĂŚ czy opisane tu objawy wystĂŞpujÂą i u mnie.

Co do opisywanego problemu "przyt³umionych" odg³osów (stuków) w zawieszeniu, to trudno siê wypowiedzieÌ, bo i owszem od samego pocz¹tku przy nierównoœciach s³ychaÌ coœ takiego, ale moim zdaniem jest to po prostu odg³os pracy zawieszenia. W ró¿nych artyku³ach opisuj¹cych testy porównawcze z innymi modelami w podobnej cenie widzia³em opinie, i¿ wad¹ ceed'a jest g³oœniejsza praca zawieszenia. Wiêc o tym wiedzia³em i mimo to zdecydowa³em siê na ten model. Jak na tê wielkoœÌ auta, wyposa¿enie, wykonanie wnêtrza to cena i tak jest bardzo atrakcyjna, a co do komfortu pracy zawieszenia... có¿, to nie Ferrari ani Merc, wiêc jest jak jest.

Niepokoi mnie inna rzecz (nie znam siê na samochodach na tyle ¿eby móc stwierdziÌ czy to rzeczywiœcie realny powód do zaniepokojenia). Mianowicie dzisiaj rano zauwa¿y³em ¿e w momencie kiedy autko stoi z w³¹czonym silnikiem (np. na œwiat³ach) to wyczuÌ mo¿na minimalne drgania na kierownicy. S¹ one na tyle nieznaczne, ¿e gdyby nie wczorajsza lektura tego forum w ogóle nie zwróci³bym na to uwagi, ale jednak coœ takiego mo¿na wyczuÌ i zastanawiam siê czy to mo¿e byÌ jakaœ powa¿na wada. Czy ktoœ zauwa¿y³ podobny problem?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

30 kwi 2008 09:34

Nie posiadam jeszcze ceeda ale moim skromnym zdaniem jest wszystko w porządku. W zasadzie w każdym aucie podobnej klasy da się wyczuć drgania karoseri czy kierownicy na wolnych obrotach.

AUTOR WĄTKU
wojtek1234
 

30 kwi 2008 13:46

Dzięki za pocieszenie. Ja też uważam że jest ok... tym bardziej że zanim przeczytałem to i owo na forum, to zupełnie nie zwróciłem na to uwagi.
Osobiście auto godne polecenia.
Mam tylko nadzieję, że będę takiego samego zdania za jakieś 5 - 7 lat.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

30 kwi 2008 16:32

nie wiem ale ja jakoś nie mam w sobie czegoś takiego ze jak ktoś zgłąsza tutaj na forum jakies niedomagania to próbuje sam ich się doszukiwać w swoim samochodzie. Nie zmienia to faktu ze sam znalazłem pare problemów:)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

30 kwi 2008 17:37

<span>wojtek1234</span> napisał(a):Czy ktoś zauważył podobny problem?


Też tak mam...Leciutkie drgania są normalnym objawem..Nie ma się czym martwić

AUTOR WĄTKU
wojtek1234
 

30 kwi 2008 17:54

Wiesz Boski... to chyba nie tak, że się doszukuje usterek w swoim autku, tylko raczej upewnia, że z nim jest wszystko ok. Jest gwarancja, więc jeżeli coś ma być nie w porządku to lepiej to samemu znaleźć niż liczyć że sami znajdą w czasie przeglądu... co jest chyba mało prawdopodobne.

AUTOR WĄTKU
zieloch
 

30 kwi 2008 18:06

Ja też coś takiego wczułem, ale tylko przy włączonej klimatyzacji. Rozmawiałem z kolegą i u niego jest podobnie( renault)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

01 maja 2008 06:03

Masz leciutkie drgania? No to masz problem, bo objaw ten wskazuje Âże pod maskÂą coÂś pracuje! :D PĂŞdÂź do ASO, niech usunÂą przyczynĂŞ drgaĂą! :mrgreen:
Wojtek1234 - to co opisujesz to normalne objawy pracy samochodu. Ja wiem, Âże lektura tego forum moÂże przyprawiĂŚ zadowolonego uÂżytkownika cee'd-a o maniĂŞ maniakalno-usterkowÂą i kaÂżdy normalny objaw wyda nam siĂŞ od razu podejrzany. Nie przejmuj siĂŞ pierdoÂłami dopĂłki faktycznie coÂś nie bĂŞdzie dzwoniĂŚ, skrzypieĂŚ lub niedziaÂłaĂŚ. Pozdrowienia od 1,4 z Mazur!
1,4 CVVT wszystkich krajów ³¹czcie siê! :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

01 maja 2008 07:44

<span>wojtek1234</span> napisał(a):Ja też uważam że jest ok... tym bardziej że zanim przeczytałem to i owo na forum, to zupełnie nie zwróciłem na to uwagi.


A te wszystkie wątpliwości pojawiają się gdy się człowiek zagłębi w lekturę forum.. :lol:

AUTOR WĄTKU
wojtek1234
 

03 maja 2008 19:51

Dzięki wszystkim za opinię. Już wiem, że to moje przewrażliwienie i nie ma się czym przejmować. Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl