help

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lidia
 

help

28 kwi 2008 17:29

witam wszystkich..jestem szczesliwa posiadaczka kia cee'd... wszystko jest super ale neistety dzisiaj pojawil sie problem..poczatkowo wyczuwalam zmniejszone lub nawet brak przyspieszenia...a nastepnie zapalila sie pomaranczowa lampka "check" i autko zaczelo sie jakby dusic... co sie dzieje?? co mam zrobic help

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

28 kwi 2008 17:43

Według mnie tylko serwis. Od tego jest gwarancja.

AUTOR WĄTKU
lidia
 

28 kwi 2008 17:58

dziekuje..;)

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

28 kwi 2008 18:13

Nie ma za co. Za wiele nie pomogłem. Wydaje mi się, że skoro zaświeciła się kontrolka CHECK to nie ma co kombinować. Duszenie się wtedy jest normalnym objawem gdyż silnik przechodzi w tryb "serwisowy". W moim poprzednim aucie pomagał reset komputera (odpięcie na chwilkę akumulatora).

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 kwi 2008 18:16

<span>Shred34</span> napisał(a):Według mnie tylko serwis.

Proponuję zadzwonić na Assistance. Jeśli wypięła się jakaś wtyczka to zrobia na miejscu. Jeśli cięższy przypadek to lepiej aby wzięli autko na lawetę i do serwisu.

AUTOR WĄTKU
lidia
 

28 kwi 2008 18:22

aha rozumiem... w instrukcji obsługi nic o tym nie napisali...a może to bezpieczniki?

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

28 kwi 2008 19:06

lidia napisał(a):aha rozumiem... w instrukcji obsługi nic o tym nie napisali...a może to bezpieczniki?


Na pewno nie. Kontrolka "check engine" wskazuje na "generalny" bład silnika - to znaczy, zazwyczaj jest to przekroczenie wielkości krytycznych monitorowanych przez komputer pokładowy parametrów pracy (np. skład spalin). Jeżeli jazda jest bardzo utrudniona (krztuszenie, brak mocy itp) proponuję nie kombinować (bo można czasem jeszcze pogorszyć), tylko zadzwonić po assistance. Od tego w końcu oni są.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

28 kwi 2008 19:20

Nie ma się co zastanawiać..Dzwoń niezwłocznie pod assistance..

AUTOR WĄTKU
lidia
 

28 kwi 2008 19:26

dzięki dzięki za informacje

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

29 kwi 2008 21:23

tak w ogĂłle witamy kobietĂŞ na forum :)
Nie wiem czy to pierwsza uÂżytkowniczka Cee'dka na tym forum czy nie ale mimo wszystko witamy.
Jak juÂż serwisanci poradzÂą sobie z usterkÂą to daj znaĂŚ co to byÂło za dziadostwo.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

29 kwi 2008 21:37

<span>Żeli</span> napisał(a):Nie wiem czy to pierwsza użytkowniczka Cee'dka na tym forum

Żeli!!!! Lidia to już ze 20- ta któraś dama na forum.!!!!!

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

29 kwi 2008 21:54

Żeli nie wykazał się niestety spostrzegawczością... :lol: :lol:

AUTOR WĄTKU
prt
 

29 kwi 2008 22:32

z czystej ciekawości spytam - jak się skończyła sprawa?
Asistance w porządku w kontakcie i w działaniu?

AUTOR WĄTKU
lidia
 

29 kwi 2008 23:04

sprawa wygląda tak, ze we wszystkich salonach kia w łodzi maja kobiety z zepsutymi autkami za przeproszeniem " gdzies"... wszedzie powiedziano mi ze ewentualnie w przyszlym tygodniu moga mnie przyjac..;/;/ co za kraj... na szczescie jakims cudem moj szwagier ustawił mnie na jutro do serwisu... wiec tak naprawdę sprawa jeszcze nie rozstrzygnięta//// jutro napisze co dalej z tym fantem..pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
maestro
 

30 kwi 2008 07:03

Gdyby mi auto zaczeło się dusić i zapaliłaby się kontrolka od checka i serwis powiedziałby mi że "ewentualnie w przyszłym tygodniu" ... następny telefon byłby do KMP.
Rozumiem, że gdyby pukało zawieszenie czy trzeszczała kierownica to można się umawiać na termin. Ale nie w takim przypadku kiedy auta nie można normalnie użytkować !!

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

30 kwi 2008 07:28

<span>lidia</span> napisał(a):we wszystkich salonach kia w łodzi maja kobiety z zepsutymi autkami za przeproszeniem " gdzies".

Pisałem aby dzwonić na Assistance. Odmówili???
Ostatnio edytowano 30 kwi 2008 12:00 przez vitaras, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 kwi 2008 11:48

dokładnie laweta i jedziesz =- pozatym jedyna opcja legalnie dostać zastępcze auto
i naprae od reki raczej zrobią wtedy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
socho
 

ÂŚwiecenie się kontrolki Check

30 kwi 2008 13:52

Witam.
U mnie się zaświeciła kontrolka i kończy sie to wymianą komputera, na który czekam już 5 tygodni.- Czytaj USTERA
Może to coś innego.

AUTOR WĄTKU
socho
 

ÂŚwiecenie się kontrolki Check

30 kwi 2008 14:13

Witam.
U mnie się zaświeciła kontrolka i kończy sie to wymianą komputera, na który czekam już 5 tygodni.- Czytaj USTERA
Może to coś innego.

AUTOR WĄTKU
lidia
 

30 kwi 2008 20:00

sprawa rozwiązana..dokładnie nie wiem bo sie na tym nie znam ale z tego co zrozumialam to zepsul sie zawór od cisnienia w turbosprężarce... na szczescie wymiana natychmiastowa:) pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl