olej do cceda 1.6crdi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hrabia
 

olej do cceda 1.6crdi

11 kwi 2008 07:27

Czy ktos wie jakim olejem jest zalany fabrycznie nowy silnik diesla. A NA JAKIM NALEZY JEZDZIC! pRODUCENT ZALECA LOTOSA, SERWISY PROPONUJA ROZNIE CASTROLA ,ELF ,MOBIL

AUTOR WĄTKU
popmart
 

11 kwi 2008 07:50

ja już jestem prawie zdecydowany:

http://www.shell.com/home/PlainPageServ ... _0312.html

parametry:

Shell Helix Ultra 5W40 - syntetyk API - SJ/CF EC LEPKOŚĆ: 191; -36 st.C TBN 12,7mg KOH/g

wydaje się w dobrej cenie ok 130 PLN za 4l a już napewno lepszy od bardzo zwyczajnego magnateca który notorycznie lany jest w kia aso.

AUTOR WĄTKU
sevrin
 

11 kwi 2008 07:58


AUTOR WĄTKU
popmart
 

11 kwi 2008 08:30

tak tylko w tym wątku to już straszny nieład panuje i konia z rzędem temu kto jakieś wnioski wyciągnie dla siebie.

AUTOR WĄTKU
zawad
 

CCC-CZYLI CENA CZYNI CUDA

12 maja 2008 13:03

Witam wszystkich.
Nie wiedzia³em do czego podpi¹Ì ten temat, bo mo¿na by³o do wielu (wymiana po 1000, olej do 1.6crdi, aso itd.) wiêc napisa³em nowy. W czwartek bêd¹c w ASO Kraków Patecki na 29 listopada i chc¹c podci¹gn¹Ì hamulec rêczny zapyta³em siê od tak o koszt wymiany oleju do mojego 1,6 crdi Pan poinformowa³ mnie, ¿e za tak¹ operacje zap³acê 250 pln'ów - wiêc doœÌ mi³a niespodzianka, umówi³em siê na dziœ i ju¿ jestem po a moje spostrze¿enia s¹ nastêpuj¹ce:
-wymiana olej Castrol Magnatec 5W-40(z beczki) + filtr=250pln;
-wymiana, podciÂągniĂŞcie rĂŞcznego,papierkowa robota i chwilka oczekiwania zajĂŞÂło okoÂło godziny;
-obsÂługa miÂła, sprawna i szybka wymiana;
-pÂłyn w spryskiwaczu niedopeÂłniony i auto nie zostaÂło umyte (jak to byÂło w innym serwisie opisywanym przez klubowicza) mi to nie przeszkadza za bardzo ale wiadomo maÂłe rzeczy a cieszÂą :)
-dowiedziaÂłem siĂŞ natomiast, Âże sprawdzenie powÂłoki lakierniczej na corocznym przeglÂądzie to zwykÂłe wzrokowe oglĂŞdziny za 100 pln :o
Za wszystko w ASO wystawiÂłbym 5- , a na nastĂŞpny przeglÂąd po 20 wezmĂŞ raczej swĂłj olej bo koszt jest o wiele mniejszy np na allegro http://allegro.pl/item357350190_castrol ... aniej.html
Dodam jeszcze, Âże wymiankĂŞ robiÂłem po przejechaniu 4400 km

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 maja 2008 13:23

mam Helixa obecnie i już zostanę przy nim raczej
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
dankat
 

12 maja 2008 15:28

A jakiego jeśli można wiedzieć.

sensor napisał(a):mam Helixa obecnie i już zostanę przy nim raczej

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 maja 2008 15:37

Shell Helix Ultra 5W40 - syntetyk API - SJ/CF EC LEPKOŚĆ: 191; -36 st.C TBN 12,7mg KOH/g

wycięte z góry raczej ten na pewno 5w40 i Helix nie wiem czy jeszcze dalej one nie mają jakiegoś nazewnictwa
typu shell Helix <co> 5W40
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

12 maja 2008 16:36

<span>sensor</span> napisał(a):EC

:D przy Twojej technice jazdy. :lol: :lol: ale dowaliłeś. :lol: :lol: oj sensor, sensor. Ale olejek dobry.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

12 maja 2008 17:18

ja jednak kupiłem ULTRA EXTRA SHELL HELIX 5W30 C3

swoja drogą widziałem w książce Peugeota ze nowoczesne synetyki maja zmienione parametry np w30 liczą do +45 a w40 do +50 stopni C ....

wiec w zasadzie czy w30 cz 40 to bez róznicy ;)

BTW za 5l tego oleju dałem 220 PLN ;); filtry z kabinowym i paliwa 200PLN ; przeglad z lakierem 340; w sumie 760PLN wszystko ;) chyba nieźle sobie to wymysliłem.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 maja 2008 17:19

od popmarta skopiowałem -nawet nie sprawdząłem oznaczeniaq czy to dokąłdnei ten (jeżeli sa podobne nazwy)

w aso mają shella albo lotosa -więc nie cudowałem z własnym jeźdzenia olejem
nie wiem czy tez nie mają castrola -zresztą z doświadczenia wolą shella do castrola nie mam przekonania

AUTOR WĄTKU
popmart
 

14 maja 2008 07:53

vitaras napisał(a):
<span>sensor</span> napisał(a):EC

:D przy Twojej technice jazdy. :lol: :lol: ale dowaliłeś. :lol: :lol: oj sensor, sensor. Ale olejek dobry.



nie wiem o co chodzi z tym EC że nie tak ?
za http://www.autokacik.pl/oleje/oleje.html

"W niektórych oznaczeniach klasy jakości, pojawia się jeszcze skrót EC lub EC II (Energy Conserving lub Energy Conserving II). Oznaczją one, że olej przeszedł pomyślnie badania w API i wzorcowy silnik zużył odpowiednio mniej paliwa w stosunku do jego pracy na oleju wzorcowym (EC I - 1,5% mniej paliwa, EC II - 2,7%, EC III - 3,9%)"

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

14 maja 2008 07:57

<span>popmart</span> napisał(a):nie wiem o co chodzi z tym EC że nie tak ?

he he, spoko. Ja doskonale wiem co oznacza EC tylko znając technikę jazdy sensora ( Gaz do dechy) to taki olejek w jego przypadku jest "humorystyczny". Żarcik mu puściłem. :D :wink:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl