do użytkowników z "łuszczącym się lakierem"

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

do użytkowników z "łuszczącym się lakierem"

10 kwi 2008 15:39

mam do Was kilka pytań odnośnie odpadającego lakieru. byłbym wdzięczny, gdybyście mogli mi dokładnie odpowiedzieć.
czy to łuszczenie zachodzi samo z siebie, czy raczej "inicjowane" jest
uderzeniami kamieni /chodzi mi o to, czy lakier odchodzi w miejscach, w których powłoka lakiernicza została wcześniej naruszona w sposób mechaniczny - odprysk/. czy są to duże płaty czy tylko małe odpryski i czy są one liczne na całej powierzchni maski czy danego elementu. ile ich było w Waszym przypadku na dany element /w przybliżeniu/ - jeden, dwa, kilka , kilkanaście, kilkadziesiąt? po jakim czasie użytkowania sie pojawiły?

z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 kwi 2008 06:37

na masce miałem w 3 miejscach -wielkości paznokcia
po 2-3 miesiącach na błotniku w 1 miejscu-ta sama wielkość

myśle ze jakby to miało być mech to zawsze zderzak jest mocniej narażony

pozatym nawet jezeli miało by być inicjowane to tez jest coś nie tak w poprzednim ze względu na przebieg aucie maska i zderzak to było istne sito od kamyczków -niektóre az do gołej blachy- a lakier jakoś nie odpadał
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

11 kwi 2008 11:56

<span>sensor</span> napisał(a):o było istne sito od kamyczków -niektóre az do gołej blachy- a lakier jakoś nie odpadał


ale chodzi ci o lakier bezbarwny - odpadał bezbarwny - a nie kolor

lenarty
 

11 kwi 2008 14:45

Witam, u mnie również pojawiły się na masce (na razie tylko na masce) dwa odpryski zewnętrznej, bezbarwnej warstwy powłoki lakierniczej.

O pierwszym z nich dowiedziałem się w serwisie, podczas obowiązkowego, okresowego przeglądu blacharskiego. Serwis wpisał do karty gwarancyjnej "uszkodzenie mechaniczne", dostałem także ustną informację, że to nie podlega gwarancji. Podejrzewam, że odprysk jest skutkiem uderzenia kamienia. W ostatnim tygodniu pojawił się także drugi - ten z pewnością po uderzeniu kamieniem lecącym spod kół auta jadącego przede mną.

Czy Wam udało się zareklamować takie odpryski, czy one kwalifikują się do naprawy gwarancyjnej? Jak walczyć z serwisem, który twierdzi, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji?

Pozdrawiam!
lenarty

KZ
 

11 kwi 2008 16:53

lenarty napisał(a):Czy Wam udało się zareklamować takie odpryski, czy one kwalifikują się do naprawy gwarancyjnej? Jak walczyć z serwisem, który twierdzi, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji?


Jakbys rozbil samochod o sciane to tez bys chcial lakier na gwarancji robic ??? Nie przesadzasz czasem ??

dankat
 

11 kwi 2008 17:57

Czy Wam udało się zareklamować takie odpryski, czy one kwalifikują się do naprawy gwarancyjnej? Jak walczyć z serwisem, który twierdzi, że uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji?

Pozdrawiam!
lenarty

No chłopie to żeś przegiął. Rozumie, że ktoś traktuje każdy serwis jako naciągaczy i oszustów. Ale po takim poście to też zaczynam rozumieć ludzi z serwisu, klienci czasem to takie RZECZY wymyślają. clapping

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 kwi 2008 18:03

w ceed odpada mi tylko bezbarwny -platami wielkości paznokcia
OGLĘDZINY EWIDENTNIE POKAZYWŁY ŻE KOLOR POD SPODEM BYM NIE RUSZONY MECHANICZNIE nie było widac pkt uderzenia np. kamyczkowego

nie zmienia to postaci rzeczy ŻE LAKIER SIĘ TAK NIE ZACHOWUJE że robi się dziurka od kamyczka i zaczyna odpadać bezbarwny -owszem robi się tak jak jest źle połozony u Pana Henia w garażu

przykład był scenika gdzie miałem tysiące takich dziurek na masce róznej głębokosci nawet do gołej blachy -gdzie nie odpadał ani bezbarwny ani kolor ani nic

być może -a nawet napewno czym nowsze lakiery tym słabsze
ceed nie ma czasem wodnego już ??????
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

dankat
 

11 kwi 2008 18:08

być może -a nawet napewno czym nowsze lakiery tym słabsze
ceed nie ma czasem wodnego już ??????

z tego co mi wiadomo nowe nie znaczy słabsze i od kilku lat w fabrykach robia juz na wodorozcienczalnych

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

11 kwi 2008 18:12

Oczywiście,że ma wodny.
Dla tego tyle czekałem na uruchomienie nowej komory do lakierowania lakierami wodnymi.
A nie akrylowym.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 kwi 2008 18:23

sebol a ty lakiernik jesteś/
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

11 kwi 2008 19:22

EEEE niii czekałem bo moje ASO odpalało nową komorę i suszarnie do lakierów wodnych właśnie. ;)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl