Problem z wycieraczkami - uruchamiają się razem z silnikiem.

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

Problem z wycieraczkami - uruchamiają się razem z silnikiem.

08 kwi 2008 22:26

No nie wiem o co biega mojemu autku, ale dostało dziś ciekawy obyczaj, że od razu po uruchomieniu 1 raz przeciera sobie przednią szybę. Padał dziś deszcz i bawiłem się wycieraczkami na kilka sposobów. Coś głuptas zapamiętał lub źle ustawiłem bo jak mówię teraz po uruchomieniu silnika 1 raz sobie przeciera szybę i nie mam pojęcia czemu bo deszczu ani kropli.

Dodam, że mam czujnik deszczu z pakietu funkcjonalnego. Bo może tutaj jest jakiś feler czy specyfika tego czujnika, a może on po prostu zgłupiał... ?

W jakim położeniu pokrętła wycieraczki są całkiem wyłączone?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Problem z wycieraczkami - uruchamiają się razem z silnik

08 kwi 2008 23:12

Dodam, że mam czujnik deszczu z pakietu funkcjonalnego. Bo może tutaj jest jakiś feler czy specyfika tego czujnika, a może on po prostu zgłupiał... ?

W jakim położeniu pokrętła wycieraczki są całkiem wyłączone?[/quote]


Proste: zostawiasz przełącznik wycieraczek w pozycji "auto-czujnik deszczu".
Trzeba prztyknąć o jedną pozycję w dół do "wyłączone".
To jest najniższa stabilna pozycja.
Poniżej jest sprężysta pozycja chwilowego włączenia.

Wszystko jest narysowane na patyku przełącznika (o instrukcji nie wspomnę)

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

08 kwi 2008 23:25

THX, ale w życiu zwykle nie potrzebowałem do urządzeń instrukcji, a Ceed jest tak prosty, intuicyjny w obsłudze, że myślałem, że dam radę :) . Obadam jutro, ale zapewne masz rację.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

08 kwi 2008 23:38

Gaj napisał(a):THX, ale w życiu zwykle nie potrzebowałem do urządzeń instrukcji, a Ceed jest tak prosty, intuicyjny w obsłudze, że myślałem, że dam radę :) . Obadam jutro, ale zapewne masz rację.


Jeśli Ci instrukcja niepotrzebna, to chętnie odkupię, bo moja jest po szwedzku i rozumiem niewiele ponad obrazki.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

08 kwi 2008 23:41

Napisz na GG: 3951892 to wyślę Ci na email angielski PDF z instrukcją pełną do Ceeda. Zawszeć to lepiej niż szwedzka :) .

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

09 kwi 2008 00:03

Gaj napisał(a):Napisz na GG: 3951892 to wyÂślĂŞ Ci na email angielski PDF z instrukcjÂą peÂłnÂą do Ceeda. ZawszeĂŚ to lepiej niÂż szwedzka :) .


PDF'a przysÂłano mi z KIA Polska, ale trudno to zabraĂŚ do auta a i w domu marnie siĂŞ "kartkuje" w poszukiwaniu interesujÂącego akurat rozdziaÂłu.
Co do wycieraczek - pierwsza moja jazda to by³o 800km w dwie wietrzne, deszczowe noce, wiêc wypróbowa³em - czujnik deszczu nieŸle siê spisywa³, wycieraczki sta³y, gdy przestawa³o padaÌ i nikt nie chlapa³, gdy ktoœ chlupn¹³ wod¹ spod kó³ w³¹cza³y siê na najwy¿szy bieg i potem zwalnia³y a¿ do zatrzymania.
W nocy wola³bym mieÌ wiêksz¹ czu³oœÌ na kropelki - przy œwiat³ach aut z przeciwka krople trochê przeszkadzaj¹, mo¿e wycieraczki powinny siê czêœciej w³¹czaÌ.
W dzieù bez zarzutu - w³¹czam tryb automatyczny i zapominam - podobnie, jak o lusterku w nocy - automatyczne przyciemnianie to nieg³upi wynalazek.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

09 kwi 2008 07:18

Też mam czujnik deszczu.Żeby nie uruchamiały się w momencie rozruchu trzeba ustawić wycieraczki w pozycji 0.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

09 kwi 2008 19:12

No to mam pierwszą usterką z tego co widzę.
Ustawiam na zero i jednak uruchamiają się po rozruchu - raz sobie na sucho wycierają szybkę czyli zapewne same się wycieraczki wkrótce załatwią na amen ... Eh.
Nic nie daje zmiana na inne położenia.
A do mziutka to sorry kolego, ale w instrukcji jest tylko zdjęcie zwykłych wycieraczek, które mają inny układ i napisy na nich niż te z AUTO czyli z czujnikiem deszczu (typ B). Coś jest tam napisane w instrukcji PL, ale nie zgadza się to nawet z napisami na dżwigni - np piszą o pozycji OFF, a jest jeśli już to pozycja 2, 1, Auto, 0 i ręczny tryb który zostaje na stałe i nie odbija sam. W każdej pozycji po włączeniu auta robią sobie self test jednokrotnie przecierając szybki, niedobse.
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co im jest - jakieś kodowanie czy pamięć? A w ogóle to instrukcja napisana jest przez człowieka, który jeżyk polski zna chyba tylko z TV - żenada.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

10 kwi 2008 00:38

Wszystko wskazuje na to, że masz uszkodzone sterowanie wycieraczkami, może sam przełącznik lub sterownik, może drobiazg - coś nie kontaktuje w kostkach połączeniowych.
Podejrzane jest, że z najniższej pozycji patyk "nie odbija".
Nie obędzie się bez wizyty w serwisie.
To, co pisałem, jest w 100% zgodne z instrukcją - mam polską wersję od hatchbacka w PDF, w drukowanej szwedzkiej SW jest dokładnie tak samo.
Tekst i obrazki w polskiej instrukcji są dla mnie jasne i zrozumiałe.
W najniższej stabilnej pozycji (oznaczonej " 0 " ) wycieraczki muszą być całkowicie wyłączone, nie mają prawa robić żadnych "selftestów".
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

10 kwi 2008 08:30

<span>Gaj</span> napisał(a):No to mam pierwszą usterką z tego co widzę.


Tak to jest jak się ma za dużo bajerów w aucie..Większe prawdopodobieństwo że któryś z nich zastrajkuje.. :? :?

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

11 kwi 2008 16:55

No i kupa śmiechu z tego wszystkiego.
Oczywiście robiłem pewien błąd. Jaki to szkoda gadać.
Wszystko jest OK - czujnik działa i cała Kijanka jest wypas.
Nie przyznam się o co chodziło, ale auto jest ok - gorzej ze mną :) .

AUTOR WĄTKU
lyko
 

13 cze 2008 10:49

Wreszcie spadł deszcz i ...cholera, albo coś źle robię albo mi ten czujnik deszczu nie działa. Zaznaczam, że na pewno go mam, albo przynajmniej powinienem mieć. Chodzą mi wycieraczki tylko na "zwykłych" trybach. Gdy mam na "auto" i kręcę pierścieniem regulującym prędkość w obie strony nic się nie dzieje. Można jakoś to sprawdzić? Wolę się upewnić że czujnik zepsuty niż jechać do serwisu i robić z siebie debila gdy okaże się że wszystko jest ok, tylko ja coś źle robię.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

13 cze 2008 10:53

wiesz na auto pretkość przy czujnikacgh sama powinna sie dostosowywać. Nie wiem jak mozesz to sprawdzić

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

13 cze 2008 11:42

lyko napisał(a):..... Można jakoś to sprawdzić? Wolę się upewnić że czujnik zepsuty niż jechać do serwisu i robić z siebie debila gdy okaże się że wszystko jest ok, tylko ja coś źle robię.


Na moj gust to wez polewaczke "waz" i ustaw sobie strumien na szybe reguluj doplyw wody i baw sie pierscieniem jednoczesnie ... Test bedziesz mial :) na zawolanie i nie czekaj na deszcz :)

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
lyko
 

13 cze 2008 11:49

<span>Limak74</span> napisał(a):Na moj gust to wez polewaczke "waz" i ustaw sobie strumien na szybe reguluj doplyw wody i baw sie pierscieniem jednoczesnie ... Test bedziesz mial

To akurat niepotrzebne, bo właśnie u nas pada (wreszcie), co z resztą pozwoliło mi stwierdzić, że coś chyba nie tak z tym czujnikiem jest.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

13 cze 2008 12:00

<span>lyko</span> napisał(a):To akurat niepotrzebne, bo właśnie u nas pada (wreszcie), co z resztą pozwoliło mi stwierdzić, że coś chyba nie tak z tym czujnikiem jest.


To pozostało Ci sie zgłosić do ASO :)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

13 cze 2008 12:19

Nastawiasz na auto i na pierwszy stopień wycierania(dźwignia lekko w górę) - czujnik deszczu powinien działać - jak większy deszcz to wycieraczki szybciej itd.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl