Usterka- zanik sterowania pedałem gazu w CRDI

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
socho
 

Usterka- zanik sterowania pedałem gazu w CRDI

08 kwi 2008 10:00

Witam.
Może kogoś z Użytkowników dopadła usterka zaniku sterowania pedałem gazu. Mnie to sie zdarzyło już kilkakrotnie. W serwisie w Łowiczu MGT ŁOWICZ, wymienili pedał gazu, podejrzewając potencjometr. Po kilku dniach, ponownie podczas jazdy silnik nie reagował na przyciskanie pedału. Było to niebezpieczne, gdyż występowało w róznych sytuacjach na drodze. Aktualnie stoi w serwisie po raz czwarty i nie wiedzą co tam sie stało. Pomiary nic nie wskazują, a zapala sie kontrolka Check.
Serwis dał mi auto zastępcze.
Jeśli komuś coś takiego się zdarzyło, może łatwiej będzie zdiagnozować i usunąć usterkę.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

08 kwi 2008 10:26

Nie reagował na pedał gazu chwilowo?

AUTOR WĄTKU
socho
 

Ustera

08 kwi 2008 10:47

Zdarzało się różnie. Czasami po wyjeżdzie z garażu nie mogłem ruszyć. Dopiero po kilkukrotnym wyłaczeniu silnika można było odjechac. Na drodze musiałem zjeżdżać na bok, wyłączć silni , czasami odczekać kilka minut. Po jednej z wizyt w serwisie, podpowiedziano mi, abym w takiej sytuacji rozpiął połaczenie kostki przewodów przy kmputrze i ponownie spiął, a powinno dorażnie pomóc. Pomagało to dojechać do serwisu. Tam kolejny raz podłączano komputer i znów był ten sam błąd. Teraz stoi w serwisie od 03 04. Sprawdzane są przewody w wiązce i sam komputer. Mam ndzieję że usterka zostanie zdiagnozowana .

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 kwi 2008 11:09

przeważnie w samochodach pada włąsnie pedał gazu i wymiana
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
socho
 

09 kwi 2008 09:28

Witam Ponownie.
W sprawie zaniku sterowania pedałem gazu w ceed 1,6crdi, okazało się,że wina leży po stronie komputera, który zostanie wymieniony na nowy. Póki co jeżdżę autem zastępczym- SW 1,6 crdi.
Na wymianę komputera trzeba poczekać półtora tygodnia.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

09 kwi 2008 09:31

i co dostałeś auto na półtora tygodnia?
podobno tylko do 3 dni im zwracają za wynajem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
socho
 

09 kwi 2008 10:04

Autem zastępczym jedżę już od czwartku 2 kwietnia.
Będę jeździł do momentu zwrotu sprawnego mojego auta.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

09 kwi 2008 10:38

Sensor jak masz ubezpieczenie w Alianz pakiet dla KIA, to ubezpieczyciel płaci do 4 dni za samochód zastępczy. W przypadku naprawy, awarii itp.
Natomiast jak naprawa trwa dłużej jak 4 dni, to już kłopot serwisu i ich strata.

AUTOR WĄTKU
socho
 

09 kwi 2008 11:08

Mam ubezpieczenie w pakiecie Alianz dla Kia, auto zastepcze z serwisu, więc rozliczenia sa poza mną.

AUTOR WĄTKU
socho
 

Ustera.

30 kwi 2008 13:44

Witam.
Pisałem o zaniku sterowania pedałem gazu, potem okazało sie że to komputer.
Miało być półtora tygodnia oczekiwanie na wymianę. Minęło cztery i pół tygodnia i jeszcze nic. Dzwoniłem do KIA Motors Polska z pytaniem dlaczego tak długo? Otóż komputer nie figurował w ich systemie jako część zamienna i dopiero musiał zostać wprowadzony. (RACZEJ WYPRODUKOWANY GDZIEŚ W KOREI CZY CHINACH )
Stamtąd do magazynu w Belgii i dopiero do serwisu.
Pewnie minie 5 tygodni zanim będę miał swoje auto.
Póki co - zastępczy.
Czy ktoś jeździł tak długo i oczekiwał na wymianę jakiejś części??

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

30 kwi 2008 14:51

Ja jeżdze zastepczym Fiatem Punto od 11 kwietnia.
Zanosi sie ze jeszcze ze dwa tygodnie pojezdze.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

30 kwi 2008 18:29

No to mnie się udało, bo jeździłem zastępczym tylko 15 dni.

AUTOR WĄTKU
socho
 

USTERA C.D

07 maja 2008 12:47

WITAM.
Moich doświadczeń z Usterą sterowania pedałem gazu ciąg dalszy.
Dzisiaj mija 5 tygodni jak oddałem Kijankę do serwisu MGT Łowicz.
CZTERY TYGODNIE OCZEKIWANIA NA WYMIANĘ KOMPUTERA, PIATY TYDZIEÑ NA PODŁĄCZENIE I ZMIANĘ KODU IMMOBILIZERA, ORAZ JAZDY PRÓBNE.
Zaczynam nabierać wstrętu do tej marki, a miało być tak pięknie.
Dzwoniłem też do KIA Motors Polska do Warszawki, ale tam tłumaczyli się że nie znają do końca sprawy.
Czy ktoś zna możliwości prawne dochodzenia wymiany samochodu na wolny od wad lub odstąpienia od umowy ? :evil:

AUTOR WĄTKU
socho
 

USTERA C.D.

08 maja 2008 06:16

Wczoraj minęło 5 tygodni od momentu wstawienia do serwisi i już miłem jechać po odbiór mojego auta do MGT Łowicz, ale pod koniec dnia serwis zadzwonił że po wymianie komputera i jeździe próbnej w dalszym ciągu wyświetla się Check.
Auto musi zostać jeszcze dłużej w serwisie.
Zastanawiam się nad odstąpieniem od umowy kupna z uwagi na wydanie towaru, który mógł być wadliwy w momencie zakupu(22 01 08).
Czy ktoś z Was miał już doświadczenia związane z taką procedurą, jeśli tak to proszę o namiary na Prawnika który pokierowałby tą sprawą(Warszawa i okolice)
Dzięki mybomb

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: USTERA C.D.

08 maja 2008 06:22

socho napisał(a):Wczoraj minęło 5 tygodni od momentu wstawienia do serwisi i już miłem jechać po odbiór mojego auta do MGT Łowicz, ale pod koniec dnia serwis zadzwonił że po wymianie komputera i jeździe próbnej w dalszym ciągu wyświetla się Check.
Auto musi zostać jeszcze dłużej w serwisie.
Zastanawiam się nad odstąpieniem od umowy kupna z uwagi na wydanie towaru, który mógł być wadliwy w momencie zakupu(22 01 08).
Czy ktoś z Was miał już doświadczenia związane z taką procedurą, jeśli tak to proszę o namiary na Prawnika który pokierowałby tą sprawą(Warszawa i okolice)
Dzięki mybomb


proponuje przeczytać sobie ustawę imo nie ma mozliwości wymiany towaru na nowy .... ale mogę się mylić (pracowałem w handlu)

AUTOR WĄTKU
moon
 

08 maja 2008 08:39

Jest możliwość, ale zależna od sprzedawcy. Przepisy nie regulują czy ma to być nowy czy nie nowy towar, ale o podobnych parametrach i wartości- czyli np. używany samochód też wchodzi w grę- ponieważ TEN- klienta już też jest uzywany, a jego wartość nie równa się wartości nowego.

Radzę jednak przycisnąć serwis- na odstąpieniu od umowy na bank będziesz w plecy i z całą pewnością nie załatwisz tego pismem.

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

08 maja 2008 09:45

moon napisał(a):Jest możliwość, ale zależna od sprzedawcy. Przepisy nie regulują czy ma to być nowy czy nie nowy towar, ale o podobnych parametrach i wartości- czyli np. używany samochód też wchodzi w grę- ponieważ TEN- klienta już też jest uzywany, a jego wartość nie równa się wartości nowego.

Radzę jednak przycisnąć serwis- na odstąpieniu od umowy na bank będziesz w plecy i z całą pewnością nie załatwisz tego pismem.


Moon, chyba że stwierdzą iż auto miało wadę fabryczną czyli w dniu jego wyprodukowania auto nie spełniało określonych przez producenta standardów. Nie przytoczę teraz paragrafów ale jeśli wady nie da się usunąć trzykrotnie to kupującemu przysługuje zwrot kasy 100% wartości od kwoty zapłaconej lub wymiana na na nowy samochód z takim samym wyposażeniem, kolorem silnikiem jak był poprzedni. Istotną kwestią jest jeszcze czas usuwania usterki, który nie jest precyzowany przez przepisy KC.
W przypadku kol. socho ASO oddało w użytkowanie auto zastępczne dłużej niż pokrywa to ubezpieczenie Allianz tj. 4 dni. Wnioskować można że ASO zdaje sobie sprawę że auto ma wadę więc nie wnoszą o zwrot auta zastępczego. Ja na miejscu kol. socho najpierw porozmawiałbym z dealerem MGT i obstawał przy odstąpieniu od umowy kupna a jeśli nie przyniosłoby to żadnych efektów a auto nie jest na firmę to skierowałbym sprawę do UOKiK.

To tyle...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl