SZYBA PRZEDNIA

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Robustus
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

13 kwi 2010 19:13

Robustus napisał(a):Przednia szyba pękła na dole po prawej stronie. Robią się takie schodki od uszczelki w kierunku środka. Już ok. 30cm. Zgłoszone do serwisu tydzień temu. Panowie długo się naradzali, analizowali czy nie było wyszczerbień, ale ostatecznie wymiana będzie w ramach gwarancji. Niestety podobno nie ma na miejscu szyb - sprowadzają (mówią, że z Niemiec). Ciekawe ile jeszcze to potrwa...
Czy ma ktoś pomysł na jakieś doraźne zaklejenie, by pęknięcie się nie powiększało?


Szyba wymieniona i cieszę się, że odbyło się to w ramach gwarancji. Niestety na wymianę musiałem poczekać 3 tygodnie.
Na przeczekanie polecam opisany tutaj patent na zaklejenie pęknięcia taśmą klejącą. Przejechałem tysiąc km i pęknięcie nie zwiększyło się ani trochę. Przed zaklejeniem cały czas się powiększało.

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 kwi 2010 12:56

Robustus napisał(a):Szyba wymieniona i cieszę się, że odbyło się to w ramach gwarancji.


A w którym serwisie kolega wymieniał?
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Robustus
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 kwi 2010 18:43

zbudas napisał(a):A w którym serwisie kolega wymieniał?

Marvel

ibasta
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

15 kwi 2010 07:48

Witam, po dłuższej przerwie :)
Również wykupiłem opcję auto-szyba w PZU (50 zł/rok) i co ważne można wykupić samo ubezpieczenie szyb nie posiadając polisy AC/OC w PZU niestety cena x2. Roczny limit na naprawę/wymianę szyb z ubezpieczenia 2000 zł, przy zawieraniu ubezpieczenia foto samochodu i szyb - miałem dwa naprawione pęknięcia nie było problemu.
Oczywiście miałem już okazję skorzystać ;) Problem pojawia się dopiero w momencie kiedy chcemy wymienić szybę w serwisie KIA - ubezpieczyciel staje okoniem sugerując ;) wymianę w sieci AutoGlaas Jaan, ponieważ oryginalna szyba była moim zdaniem do niczego poddałem się bez walki i zaryzykowałem szybę NordGlaas - po 5 miesiącach muszę powiedzieć że gdybym dalej miał oryginał naprawiałbym go już kolejne 3 razy ;)
Wymiana 48 godzin od telefonicznego zgłoszenia, koszt około 500 zł czyli jeszcze trzy razy mogę wymienić mieszcząc się w limicie ;)
Serwis nie ma zastrzeżeń do wymienionej szyby - oczywiście gwarancji na szybę i robociznę udziela AutoGlaas.
pozdrawiam
iBasta

rafostry
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

15 kwi 2010 13:19

Czy szyba z NordGlass jest atermiczna?

Bo oryginalna - przynajmniej w moim i30 raczej nie jest, no możne poza najbogatszą wersja wyposażenia - chyba jest szyba z filtrem UV.

ibasta
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

16 kwi 2010 08:37

kod szyby 4431AGNV wg. opisu zielona, atermiczna z klejonym uchwytem pod fabryczne lusterko - chociaż demontaż lusterka z oryginalnej szyby metodą siła * gwalt ;)
pozdrawiam

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: SZYBA PRZEDNIA

11 cze 2010 16:05

Właśnie dzisiaj troszkę pojeździłem w sprawie pęknięcia szyby przedniej.
I tak, mam oczywiście opcje auto szyba w PZU do 1000PLN ale, w serwisie min. koszt wymiany to 2000PLN wiec mało.(Za rok ubezpieczam na bank za 100pln i w tedy mam do 5000)
W Jaan Auto glass koszt max 700pln.
http://www.autoglassjaan.pl/Naprawa-usz ... 100.0.html
Pytanie, czy jak wymienię ją w Jaan czy stracę gwarancję?
Pytanie zadaję, bo opinie są różne, w Jaan oczywiście nic pan nie traci, w serwisie KIA że tracę, a Pani w PZU nic nie tracę bo na szybę gwarancję daje firma montująca, a wyszła jakoś na dniach Unijna dyrektywa, że przy tej okazji KIA nie może mi zabrać gwarancji.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

novee
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

11 cze 2010 17:34

A na co masz stracić gwarancję (jeśli w ogóle) poza samą szybą?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: SZYBA PRZEDNIA

11 cze 2010 21:02

Np. co powiesz jak po pewnym czasie wyjdzie jakaś korozja na podszybiu.
Kogo wina? była ingerencja wymiana szyby na nie oryginalna i nie w salonie.
Rozchodziło się o ten znaczek KIA na szybie.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

novee
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

12 cze 2010 20:28

Chyba trochę na siłe komplikujesz sprawę. Szyba to szyba, nikt dziur w blasze podszybia wiercił nie będzie. Zresztą to Kia musi Ci wtedy udowodnić, że w wyniku Twoich działań korozja wyszła. A zgodnie z unijnymi dyrektywami, to chyba w ogóle całe auto możesz serwisować gdzie chcesz.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: SZYBA PRZEDNIA

12 cze 2010 20:32

JA Ci mowie co usłyszałem w serwisie. Że jak zrobię szybe nie w ASO KIA i wyjdzie rdza w okolicy szyby zaczną się problemy.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 cze 2010 10:18

SebolE napisał(a):JA Ci mowie co usłyszałem w serwisie. Że jak zrobię szybe nie w ASO KIA i wyjdzie rdza w okolicy szyby zaczną się problemy.


To co mówią w serwisie jest zwykłym robieniem wody z mózgu. Co ma wymiana szyby do powstania ewentualnej korozji? A może oryginalna szyba za 2 tys pln montowana w serwisie, ma cudowną moc nie pozwalającą na powstanie rdzy?
Serwisy żyją z napraw serwisowych, wypadkowych, to jest ich chleb. Coś trzeba mówić żeby klienta zatrzymać u siebie. Tylko czemu mówią się takie durnoty?

elektor
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 cze 2010 12:13

mark napisał(a):
SebolE napisał(a):JA Ci mowie co usłyszałem w serwisie. Że jak zrobię szybe nie w ASO KIA i wyjdzie rdza w okolicy szyby zaczną się problemy.


To co mówią w serwisie jest zwykłym robieniem wody z mózgu. Co ma wymiana szyby do powstania ewentualnej korozji? A może oryginalna szyba za 2 tys pln montowana w serwisie, ma cudowną moc nie pozwalającą na powstanie rdzy?
Serwisy żyją z napraw serwisowych, wypadkowych, to jest ich chleb. Coś trzeba mówić żeby klienta zatrzymać u siebie. Tylko czemu mówią się takie durnoty?


Załóżmy że wyjdzie korozja i ASO stanie na stanowisku jak opisał kolega "SeboIE". Co wtedy zrobisz ? Z reguły KMP popiera decyzje swojego ASO więc pozostanie Ci droga sądowa + powoływanie rzeczoznawców itd. Może wygrasz w sądzie .. kwestia tylko czasu i pieniędzy ... To nie kwestia zatrzymania klienta u siebie ale zastraszenia - ponieważ z reguły montaż szyby w ASO będzie mniej fachowy niż w takim Jaanie - to jest właśnie realny świat

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 cze 2010 13:59

W normalnym świecie mam prawo wyboru, jakości, ceny, obsługi. Natomiast ASO poza wysoką ceną oferuje w tym wypadku wydumany straszak w postaci możliwej korozji. Tego nie nazwałbym normalnym czy dopuszczalnym postępowaniem.

elektor
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 cze 2010 14:35

mark napisał(a):W normalnym świecie mam prawo wyboru, jakości, ceny, obsługi. Natomiast ASO poza wysoką ceną oferuje w tym wypadku wydumany straszak w postaci możliwej korozji. Tego nie nazwałbym normalnym czy dopuszczalnym postępowaniem.


Dlatego nie napisałem "normalny" ale "realny" ....

novee
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

14 cze 2010 19:35

elektor napisał(a):Załóżmy że wyjdzie korozja i ASO stanie na stanowisku jak opisał kolega "SeboIE". Co wtedy zrobisz ? Z reguły KMP popiera decyzje swojego ASO więc pozostanie Ci droga sądowa + powoływanie rzeczoznawców itd. Może wygrasz w sądzie .. kwestia tylko czasu i pieniędzy ... To nie kwestia zatrzymania klienta u siebie ale zastraszenia - ponieważ z reguły montaż szyby w ASO będzie mniej fachowy niż w takim Jaanie - to jest właśnie realny świat


Jaka korozja i gdzie? Jak to sobie wyobrażasz? Przypuszczam że rzeczoznawca z PZMotu zabije śmiechem filozofa z ASO. Naprawdę trzeba byłoby mieć baaardzo upierdliwych ASOwców żeby takie coś wymyślali. A jak się będą twardo upierać - prawnicy i sądy też są dla ludzi.
BTW. Niestety ale właśnie przerabiam prawnika+sąd z moim największym kontrahentem, który w kulki poleciał i nawet mi się to podoba, problemem jest czas, ale poza tym seryjnie wygrywam :twisted:

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: SZYBA PRZEDNIA

27 lip 2010 11:09

ibasta napisał(a):Oczywiście miałem już okazję skorzystać ;) Problem pojawia się dopiero w momencie kiedy chcemy wymienić szybę w serwisie KIA - ubezpieczyciel staje okoniem sugerując ;) wymianę w sieci AutoGlaas Jaan, ponieważ oryginalna szyba była moim zdaniem do niczego poddałem się bez walki i zaryzykowałem szybę NordGlaas - po 5 miesiącach muszę powiedzieć że gdybym dalej miał oryginał naprawiałbym go już kolejne 3 razy ;)
Wymiana 48 godzin od telefonicznego zgłoszenia, koszt około 500 zł czyli jeszcze trzy razy mogę wymienić mieszcząc się w limicie ;)
Serwis nie ma zastrzeżeń do wymienionej szyby - oczywiście gwarancji na szybę i robociznę udziela AutoGlaas.

No i mam ten sam problem: wyjazd na urlop, kamień w szybę, pęknięcie na 20 cm i szyba do wymiany. Też mam ubezp. AutoSzyba, tylko że w AutoGlass-ie każą mi czekać 2 tygodnie, bo nie mają :evil: PZU daje na naprawę tydzień i teoretycznie mam naprawić, gdzie chcę, a oni oddadzą kase do wysokości ubezpieczenia. Kwota jest na 2000zł, szyba 1500 + robocizna w serwisie :? I szybę będą mieli niemal od razu. Gdzie mogą mieć taniej?
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Franky
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

27 lip 2010 12:27

Ja usuwałem szkodę szyby z AC (Allianz), Rzeczoznawca przyjechał zrobił 2 fotki ja wpisałem papiery i zaznaczyłem cesja na serwis i koniec,

faktura za całość około 1700 zł, (szyba oryginalna)

jak serwis ściągnie szybę to cały zabieg w zasadzie cały dzień, bo klej musi odpowiednio wyschnąć, wszystko zależy od temp. ect. (myślę, że 5-6 h spokojnie z całości by się udało)

zapytaj tylko czy naklejkę Ci "odzyskają" jeśli nie to pisz wniosek o wydanie nowej do Wydz. Komunikacji

Avatar użytkownika
dyzman
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2008 19:54
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Trójmiasto

Re: SZYBA PRZEDNIA

28 lip 2010 21:38

No i po sprawie. Firma z Olsztyna wymieniła mi na identyczną, jak fabryczna, tylko bez znaczka KIA (Saint Gobain). Koszt za wszystko + uszczelka to 620zł. Dziś odezwało się PZU (bo wczoraj padły im kompy :) ) i kazali przysłać fakturę, to oddadzą kasę. Ciekaw jestem tylko, co na to serwis przy przeglądzie...
A tak z ciekawości: szyba w serwisie 1500zł, tu 420zł. Logo za 1120zł????
126p - Favorit - Forman - Corsa C - Cee'd SW

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: SZYBA PRZEDNIA

28 lip 2010 22:04

Serwis przy przeglądzie pewnie nawet nie zauważy...
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl