SZYBA PRZEDNIA

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

novee
 

11 maja 2009 12:54

<span>Żeli</span> napisał(a):Tak czytam i czytam i powiem Wam że w mojej już ponad 2 letniej Kii nie ma takich problemów z szybą

A przejechane masz ile?

Zeli
 

11 maja 2009 13:02

novee napisał(a):
<span>Żeli</span> napisał(a):Tak czytam i czytam i powiem Wam że w mojej już ponad 2 letniej Kii nie ma takich problemów z szybą

A przejechane masz ile?


Przejechane mam nieco ponad 31kkm, niektórzy powiedzą że to nieiwele, ale są to kilometry nabite na najgorszych Polskich drogach czyli w małopolsce i to głównie poza Krakowem, gdzie tak naprade się nie jeździ ale toczy więc o uszkodzenia trudno.

Seba_02
 

11 maja 2009 13:33

No wid
<span>Żeli</span> napisał(a):Przejechane mam nieco ponad 31kkm


No widzisz, to masz podobny przebieg jak ja (32200km) tyle ze autko mam od roku i 2 mcy. Zrobilo spore trasy i mam 2 odpryski na szybie czolowej. mam nadzieje ze nie zamienia sie ktoregos pieknego dnia w pekniecie na szybie.

Uwazam, ze cos jest z tymi szybami nie teges. w oplu astrze dostalem spod tira kamieniem wielkosci pilki pingpongowej, zonka az twarz zaslonila rekami, oboje widzielismy jak zmierza w naszym kierunku. huklo az mi ciarki po plecach poszly. i jaki efekt - nic okrągłe 0 uszkodzenia. jak bym wtedy jechal kijanka nie wiem co by bylo...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

11 maja 2009 14:42

to jeszcze raz:

szyba przednia pęka gdy kamień trafi w odległości do 5cm od którejkolwiek krawędzi szyby!!!! sprawdzone WIELOKROTNIE potwierdzone w firmie od szyb
potrafiłem juz dostać w szybe kamieniem który widzieliśmy jak na Nas leci i zasłanialiśmy sie rękami-a kamień nie robił nawet ryski na szybie
a bywało tak że nie było nawet słychać uderzenia a szybke robiła trach a po zatrzymaniu było widac malutki punkcik 2-3 cm od krawędzi

podobno dzięje się to przez sztywnosć szyby (większą przy krawędzi/mocowaniu)
end
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

novee
 

11 maja 2009 15:08

IMHO szyby czołowe w Kia są do du..y, chodzi mi o zarysowania od wycieraczek, w Cifie po przebiegu ponad 180 kkm nie było takich rys jakich się dorobiłem po 50 kkm w Kia.

Odprysk na razie zaliczyłem 1 mały i jeżdżę już ze 30 kkm i nic się z nim nie dzieje, natomiast kamyczki to mi stukają w szybe co trochę (na szczęście bezskutecznie).

Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem kwestia aerodynamiki i ukształtowania i nachylenia maski i szyby, bo albo ilość meteorytów latających nad drogami się zwiększyła drastycznie, albo coś jest nie halo, bo w żadnym innym aucie nie kojarzę żeby tyle razy kamyki w szybę stukały.

outro
 

03 cze 2009 16:34

A ja z pytaniem czy ktoś ma informacje na temat zamiennika szyby czolowej do ceeda. Pytam sie bo zastanawiam sie nad wymiana szyby. Biorac pod uwage jakość naszych szyb nie chce kupować szyb z saint gobain. Za informacje z góry dziekuje.

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: SZYBA PRZEDNIA

05 sie 2009 14:10

Pilkingtona jest Ok. cos około 450zł + robocizna a powinna być troszkę mocniejsza jakościowo(nawet polecam za ich jakość), oryginał jest Sekurita ale jakiś lipny troszkę się wydaje, polski NORDGLASS (cena około 350zł + robota) ale ja mam z toledo złe wspomnienia tej szyby i jej jakości bo to raczej kicha jest,
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

cee'd up
 

Re:

11 sie 2009 21:32

sensor napisał(a):to jeszcze raz:

szyba przednia pęka gdy kamień trafi w odległości do 5cm od którejkolwiek krawędzi szyby!!!! sprawdzone WIELOKROTNIE potwierdzone w firmie od szyb
potrafiłem juz dostać w szybe kamieniem który widzieliśmy jak na Nas leci i zasłanialiśmy sie rękami-a kamień nie robił nawet ryski na szybie
a bywało tak że nie było nawet słychać uderzenia a szybke robiła trach a po zatrzymaniu było widac malutki punkcik 2-3 cm od krawędzi

podobno dzięje się to przez sztywnosć szyby (większą przy krawędzi/mocowaniu)
end

Potwierdzam. Właśnie tak mi się trafiło. Nawet nie było nic słychać. Rano wstaję do samochodu, a tam dziurka między wycieraczkami i "wąsy" po kilkanaście cm z każdej strony wzdłuż dolnej krawędzi. Skojarzyłem, że 2 dni wcześniej jechałem po remontowanej drodze. Jeszcze wtedy nie miałem zwyczaju "lustrować" samochodu przy każdym podejściu do niego i niczego nie zauważyłem. "Śmiesznie" było, bo po zauważeniu pęknięcia jeździłem przez kilka kolejnych dni, a pęknięcie rosło po kilka cm tylko w czasie postoju. (Teraz już wiem, że w podobnych przypadkach trzeba albo jechać prosto do serwisu, albo jeździć dookoła domu... :mrgreen:

Szukon
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

24 sie 2009 09:52

Witam
Też moja kijanka na autostradzie pod Bukaresztem oberwała małym kamyczkiem 1 cm od zakończenia szyby na wysokości wzroku kierowcy. Po 1 minucie od oderzenia pękła na długości ok. 15 cm w dół. Po podklejeniu taśmą "Scot" dojechałem szczęśliwie do domu. Kolega który jechał z nami KIA Carnival 2.0 stracił dwie szyby :o Jedną w trasie do Bułgari (wymiana na miejscu za 160 lewa z robocizną ok. 330 zł - pęknięcie przy lewym słupku), w czasie podróży powrotnej otrzymał uderzenie centralnie w szybę (odprysk wielkości 0,5 cm lecz szyba nie pękła. Potwierdza to że szyby pękają po uderzeniu blisko któregoś ze słupków. Mam przejechane ok. 5100 km - auto kupione w kwietniu 2009 - wymiana z autocasco ok. 1600 zł w serwisie. :(

mariuszek
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

24 sie 2009 18:16

W moim Hultaju też szyba do wymiany z AC, mały kamyczek uderzył 1.5 cm od słupka i odrazu poszło na 20 cm w piątek wymiana wycena 2 tyś.

e2rdo
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

30 lis 2009 13:58

Pociągnę temat dalej...
Dostałem meteorytem, jak tu ktoś ciekawie nazwał to co się dzieje na naszych drogach. Odprysk jest, na dole szyby mniej więcej po środku więc nie przeszkadza w widoczności. Jednak przez ponad 20k km nazbierało się już tyle rys, a sam odprysk jest poniżej 10 cm od krawędzi szyby że chciałbym ją wymienić. Koszt wymiany w Malibu w Warszawie to 1600 zł, trochę sporo jak za oryginalna szybę która jest marnej jakości. Zastanawiam się więc nad zamiennikiem, ma ktoś z was może założony jakiś zamiennik, bądź wie który polecić?
Dodam tylko że naprawa tego odprysku to koszt 130 zł w Autoglass Jaan, tyle to pewnie wyniesie mnie utrata zniżek w AC przy zgłoszeniu szkody i wymianie szyby na nową. Dla porównania, w tej firmie, za zieloną szybę Nordglass z wymianą zapłaciłbym 650 zł.

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: SZYBA PRZEDNIA

03 gru 2009 20:11

ja wymieniłem w procku, zapłaciłem coś z robocizną 600 złoty za sekurita od tych z GLASS-POL we Wschowie i jest całkiem OK
tu masz linka do nich
http://www.allegro.pl/item827224488_szy ... aniej.html

A tu masz linka do ich strony
http://www.glass-pol.pl/
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=9440224
Ostatnio edytowano 03 gru 2009 21:01 przez alerob, łącznie edytowano 2 razy
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

Robustus
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

27 mar 2010 23:54

Przednia szyba pękła na dole po prawej stronie. Robią się takie schodki od uszczelki w kierunku środka. Już ok. 30cm. Zgłoszone do serwisu tydzień temu. Panowie długo się naradzali, analizowali czy nie było wyszczerbień, ale ostatecznie wymiana będzie w ramach gwarancji. Niestety podobno nie ma na miejscu szyb - sprowadzają (mówią, że z Niemiec). Ciekawe ile jeszcze to potrwa...
Czy ma ktoś pomysł na jakieś doraźne zaklejenie, by pęknięcie się nie powiększało?

elektor
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

28 mar 2010 11:27

Potwierdzam że oryginalna szyba w Kia Ceed jest straszliwie krucha. :o
Właśnie wróciłem z łatania "pajączka" w Jaan'e. (130 zł. - dożywotnia gwaracja)

Zgodnie z ich cennikiem wymiana u nich szyby + uszczelka to ok 700 zł. (w ASO 2000 zł. za oryginał)
Niestety nie wiem jakiej firmy szyba choć podejrzewam NordGlass.

Może byśmy zrobili listę z jakie zamienniki szyb czołowych istnieją do naszych Ceed'ów ??
Według wątku to niestety będzie coraz więcej ludzi zainteresowanych tym tematem :(

e2rdo
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

06 kwi 2010 11:51

dlatego polecam wszystkim dokupienie ubezpieczenia szyb
w tym przypadku wymieniają szybę przednią nie tracąc zniżek z AC
koszt takiego ubezpieczenia to ok 100 zł rocznie
cena szyby przedniej z robocizną to od 600 zł
oto tabelka przedstawiające porównanie tych ubezpieczeń
http://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pli ... _87493.jpg

elektor
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

06 kwi 2010 12:02

e2rdo napisał(a):dlatego polecam wszystkim dokupienie ubezpieczenia szyb
w tym przypadku wymieniają szybę przednią nie tracąc zniżek z AC
koszt takiego ubezpieczenia to ok 100 zł rocznie
cena szyby przedniej z robocizną to od 600 zł
oto tabelka przedstawiające porównanie tych ubezpieczeń
http://g.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pli ... _87493.jpg


Interesujące... Ciekawe jak to się ma do posiadanych zniżek i ich ewentualnej utraty przy szkodzie (uszkodzenie szyby)....

Wojtek L.
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

06 kwi 2010 19:23

Ja wziąłem w pzu do ubezpieczenia opcję "autoszyba" za 50 zł. I do 2tys. zł szyba jest wymieniana bez utraty zniżek z AC.
Na razie odpukać nie skorzystałem.

elektor
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

07 kwi 2010 10:17

Wojtek L. napisał(a):Ja wziąłem w pzu do ubezpieczenia opcję "autoszyba" za 50 zł. I do 2tys. zł szyba jest wymieniana bez utraty zniżek z AC.
Na razie odpukać nie skorzystałem.


Mógłbyś przybliżyć jak wygląda zawieranie takiego ubezpieczenia ? Chodzi mi o oglądanie szyb w jakim są stanie itd..
Co jeżeli mam już odprysk ?

e2rdo
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

07 kwi 2010 13:03

ja miałem ubezpieczenie w AVIVA
któregoś pięknego dnia wracając do domu, dostałem meteorytem w szybę i zrobił się odprysk
zadzwoniłem do AVIVA i poprosiłem o możliwość dokupienia do AC opcji ubezpieczenia szyb
pan wyliczył mi składkę 58 zł a było to w połowie okresu ubezpieczenia
zapłaciłem tego samego dnia, a następnego wysłali mi na e mail potwierdzenie że umowa została zawarta
tego samego dnia mógłbym zadzwonić ponownie i prosić o wymianę szyby
w AVIVA wymiana szyby czołowej to koszt 150 zł i można to robić nawet codziennie, nie tracąc przy tym zniżek
co do samej wymiany to nie zdążyłem, bo czekałem aż zima się skończy aby nie rysować nowej szyby skrobaczką do lodu

Wojtek L.
 

Re: SZYBA PRZEDNIA

07 kwi 2010 19:24

elektor napisał(a):
Wojtek L. napisał(a):Ja wziąłem w pzu do ubezpieczenia opcję "autoszyba" za 50 zł. I do 2tys. zł szyba jest wymieniana bez utraty zniżek z AC.
Na razie odpukać nie skorzystałem.


Mógłbyś przybliżyć jak wygląda zawieranie takiego ubezpieczenia ? Chodzi mi o oglądanie szyb w jakim są stanie itd..
Co jeżeli mam już odprysk ?


Jak zawierałem ubezpieczenie OC+AC to agent doradził mi taką opcję. Nic nie oglądał i tyle.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl