[C2] Wyciek oleju z węża od turbiny do intercoolera 1.6 crdi

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: maniq78
AUTOR WĄTKU
kubek91
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 02 wrz 2022 21:52
Lokalizacja: Corby
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 ON 128KM
2012

[C2] Wyciek oleju z węża od turbiny do intercoolera 1.6 crdi

02 wrz 2022 22:09

Witam,

Dzisiaj wymieniając olej zauważyłem że przewód który wychodzi z turbo do intercoolera jest cały w oleju - od samej turbiny aż po dół. Wiadomo, że bez dokładnej diagnozy to trochę wróżenie z fusów ale przed oddaniem kijanki na warsztat chciałbym się upewnić, że sam nic nie zdołam zdziałać. W samej jeździe kompletnie nic złego nie zauważyłem turbina działa tak jak działała od lat przy przyśpieszaniu nie kopci a samochód nie traci mocy, żdanych kontrolek check engine. Kijanka ma przejechane 150k turbo nigdy nie było robione, olej wymieniany co 15k. Koledzy może ktoś z Was miał podobnie i samemu udało się wyeliminować problem? trochę się obawiam, że została już tylko regeneracja.

Pozdro :drinks:

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Wyciek oleju z węża od turbiny do intercoolera 1.6 crdi

13 wrz 2022 13:32

Ciutka oleju to przez turbinę mogłaby się dostać ale jeżeli to dużo? Ja mam i30 z 1,6 (od nowości) oraz Proceed z 2.0 (second hand) z przebiegami ok 240 tys km i w żadnym turbiny nie ruszałem. Nie zauważam brania oleju, wręcz Ceed zaczął olej produkować (DPF) . W ceedzie miałem trochę oleju w intercoolerzee co zrzucam na karb przedmuchiwania go przez odmę. Miałem przedmuchy na podkładkach pod wtryskiwaczami (jeden mocno drugi leciutko) co powodowało duże wydmuchy do odmy i zbieranie oleju do IC. Po wymianie podkładek zero przedmuchy, zero dymienia z korka oleju, w odnie praktycznie sucho ale ic nie sprawdzałem. Sugeruje więc szukanie po tej stronie. Na początek sprawdź czy masz duże dmuchanie z korka wlewu oleju. A przebieg masz prawdziwy czy auto z drugiej ręki?

maniq78
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 09 maja 2019 18:29
Lokalizacja: Czarków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2014

Re: Wyciek oleju z węża od turbiny do intercoolera 1.6 crdi

28 paź 2022 20:03

Witam mam też problem z zaolejeniem przy turbinie piszesz o podkładkach czy możesz rozwinąć temat o co dokładnie chodzi zauważyłem że ostatnio słabo się rozpędza.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl