[C2 i C2FL] Czuć paliwo przy uruchomionym silniku

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jakub
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 09 maja 2016 08:21
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Lubelska

[C2 i C2FL] Czuć paliwo przy uruchomionym silniku

12 cze 2022 16:49

Ostatnio zauważyłem, a raczej poczułem, że po zakończonej jeździe na zewnątrz samochodu czuć zapach benzyny. Jeżeli samochód postoi jakiś czas jest ok, ale wystarczy uruchomić silnik i po chwili zaczyna być czuć. Wymieniałem świece zapłonowe i zapach pojawił się tak jakby od tego momentu, choć raczej wydaje się, że nie powinno mieć to związku. Zapach czuć wyraźnie pod samochodem z okolicy zbiornika. Ie sa to spaliny, żywa benzyna. Odkręcałem też pokrywę pompy, tam też czuć ale wyciekow z przewodów przy pompie nigdzie nie widać. Kolejną rzeczą która zrobiłem było uszczelnienie zbiornika wokół pompy żeby zobaczyć czy zapach wydobywa się z jej okolic. Ten test nie dał jednoznaczej odpowiedzi. Czuć przy pompie ale też pod zbiornikiem. Na kanale obejrzenie zbiornika od spodu też nie ujawniło żadnych wycieków. Zastanawiam się czy może uszczelka mompy zgniła czy mógł zgnić zbiornik. A może macie inne pomysły? Może zapach wydobywa się z jakiegoś odpowietrznika? Moja c2 będzie miała 10 lat i ma 140 tys.

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Czuć paliwo przy uruchomionym silniku

16 lip 2022 14:20

U mnie uszkodzony był oring jednego z wtryskiwaczy.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl