[C1] Pro Ceed 2008 CRDI 2.0 - Zgasł i już... :)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krystian96_17
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 09 lis 2021 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2008

[C1] Pro Ceed 2008 CRDI 2.0 - Zgasł i już... :)

09 lis 2021 22:04

Cześć,

jak w tytule przemieszczam, w sumie przemieszczałem się Kią Pro Ceed z 2008 roku 2.0 CRDI - na wstępie dodam, że to pierwsze auto, więc w miarę swoich możliwości było zadbane, filtry, olej regularnie co 8k kilometrów itp. Teraz do meritum. ;)

Podczas jazdy na trasie przy prędkości ok. 150 km/h samochód po prostu zgasł, całe szczęście udało się bezpiecznie zjechać na awaryjny pas. Niestety Kijanka już nie odpaliła.. :( pierwsza myśl - rozrząd - po ściągnięciu auta lawetą pierwsze co u mechanika sprawdziliśmy to właśnie rozrząd, jednak na pierwszy rzut oka wszystko ok (ma ok. 30k km), jest odpowiednio napięty etc. Traf chciał, że mechanik zajmujący się autem złapał "kowida" i auto utknęło, bez diagnozy co nie daje mi niestety spokoju. Dźwięk jest specyficzny podczas próby odpalenia, przejrzałem już dziesiątki, jak nie setki stron/filmików i takiego dźwięku nie słyszałem. Udostępniam poniżej, może ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie określić co może jej dolegać?

https://soundcloud.com/krzysiek-baczy-s ... d669cc1894

z góry dzięki za pomoc. :)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Pro Ceed 2008 CRDI 2.0 - Zgasł i już... :)

09 lis 2021 22:07

krystian96_17 napisał(a):Cześć,

jak w tytule przemieszczam, w sumie przemieszczałem się Kią Pro Ceed z 2008 roku 2.0 CRDI - na wstępie dodam, że to pierwsze auto, więc w miarę swoich możliwości było zadbane, filtry, olej regularnie co 8k kilometrów itp. Teraz do meritum. ;)

Podczas jazdy na trasie przy prędkości ok. 150 km/h samochód po prostu zgasł, całe szczęście udało się bezpiecznie zjechać na awaryjny pas. Niestety Kijanka już nie odpaliła.. :( pierwsza myśl - rozrząd - po ściągnięciu auta lawetą pierwsze co u mechanika sprawdziliśmy to właśnie rozrząd, jednak na pierwszy rzut oka wszystko ok (ma ok. 30k km), jest odpowiednio napięty etc. Traf chciał, że mechanik zajmujący się autem złapał "kowida" i auto utknęło, bez diagnozy co nie daje mi niestety spokoju. Dźwięk jest specyficzny podczas próby odpalenia, przejrzałem już dziesiątki, jak nie setki stron/filmików i takiego dźwięku nie słyszałem. Udostępniam poniżej, może ktoś miał podobną sytuację i jest w stanie określić co może jej dolegać?

https://soundcloud.com/krzysiek-baczy-s ... d669cc1894

z góry dzięki za pomoc. :)
Gdyby rozrząd padł przy takiej prędkości nie miałbyś co zbierać z silnika :przy

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
krystian96_17
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 09 lis 2021 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2008

Re: Pro Ceed 2008 CRDI 2.0 - Zgasł i już... :)

09 lis 2021 22:19

szczerze - nie wiem, jestem kompletnym laikiem w temacie mechaniki. :) dlatego próbuje wiedzę uzyskać u mądrzejszych. :)

P.S. Pikna fura Twoja. :)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Pro Ceed 2008 CRDI 2.0 - Zgasł i już... :)

10 lis 2021 06:53

Dzisiaj mam więcej czasu to mogę posłuchać tego.

pytanie: kręci szybko czy wolno? z nagrania jak dla mnie to dźwięk przypomina brak kompresji, ale ciężko to stwierdzić wirtualnie, tutaj trzeba organoleptycznie albo niech inna osoba się wypowie.
Zmierzenie kompresji nie należy do trudnego więc możesz to nawet sam zrobić :)



P.S dziękuje dużo pieniążków Mnie kosztuje te autko hehe jak na ten rocznik.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl