[C2FL] Światła stop

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
korzoh
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2021 23:05
Lokalizacja: Peterborough
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 130KM
2014, L

[C2FL] Światła stop

08 lis 2021 23:21

Witam szanowne grono :) borykam się od jakiegoś czasu z problemem świateł stop. Mianowicie czasami przestają działać. Wszyscy mówią, że to kwestia masy w światłach, ale zagadką jest, że problem leży gdzieś w skrzynce bezpieczników albo w jej okolicach. Czasami zadziałają jak trzasnę maską, czasami muszę uderzyć w skrzynkę, i odwrotnie jak założę pokrywę na skrzynkę przestają działać albo jakieś wertepy czy progi przejeżdzam. Na logikę nasuwa się, że gdzieś coś nie styka, tylko nie wiem gdzie. Czy pod skrzynką bezpieczników jest jakieś połączenie, kabel, który może się rozłączać i łączyć po uderzeniu? Mechanik szukał, niby wszystko ok było, zmienił bezpiecznik bo niby jakieś odcienie przegrania były, ale po odjechaniu po paru kilometrach problem powrócił :/ wtedy sprawdziliśmy, że jak przyciśnie się bezpiecznik zespolony (ten długi w skrzynce) to działa.Niestety po powrocie do domu problem znowu się pojawił :/ po uderzeniu w skrzynkę bezpieczników przeważnie wszystko wraca do normy… czy ktoś ma pomysł co to może być?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła stop

09 lis 2021 07:00

A ja bym najpierw sprawdził włącznik przy pedale - to częsta przypadłość w cee'd.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Światła stop

09 lis 2021 07:06

Czujnik położenia dźwigni hamulca - doświadczyłem w swoim ED.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
korzoh
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2021 23:05
Lokalizacja: Peterborough
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 130KM
2014, L

Re: Światła stop

09 lis 2021 22:31

Dzięki Panowie za podpowiedź ale zastanawia mnie czy to ma związek z uderzeniem w skrzynkę bezpieczników? Bo wtedy wszystko wraca do normy. Czujnik przy pedale hamulca odpinałem tylko ale nie sprawdzałem czy z nim jest jakiś problem.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła stop

10 lis 2021 16:25

No skoro stukanie naprawia to jednak może być masa, dokręć wszystkie kable masowe, dociśnij wszystkie przekaźniki i bezpieczniki bo może gdzieś styku nie ma.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
korzoh
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2021 23:05
Lokalizacja: Peterborough
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 130KM
2014, L

Re: Światła stop

12 kwi 2022 19:18

Witam. Odnawiam temat. Wymieniony czujnik świateł hamulca, oryginalny w Kia. Problem powrócił po paru miesiącach... ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Czy istnieje możliwość otworzenia skrzynki bezpieczników, żeby obadać czy tam wszystko ok? Przypominam, że uderzenie w skrzynkę naprawia usterkę... Ktoś otwierał skrzynkę i podpowie czego tam się mogę spodziewać? czy jest tam milion kabli czy jakoś sensownie to jest połączone, że nic nie zepsuję? ;)

PS: po 7 latach serwisowania samochodu praktycznie w jednym miejscu, różnego rodzaju naprawach, poinformowali mnie, że mam nieoryginalną skrzynkę bezpieczników w aucie i oni się naprawy nie podejmą :biggrin: :roll:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Światła stop

12 kwi 2022 20:46

Podejrzewam, że to ponownie wina czujnika. Lubią się psuć.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Światła stop

13 kwi 2022 05:27

Auto masz od nowości, a może ściągane?

Wiesz to, że przez 7 lat nikt się nie zorientował, że skrzynka była ruszana to nic dziwnego na przeglądach tam się nie zagląda przy naprawach też nie no chyba, że właśnie konkretna usterka z elektryka i zaczynają szukać.

Skoro skrzynka była zmieniona to obstawiam auto po dzwonie.

Poszukaj jakiegoś elektryka samochodowego, może się tylko coś poluzowało lub wystarczy czyszczenie styków kontaktem. Zlokalizuj bezpiecznik od stopów i go wymień lub wyczyść. Może któryś przekaźnik się wiesza i po uderzeniu wraca do normy.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
korzoh
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2021 23:05
Lokalizacja: Peterborough
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 130KM
2014, L

Re: Światła stop

13 kwi 2022 10:06

auto kupiłem 3-letnie, sprawdzane i niby żadnego dzwona nie było, wszystko elegancko "na zielono"...zmieniane były przednie światła na gwarancji bo ledy padły po 4 latach, więc musiały być prądy odłączane i pewnie sprawdzane... wszystko robione na gwarancji w autoryzowanym servisie Kia, tak samo włącznik świateł hamulca, w jednym miejscu, w jednym servisie... po zakończeniu gwarancji (po 7 latach) okazało się dziwnym trafem, że mam nieoryginalną skrzynkę co nie jest prawdą, taka sama jest w książce serwisowej, mój znajomy ma "kiajkę" ale 2 lata młodszą i też ma identyczna skrzynkę... nie wiem o co chodzi, myślę, że nie umieją tego naprawić... 2 razy do nich odstawiałem auto z tą usterką, mówiłem, że to w skrzynce coś nie tak, wymienili włącznik przy pedale i po tygodniu drugi raz i stwierdzili, że skrzynka jest nieoryginalna...

AUTOR WĄTKU
korzoh
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2021 23:05
Lokalizacja: Peterborough
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 130KM
2014, L

Re: Światła stop

17 kwi 2022 12:57

Chyba naprawiłem… porozkręcałem wszystko, wyciągnąłem włącznik świateł stopu i zacząłem szukać w skrzynce… dociskać, ruszać przekaźnikami i bezpiecznikami… przy wyciśniętym włączniku stopy cały czas świeciły… okazało się, że raz przełączał raz nie PRZEKAŹNIK HAC… nie wiem co to miałoby mieć wspólnego ze światłami stopu ale jednak… wymieniłem na nowy i działa wszystko!!! Mam nadzieję, że to było to ale już nie raz się „naprawiło” na miesiąc i później znowu problem ;) :yah: :rockout: :yah: :swerve:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl