[C1] Nagłe zgaśnięcie auta w trasie - czujniki?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Nagłe zgaśnięcie auta w trasie - czujniki?

04 paź 2021 14:32

To by pasowało ale pisał też że podawał napięcie na pompę i paliwo nie leciało...
Obrazek

AUTOR WĄTKU
CaveMan
Przedszkolak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 wrz 2021 19:00
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 122KM
2007

Re: Nagłe zgaśnięcie auta w trasie - czujniki?

10 paź 2021 13:05

Wiem, że sugerujecie kontrolę rozrządu ale sam tego nie zrobię a zaufany mechanik co mi rozrząd zmieniał ma długie terminy. Czy odkręcenie pokrywy zaworów wystarczy żeby ocenić czy wszystko ok z rozrządem? Tego zadania mógłbym się podjąć.

Wymieniłem pompę paliwa (sam środek pompy, taki "silniczek pompujący" ) i dałem na krótko napięcie z akumulatora to słychać, że pompa pracuje ale nadal nie podaje paliwa. Przykładałem przewody na 2-3 sek. około 10 razy. + i - w dobre styki przykładałem. Wężyk zdjęty z pompy i ani kropli nie poleciało. Napięcie na kostce od pompy pojawia się na rozruchu, na zapłonie nie ma napięcia. Znajomi zgodnie twierdzą, że na krótko pompa powinna podawać paliwo. Przy wymianie potrząsnąłem starą częścią i coś w środku latało, w nowej tego nie było. I teraz mam taki dylemat, że albo coś źle poskładałem całą pompę (chociaż wydaje mi się, że dobrze) albo nowy filtr paliwa blokuje przepływ.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl