Dostęp do odpływu skroplin - osłona

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Robert_123
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2021 22:46
Lokalizacja: Krk
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2009

Dostęp do odpływu skroplin - osłona

27 sie 2021 23:04

Cześć wszystkim !

Mam krótkie pytanie do osób, którym zdarzyło się demontować elementy kokpitu w swoich Cee'd-ach. Niestety zatkał mi się odpływ skroplin z klimatyzacji i chciałem dobrać się do rurki przy bloku nagrzewnicy AC. Niby operacja prosta - wydaje mi się, że wystarczy ściągnąć plastikową osłonę pod deską rozdzielczą od strony pasażera (przesyłam foto z zaznaczonym elementem), ale mam problem właśnie z tą osłoną. Najprościej rzecz ujmując- nie da się jej ściągnąć, ponieważ coś tę osłonę "trzyma". Nie wiem czy to śruby czy jakieś inne mocowanie, ale mogę ją podważyć choćby palcami i przejechać po całym obrysie - tak jakby coś trzymało ją po środku. Czy możecie podpowiedzieć w jaki sposób to zdemontować ? Wystarczy mocniej szarpnąć czy jednak trzeba rozbierać coś więcej (np. tunel, deskę) ? Wolę się skonsultować z fachowcami zanim wyrwę ten element "na chama" :P

Pozdrawiam

Poniżej zamieszczam link do poglądowego zdjęcia z zaznaczoną osłoną o której pisałem:
https://ibb.co/jZG6K4x

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Dostęp do odpływu skroplin - osłona

29 sie 2021 09:35

Nie wiem czy o dobrej części myśle ale chyba trzeba szarpnać przesunać w strone fotela, jest na wcisk, choć wydaje mi się i tak nic tam nie zjadziesz :d

AUTOR WĄTKU
Robert_123
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 sie 2021 22:46
Lokalizacja: Krk
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Dostęp do odpływu skroplin - osłona

29 sie 2021 17:34

emilemil dzięki za podpowiedź - spróbuję jutro zdemontować osłonę w ten sposób :) Co do samej części - jest to osłona między wykładziną, a deską rozdzielczą, wygląda to jak "rozszerzenie" tunelu. Wydaje mi się, że coś tam jednak znajdę bo ta maskownica nie zasłania w 100% wnętrza i wyczuwałem gumową rurkę (chyba właśnie odpływ na skroplony, ale tego będę pewny po ściągnięciu osłony ).

Zapomniałem dodać, że mowa o KIA Cee'd I SW 1.6 crdi z 2009.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Dostęp do odpływu skroplin - osłona

31 sie 2021 20:15

Robert_123 napisał(a):emilemil dzięki za podpowiedź - spróbuję jutro zdemontować osłonę w ten sposób :) Co do samej części - jest to osłona między wykładziną, a deską rozdzielczą, wygląda to jak "rozszerzenie" tunelu. Wydaje mi się, że coś tam jednak znajdę bo ta maskownica nie zasłania w 100% wnętrza i wyczuwałem gumową rurkę (chyba właśnie odpływ na skroplony, ale tego będę pewny po ściągnięciu osłony ).

Zapomniałem dodać, że mowa o KIA Cee'd I SW 1.6 crdi z 2009.


to jednak żle Ci napisałem, wydaje mi się, że jej nie wyjmiesz.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl