[C2FL] KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ecu2048
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 maja 2021 17:01
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

[C2FL] KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

03 maja 2021 17:12

Witam Wszystkich, to mój pierwszy post na forum.
Mam nadzieję, że dobry dział :) - jeśli nie to proszę o przeniesienie.

od listopada 2020 jestem posiadaczem Kia Ceed II Kombi 1.6 GDI wersja L+ dodatki. Rocznik samochodu 2016. Przebieg 58 000 km.
Samochód kupiony jako używany od pierwszego właściciela.

Jestem zadowolony z samochodu, jednak mam kilka pytań/wątpliwości.

1. Podstawowe pytanie to 7 letnia gwarancja; co jeszcze mogę na niej robić?

a) z tego co czytałem to na wiele komponentów gwarancja jest tylko 2/3 lata, na 7 lat są głównie blachy + ewentualnie to co nie zostało wymienione w warunkach?

b) żeby utrzymać gwarancję muszę robić raz w roku przegląd w ASO i pytanie jakie naprawy na pewno muszę robić w ASO by utrzymać gwarancję?

c) podobnie do pkt. powyżej: mam rysę parkingową na przednim zderzaku z prawej (ktoś obtarł i zwiał).
Rysa jest nie duża, ale czy żeby otrzymać potwierdzenie gwarancji, muszę to naprawić? A jeśli tak to w ASO czy gdziekolwiek?

2. Kluczyki: w instrukcji do samochodu jest napisane (rozdział 4 - str. 4), że numer kluczyków jest wybity na tabliczce kodowej zamocowanej do zestawu kluczyków. Czy ta tabliczka jest niezbędna? Nie otrzymałem jej od poprzedniego właściciela. Czy ścigać go o to?

3. Konserwacja podwozia. Czy by utrzymać gwarancję, usługa konserwacji podwozia może być wykonana tylko w ASO (pytanie właściwie do pkt. 1)?

4. Usterki/niedogodności

a) tylna kanapa. Jak wiadomo tylna kanapa składa się (dzielona) gdy potrzeba przewieźć długie ładunki w bagażniku. Po złożeniu (pozycja normalna do jazdy dla pasażerów) siedzisko kanapy bardzo słabo się trzyma spodu, te trzymacze są chyba wyrobione. Zgłaszałem to w ASO, ale bez skutku; stwierdzono, że "ten typ tak ma" i testowo pokazano mi zaczepy kanapy w stojącym Ceed w komisie przy ASO i tam ta kanapa też słabo się trzymała spodu, no ale lepiej niż w moim. No ale nie wiem czy jest jakaś szansa żeby to zrobić na gwarancji.
Miał ktoś taki problem? Jest jakiś sposób na to?

b) nie działa oświetlenie bagażnika. Żarówka sprawna (sprawdzałem), więc albo kable, zamek klapy? Czy takie usterki podlegają jeszcze gwarancji?

c) wycieraczki przednie tryb auto. Tryb ten działa nieprzewidywalnie wg mnie;czasem jadę, kropi tak, że szyba szybko jest mokra, a wycieraczki się nie włączają (pokrętło intensywności ustawione na maks.), a jak przełączę na na tryb 1 (niska prędkość wycieraczek) to ten tryb jest zbyt szybki na ww. opisane warunki pogodowe. Więc ten czasem niezałączający się auto jest irytujący. Czy to jest problem z czujnikiem deszczu?

d) raz musiałem dopompować przednie koło, ale czujnik ciśnienia się nie zapalił na kontrolce, po prostu sam zauważyłem bo ściągało przy hamowaniu.
Czy to oznacza uszkodzony czujnik?

Pozdrawiam

P.S. Może niektóre pytania wydają się trywialne, ale po prostu poprzednio jeździłem starym samochodem gdzie dawno było po gwarancji, a naprawy w ASO były już nieopłacalne/niewymagane, stąd mój brak doświadczenia w tym temacie.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

04 maja 2021 07:31

1a. Gwarancja jest 7 letnia. Jest to dobrowolna umowa pomiędzy producentem rzeczy a konsumentem, a jej zakres jest opisany w IO. Czy naprawdę masz tam wiele wyłączeń okresu 7 lat na rzecz 2-3? Odpowiedź brzmi - nie. Czyli najpierw czytać, potem powielać internetowe mity, odnoszące się do doświadczeń z Francuzami!
1b. ASO ma rozpiskę, co należy w aucie robić, to samo zawarte jest w IO. Zgodnie z zapisami GVO przeglądy i naprawy można też robić poza siecią ASO, ale aby utrzymać gwarancję, muszą być one zrobione zgodnie z wymogami producenta. Czyli dobry, świetnie wyposażony warsztat, posiadający odpowiedni sprzęt i oprogramowanie, certyfikowane przez Kia - tak, pan Józek w beretce w szopie, którego edukacja rozpoczęła się i zakończyła na silnikach 600/650 FSM i 1500 FSO - nie.
1c. Gwarancja na perforację karoserii, wymagająca dokonywania corocznych przeglądów nadwozia, obejmuje elementy metalowe. Zderzaki są z tworzywa, więc możesz jeździć porysowanym, jeśli CI to nie przeszkadza, bez utraty gwarancji na lakier i perforację karoserii.
2. Ścigać. W przypadku szkody z AC typu kradzież gwarant może robić szopki związane z odmową wypłaty odszkodowania.
3. Patrz punkt 1b.
4a. TTTM.
4b. Tak, podlegają gwarancji, jeśli wynikają z wady produktu, a nie uszkodzenia (np. mechaniczne przerwanie wiązki).
4c. To jest problem występujący we wszystkich autach, wynikający z trybu, w jakim pracują czujniki opadów. Jeździłem kilkoma markami z automatycznymi wycieraczkami - po kilku próbach nie korzystałem z trybu auto. Np. w Cytrynie wycieraczki potrafiły się uruchomić w słoneczny, bezchmurny dzień. Nie ma co wierzyć w udogodnienia "auto", bo dzięki temu ostatnio, kiedy jechałem w dzień we mgle z widocznością na 100 - 200 m, połowa aut jechała na DRL. No bo włącznik w "auto", więc auto lepiej wie ...
4d. Może oznaczać. Podjedź po kompresor, upuść znacznie ciśnienia, zobacz, czy TPMS wykryje małą ilość wozducha w gumie.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

04 maja 2021 08:29

[mention]pioter [/mention] zapytam dokładnie o pkt. 2. O co chodzi z tą tabliczką? Masz może jakieś zdjęcie? Ja niczego takiego nie mam. Nawet w Niro kupionym rok temu takiej tabliczki nie otrzymałem. Możesz przybliżyć ten temat?
Obrazek

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

04 maja 2021 08:34

ples napisał(a):[mention]pioter [/mention] zapytam dokładnie o pkt. 2. O co chodzi z tą tabliczką? Masz może jakieś zdjęcie? Ja niczego takiego nie mam. Nawet w Niro kupionym rok temu takiej tabliczki nie otrzymałem. Możesz przybliżyć ten temat?
W c2fl jest dodana do kluczyków niebieska plakietka z naklejką z numerem kluczyków.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

08 maja 2021 13:04

Ja w jedynce też mam tabliczkę z numerem kluczy, chyba każdy powinien taką mieć.
Ostatnio edytowano 12 maja 2021 03:17 przez Magikrealista, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

09 maja 2021 14:44

Magikrealista napisał(a):Ja w jedynce też mam tabliczkę z numerem kluczy, chyba każdy powinien taką mieć.

U mnie jest identyczna z tym ,że niebieska.
BTW. Usuń to zdjęcie lub zasłoń kod.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
ecu2048
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 maja 2021 17:01
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

16 maja 2021 14:18

Dzięki za odpowiedzi.

Kontaktowałem się z właścicielem pojazdu to niestety nie może znaleźć tej tabliczki.

Dzwoniłem do ASO to mi powiedzieli, że nie każdy później ma tę tabliczkę i wychodziło, że dla nich to nie problem że jej nie ma. Więc sam już nie wiem.
W AC to problem jest jest kradzież drugiego kluczyka nie masz, a w umowie było że są dwa (z reguły są 2 i jak jest 1 to nie każdy to ubezpiecza).

Ad.3 zapytałem w ASO ile za konserwację podwozia to wstępnie przez telefon było że ok. 4000 zł no ale zależy od stanu podwozia :o . Wg mnie strasznie dużo.
Kolega w Aurisie w ASO płacił chyba 2500.

Pozdrawiam

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

16 maja 2021 15:49

A dlaczego chcesz robić konserwację podwozia w ASO? Czy to jakaś czynność serwisowa?
W grudniu 2019 robiłem konserwację w firmie specjalizującej się w tego typu usługach i zapłaciłem ok 1200 PLN.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

AUTOR WĄTKU
ecu2048
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 maja 2021 17:01
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

27 lip 2021 22:00

aviator napisał(a):A dlaczego chcesz robić konserwację podwozia w ASO? Czy to jakaś czynność serwisowa?
W grudniu 2019 robiłem konserwację w firmie specjalizującej się w tego typu usługach i zapłaciłem ok 1200 PLN.


A czy jak zrobisz to poza ASO to nie tracisz gwarancji wtedy?

Mój już wspomniany wcześniej kolega robił konserwację podwozia w swojej Toyocie w ASO i w sumie nie pytałem dlaczego, ale może chodziło właśnie o gwarancję...

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

28 lip 2021 08:31

Nic nie stracisz. Na myjnie też nie musisz do ASO jeździć :)
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

28 lip 2021 17:47

pioter napisał(a): W przypadku szkody z AC typu kradzież gwarant może robić szopki

Ubezpieczyciel a nie gwarant, reszta święta racja. Ma znaleźć, jak nie znajdzie to do AC zgłaszaj że masz 1 kluczyk i agent ma sfotografować (nie każde TU wymaga)
Magikrealista napisał(a):chyba każdy powinien taką mieć.

Każdy, do każdego auta z immo na wyposażeniu.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
ecu2048
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 maja 2021 17:01
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: KIa Ceed II Kombi 1.6 GDI wrażenia/pytania

21 sie 2021 09:55

Witam :)

Nic nie stracisz. Na myjnie też nie musisz do ASO jeździć


jeśli chodzi o konserwację to pytanie czy to jest czynność serwisowa?
Jeśli i nie to oczywiście że nie będę tego robił w ASO. Patrząc u moich znajomych (Toyota): jeden z nich robił w Aurisie konserwację podwozia i robił to po 2 latach w ASO.
Drugi ma Corollę i czeka teraz aż mu minie gwarancja i wtedy zrobi, stąd moje wątpliwości, a Toyota i KIA to chyba podobnie w tej kwestii mają (warunki serwisowania) .


Ubezpieczyciel a nie gwarant, reszta święta racja. Ma znaleźć, jak nie znajdzie to do AC zgłaszaj że masz 1 kluczyk i agent ma sfotografować (nie każde TU wymaga)


W kwestii ubezpieczenia tego kodu do klucza to co mogę zrobić?
Pisałem do właściciela to mi odpisał że szukał i nie znalazł...Mam go ponaglić pismem?

Czy można na nowo zakodować te klucze w ASO i otrzymać nowy kod na tym niebieskim pasku?
Jaki jest koszt?

Pozdrawiam

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl