[C2FL] Długo kręci przy odpalaniu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek77
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 mar 2021 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

[C2FL] Długo kręci przy odpalaniu

30 mar 2021 12:44

Witam,

Na początek przepraszam za tak długi opis problemu, ale chciałem podać jak najwięcej szczegółów, które być może pomogą znaleźć przyczynę problemu.

Mam ceeda od 2016 roku, używany do dojazdów do pracy i czasem dluższych wyjazdów w Polskę (obecny przebieg 62 tys, km).
Jedyny problem jaki miał ten samochód to przepalona żarówka.

Ze względu na pandemie (praca zdalna), w zeszłym roku samochód używany nieco rzadziej, ale wciąż kilka razy w tygodniu gdzieś tam jeździłem. Samochód zawsze odpalal natychmiast, nieważne czy temperatura była -15 czy +30, zawsze po przekręceniu kluczyka silnik startował bez żadnych problemów.

Jednak w grudniu tak się złożyło, że samochód ani razu nie był używany i jak po miesiącu go chciałem odpalić to okazało się, że akumulator zdechł.
Akurat za kilka dni był przegląd gwarancyjny, więc podładowałem akumulator i pojechałem do ASO na przegląd i od razu poprosiłem o wymianę akumulatora na nowy.

Po wymianie akumulatora na nowy wróciłem do domu i następnego dnia podczas odpalania zauważyłem problem - silnik startował, ale kilka razy musiał zakręcić (3 do 5) zanim zaskoczył.
Pomyślałem, że może wstawili mi nienaładowany do końca akumulator, więc przez parę dni jeździłem dłuższe trasy, żeby trochę doładować.

No ale po kilku dniach wciąż było to samo, więc pojechałem do ASO, żeby sprawdzili akumulator. Oczywiście na miejscu jak sprawdzali to silnik był gorący, więc odpalil od razu. Ale mimo to sprawdzili akumulator, podłączyli komputer i niby wszystko ok.

Tak więc do teraz silnik się uruchamia dopiero jak akumulator zakręci 3 do 5 razy (jak temperatura jest niższa to z reguły więcej razy kręci).

I moje pytanie, czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy to może być wina akumulatora, czy coś się wydarzyło przez ten miesiąc jak samochód stał?

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Długo kręci przy odpalaniu

31 mar 2021 08:51

A jak podladowales stary Aku to silnik odpalał od razu czy też kilkukrotne kręcenie?
Jak odpowiesz to raczej będziesz wiedział , w którą stronę iść.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Długo kręci przy odpalaniu

31 mar 2021 10:04

Raczej nie widzę tu związku nowy aku-dłuższe odpalanie. Przede wszystkim rozładowany akumulator powoduje wolniejsze kręcenie rozrusznika, a to można usłyszeć. Jakiś czujnik może niedomagać, pompa paliwa, filtr paliwa? Według mnie po przestoju dłużej się uruchamia, bo jest problem z podaniem paliwa. Spróbuj po przekręceniu stacyjki w pozycję, gdzie zapala się kontrolki chwilę zaczekać, zanim zakręcisz. Czy będzie wtedy różnica?
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

pxj
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2020 22:14
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Długo kręci przy odpalaniu

31 mar 2021 11:50

Mam to samo. Samochód kupiłem używany w listopadzie i mam tak od początku. Obstawiam problem z podawaniem paliwa, zapowietrzaniem lub jakiś czujnik ale nic z tym nie robiłem. Spotkałem się gdzieś z informacją, że podobna przypadłość występowała chyba w Sportage, tam pomagała aktualizacja softu silnika, ktoś coś słyszał na ten temat?

AUTOR WĄTKU
Darek77
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 mar 2021 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: Długo kręci przy odpalaniu

01 kwi 2021 09:53

Kawu napisał(a):A jak podladowales stary Aku to silnik odpalał od razu czy też kilkukrotne kręcenie?
Jak odpowiesz to raczej będziesz wiedział , w którą stronę iść.


Stary aku po podladowaniu krecil bardzo slabo, tez kilka obrotow bylo zanim silnik zaskoczyl, ale wtedy nie zwrocilem na to uwagi.

AUTOR WĄTKU
Darek77
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 mar 2021 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: Długo kręci przy odpalaniu

01 kwi 2021 09:55

aviator napisał(a):Spróbuj po przekręceniu stacyjki w pozycję, gdzie zapala się kontrolki chwilę zaczekać, zanim zakręcisz. Czy będzie wtedy różnica?


Przekrecilem kluczyk, poczekalem z 15 sek i odpalilem, ale krecil z 4 razy. Po chwili go zgasilem. I znow odpalilem i znow krecil 4 razy.

Potem przejechalem z 20 km, zgasilem, odczekalem chwile, odpalilem i zaskoczyl od razu.

Norged
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 mar 2021 17:00
Lokalizacja: Norwegia
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Długo kręci przy odpalaniu

02 kwi 2021 13:33

Wymieniłbym świece . Mozna też zatankować paliwo na jakiejs innej niż zwykle , pewnej stacji.

AUTOR WĄTKU
Darek77
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 mar 2021 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: Długo kręci przy odpalaniu

02 kwi 2021 13:42

Norged napisał(a):Wymieniłbym świece . Mozna też zatankować paliwo na jakiejs innej niż zwykle , pewnej stacji.


Zaczne od paliwa z innej stacji, chociaz od czasu gdy sie pojawil problem, to tankowalem dwa razy na roznych stacjach.

Avatar użytkownika
zychi
Klubowicz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 16 maja 2019 20:24
Lokalizacja: Pszczyna
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
2015, M

Re: Długo kręci przy odpalaniu

05 kwi 2021 17:13


pxj
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2020 22:14
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Długo kręci przy odpalaniu

05 kwi 2021 18:41

Norged napisał(a):Wymieniłbym świece . Mozna też zatankować paliwo na jakiejs innej niż zwykle , pewnej stacji.

Świece to było pierwsze co zmieniłem i bez zmian, inne paliwo też nic nie daje.
zychi napisał(a):http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=11503

Tutaj mowa jest o benzynie, a nie o dieslu.

AUTOR WĄTKU
Darek77
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 mar 2021 11:59
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L

Re: Długo kręci przy odpalaniu

26 kwi 2021 09:26

Wiec zatankowalem na jeszcze innej stacji, przejechalem z 300km i wciaz to samo.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl