Błędne wskazanie poziomu paliwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Trufel
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 wrz 2018 20:00
Lokalizacja: Pułtusk
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2008, Comfort+

Błędne wskazanie poziomu paliwa

24 sty 2021 15:31

Witam wszystkich ,przeszukałem forum ,znalazłem temat z takim samym problemem ale bez rozwiązania więc postanowiłem założyć nowy temat być może ktoś z was forumowiczów wie na czym polega przyczyna problemu , jak to naprawić i mi pomoże .
Auto tankuje przeważnie do pełna ,problem pojawia się gdy na wskaźniku zasięgu km jest jakieś 370-380 km i od tego zakresu pokonując kolejne kilometry zasięg zamiast w dół idzie w górę a wskazówka analogowa na zegarze stoi w miejscu ,,Problem próbowałem rozwiązać odkręciłem pompę paliwa gdy ta poszła do góry pływak opad i wskazówka też opadła do rzeczywistego stanu poziomu paliwa ale to jest tylko chwilowa naprawa kolejne bądź drugie lub trzecie tankowanie i znów to samo .Co jest przyczyną i jak to naprawić nie mam pojęcia ,przejrzałem pływak nie ma żadnych luzów i zrobiłem pomiar napięcia na czujniku i niby wszystko ok ale nie jestem fachowcem więc coś mi musi umykać i ręce mi juz opadają. Dodam jeszcze że pompę wymieniałem na używaną jak tylko zakupiłem auto bo w wcześniejszej ścieżki były wytarte na płytce rezystancyjnej i nie wskazywało rezerwy .
Może ktoś pomożę :grin: :grin: ??
Pozdrawiam ;-)

pxj
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2020 22:14
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Błędny poziom paliwa

26 sty 2021 11:04

Skoro po wyjęciu pływaka wskazówka opada, to obstawiam zawieszający się pływak. Nie opada razem z paliwem, dystans do przejechania rośnie, bo przybywa kilometrów, a paliwa nie ubywa. Bardzo ekonomiczna jazda :biggrin:

AUTOR WĄTKU
Trufel
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 wrz 2018 20:00
Lokalizacja: Pułtusk
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2008, Comfort+

Re: Błędny poziom paliwa

28 sty 2021 16:42

Ok, a co ztym zrobić, czy wymieniał ktoś sam pływak

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Błędny poziom paliwa

29 sty 2021 13:06

Trufel napisał(a):Ok, a co ztym zrobić, czy wymieniał ktoś sam pływak



Kup na szrocie jak jest wszystko tam z baku i zobacz - duże pieniądze to raczej nie będę
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

pxj
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 08 lis 2020 22:14
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2013

Re: Błędny poziom paliwa

31 sty 2021 12:03

Jak wymieniałeś pompę to może coś jest źle złożone, pod innym kątem? Dobrze się przyjrzyj o co może haczyć pływak, może wystarczy tylko coś dogiąć.

KamGol
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 lip 2021 13:37
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2009, Comfort

Re: Błędne wskazanie poziomu paliwa

16 lip 2021 16:35

Dzień dobry, podepnę się pod temat bo u mnie jest podobnie, mianowicie gdy kupiłem samochód to wskaźnik paliwa był ciut nad kreską do zapalenia rezerwy. Paliwa zatankowałem tak do połowy baku, przynajmniej tak pokazuje wskaźnik, jest tak na jednej kresce powyżej kreski sygnalizującej połowę baku. Od tamtej pory zrobiłem około 80km i wskaźnik nie drgnął nawet o milimetr w dół. To chyba nie jest normalne działanie. Co zrobić w tej sytuacji? W przyszłym tygodniu pojadę do swojego mechanika i jeśli dobrze rozumiem to jak wyciągniemy pływaka z baku, to wskazówka powinna odpaść na sam dół. Czy wymiana pływaka rozwiąże sprawę? Czy jest jeszcze coś innego co może powodować taką sytuację?

Avatar użytkownika
hevimental
Asystent Kierownika
 
Posty: 271
Dołączył(a): 05 cze 2018 05:58
Lokalizacja: Mosina
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 150KM
2013, na wypasie

Re: Błędne wskazanie poziomu paliwa

16 lip 2021 19:05

Ja bym na początek zatankował do pełna i sprawdził wskazanie.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
Kia Ceed SW 2013 1.6 crdi 150KM/322Nm
egr OFF
dpf OFF

KamGol
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 lip 2021 13:37
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2009, Comfort

Re: Błędne wskazanie poziomu paliwa

13 sie 2021 20:23

Na szczęście okazało się, że wskaźnik paliwa działa. Po przejechaniu większej ilości kilometrów wskazówka bardziej żwawo zaczęła pikować w dół. Uznaje ten fakt za tzw. "Ten typ tak ma" :biggrin:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl