[C1] Problem z odpalaniem za drugim razem

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
codex
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lis 2020 17:30
Lokalizacja: Śląskie
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 120KM
2007

[C1] Problem z odpalaniem za drugim razem

25 lis 2020 17:39

Witajcie

Być może ktoś miał już podobny problem i będzie mógł mi pomóc. Za pierwszym razem auto zapala z tą różnicą, że czasami wystarczy jeden obrót, żeby silnik zaskoczył a czasem trzeba kręcić trochę dłużej. Nie ma reguły i przypomina to trochę loterię. Prawdziwy problem pojawia się, kiedy po odpaleniu i wyjechaniu z garażu wyłączę zapłon, żeby zamknąć bramę i próbuje zapalić wtedy nie zawsze ale często kręci i nie zaskakuje. Muszę wtedy wyłączyć zapłon i zapalić jeszcze raz wtedy zaskakuje. Nie wiem, z której strony ugryźć ten problem, czy coś z paliwem, czy może coś związanego z elektryką. Będę wdzięczny za pomoc

dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Problem z odpalaniem za drugim razem

25 lis 2020 21:50

Cześć,
Marna szansa, że to ten sam syndrom ale w moim przypadku podobne objawy miałem po wymianie filtra w baku w serwisie. Przy skladaniu podwinal sie przewód paliwowy. Za pierwszym razem nie zapalał lub palil i gasl po chwili. Za drugim razem odpalał i nie bylo juz problemu. Również przekrecenie stacyjki na acc i na off i dopiero powtorne na acc i zaplon pozwolalo odpalić za pierwszym razem. Wynikalo to z tego, ze przy przekreceniu kazdorazowym kluczyka nastepuje dopompowanie paliwa (nawet slychac pompe w ciszy wnetrza)
Czyli generalnie podobna opcja, tylko ze u mnie bylo slychac "blub" przy drugim dopompowaniu kluczykiem. Po tym dzwieku juz pracowal lux. Az do nastepnego postoju. Otwarcie baku pod siedzeniem i poprawienie przewodu zalatwilo sprawe. No chyba, ze cos innego spaprali, ale nie powiedzieli [WINKING FACE]

Pzdr


Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl