[C1FL] Zrobiłem zwarcie w świetle cof. i nie wiem gdzie bezpiecznik

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Witek
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2020 13:59
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 115KM
2011

[C1FL] Zrobiłem zwarcie w świetle cof. i nie wiem gdzie bezpiecznik

24 paź 2020 14:10

Szanowni!

Zrobiłem niechcący zwarcie w gnieździe światła cofania. Chciałem podłączyć tam kabelek do wyprowadzenia do haka (dłuższa historia, mało ważne) no i pech chciał, że zrobiło mi się zwarcie. To było zresztą do przewidzenia, tyle że sądziłem, że najwyżej wymienię sobie bezpiecznik... Ale nie ma lekko... W każdym razie, po tym zwarciu nie ma światła cofania i czujnika parkowania (tego z tyłu, innego nie mam). Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i wydaje mi się, że są dobre. Rozebrałem pół bagażnika w poszukiwaniu bezpiecznika gdzieś na przewodach, ale nic takiego nie widzę. Gdzie mam szukać tego bezpiecznika? A może coś więcej popsułem? Zanim oddam auto do elektryka chciałem zapytać Was, bo to może być jakaś pierdoła, tylko ja nie wiem gdzie jej szukać, a może sprawdzanie bezpieczników na oko, bez multimetru, jest słabym pomysłem, może czasami wygląda dobrze, a jest spalony?
Wszelkie inne światła, w tym przeciwmgielne po lewej stronie, działają. Tylko światło cofania i czujnik parkowania zdechły. No i nie jest to problem czujnika w skrzyni, bo zanim zacząłem gmerać, to światło cofania i czujnik parkowania normalnie działały.
Będę wdzięczny za pomoc, zanim oddam auto do specjalisty.

Witek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Zrobiłem zwarcie w świetle cof. i nie wiem gdzie bezpiec

24 paź 2020 14:41

Bezpieczniki masz w środku pod kierownicą, a kolejne pod maską wszystkie sprawdzałeś? I jak sprawdzałeś?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Witek
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2020 13:59
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 115KM
2011

Re: Zrobiłem zwarcie w świetle cof. i nie wiem gdzie bezpiec

24 paź 2020 14:47

Wyjąłem każdy i sprawdzałem na oko. Może powinienem je wszystkie miernikiem przedzwonić? Gdybym jeszcze wiedział, który bezpiecznik odpowiada za światło cofania. Ale jakoś nie ma tego w opisie...

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Zrobiłem zwarcie w świetle cof. i nie wiem gdzie bezpiec

24 paź 2020 14:49

Jak to mówią na oko to chop umarł ;-) miernik w rękę. Co do bezpiecznika na forum była wrzucana rozpiska do C1 i chyba do C2 nawet przetłumaczona.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Witek
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2020 13:59
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 115KM
2011

Re: Zrobiłem zwarcie w świetle cof. i nie wiem gdzie bezpiec

24 paź 2020 15:51

Gamoń jestem. Bezpiecznik był spalony, choć na pierwszy rzut oka nie było za bardzo widać. Ala jak już wiedziałem który to, to przyjrzałem się dokładnie i miernik nie był potrzebny. Wymieniłem i wszystko działa. Dzięki. Wątek w zasadzie do skasowania, bo tylko pokazuje moją gamoniowatość...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl