[C2] Przebieg, olej, kupno samochodu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Perzykk3242
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 wrz 2020 09:11
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

[C2] Przebieg, olej, kupno samochodu

11 wrz 2020 09:13

:deletetopic: Witam,
Stoję przed zakupem kia ceed 2014 1.6 gdi z przebiegiem 173 tyś km. W aucie wszystko gra i buczy jedynie co mnie martwił to wymiana oleju. Poprzedni właściciel sugerował się instrukcją i wymieniał go co 30 tys km. Lany był jakiś 5w30 z ASO. Co o tym sądzicie? Jest jakieś ryzyko?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

11 wrz 2020 09:57

Niezly przebieg w 6 lat. Jeśli robił wymiany co 30kkm to chyba nie utrzymał gwarancji. Wymiany są co 30kkm ale zalecenia to co 15 kkm lub co roku. Zadzwoń do aso to Ci wyjaśnią.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

11 wrz 2020 10:05

W 1,6 gdi przeglądy są co 30 tys km lub 2 lata w zależności co nastąpi wcześniej. Oczywiście częstsze serwisowanie jest wskazane.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

11 wrz 2020 21:55

Jak co rok lub 30tkm to spełniał warunki. Ale i tak już po gwarancji bo ponad 150 tkm. Kto się decyduje na ten silnik przy takim przelocie? Ja mam C2 z 2015 i mam 63 tkm. Właśnie muszę się umówić na wymianę oleju ;-) bo już rok mija od wymiany :-)

Wysłane z Note10
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

12 wrz 2020 06:05

Żaden przerażający przebieg to nie jest. W sumie to dobrze ze auto jeździło a nie stało. Jeśli zmienia faktycznie przez te lata w aso co 30 tys i auto jest zadbane to co stoi na przeszkodzie. Sam dla siebie i swojego spokoju jeśli kupisz to daj smok pomy oleju do wyczyszczenia.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

15 wrz 2020 21:03

Nie chodzi mi o to że samochód stoi. Poprostu przebieg 30 tkm rocznie jest mało opłacalny na PB. Mój C2 ma jakieś 12 tkm rocznie bo jeździłem głównie po Warszawie i teraz żona kontynuuje to. Teraz jeżdżę Proceedem GT i od połowy lutego jak odebrałem mam 14tkm. Trochę więcej jeżdżę ale nadal po mieście więc nie brałem diesla. Diesel na miasto? No nie. Może faktycznie ktoś jeździł jak ja teraz :-)

Wysłane z Note10
Obrazek

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

15 wrz 2020 21:15

rafalg31 napisał(a):Nie chodzi mi o to że samochód stoi. Poprostu przebieg 30 tkm rocznie jest mało opłacalny na PB. Mój C2 ma jakieś 12 tkm rocznie bo jeździłem głównie po Warszawie i teraz żona kontynuuje to. Teraz jeżdżę Proceedem GT i od połowy lutego jak odebrałem mam 14tkm. Trochę więcej jeżdżę ale nadal po mieście więc nie brałem diesla. Diesel na miasto? No nie. Może faktycznie ktoś jeździł jak ja teraz :-)

Wysłane z Note10
A proceedka nie szkoda na miejskie jazdy?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

15 wrz 2020 21:19

Dlaczego? Benzyna z turbo to teraz standard. Z automatem jeździ mi się dużo lepiej niż w C2 1,6gdi. Troszkę więcej mocy może jedynie spowodować szkodę na prawku ;-) ale jeszcze nie na szczęście nie miałem okazji.

Wysłane z Note10
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

16 wrz 2020 08:31

rafalg31 napisał(a):Nie chodzi mi o to że samochód stoi. Poprostu przebieg 30 tkm rocznie jest mało opłacalny na PB. Mój C2 ma jakieś 12 tkm rocznie bo jeździłem głównie po Warszawie i teraz żona kontynuuje to. Teraz jeżdżę Proceedem GT i od połowy lutego jak odebrałem mam 14tkm. Trochę więcej jeżdżę ale nadal po mieście więc nie brałem diesla. Diesel na miasto? No nie. Może faktycznie ktoś jeździł jak ja teraz :-)

Wysłane z Note10


Mam benzynę i robię rocznie ok 30 tyś, może nie meszkam w Warszawie, nie mam turbo, ale mam mniej kucy i muszę go trzymać na obrotach i lubie dociskać.
Miałem 6 lat diesla i nigdy więcej do niego nie wrócę, ERA diesle się już kończy.
Nie żałuje ze przepłacam za benzynę, jest to dla mnie ogromny komfort czego w dieslu nie miałem.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Sebus861
 

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

17 wrz 2020 09:25

Panowie,
Temat dotyczy silnika gdi z podanym przebiegiem i wymianami oleju a nie co lepsze diesel/benzyna.
Czy przy interwałach 30k wymiany oleju ryzyko nagaru, obrócenia panewek przy takim przebiegu nie jest duże?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

17 wrz 2020 09:46

Sebus861 napisał(a):Panowie,
Temat dotyczy silnika gdi z podanym przebiegiem i wymianami oleju a nie co lepsze diesel/benzyna.
Czy przy interwałach 30k wymiany oleju ryzyko nagaru, obrócenia panewek przy takim przebiegu nie jest duże?
Co do przebiegu to nie tylko dystans ale też jego jakość - trasy bez szaleństw pewnie te 30kkm starczy ale już jazda po mieście (głównie) to są „trudne warunki eksploatacji” i zalecane jest skrócenie interwału. Szczególnie, że zapach benzyny w oleju jest bardzo intensywny, a co za tym idzie rozrzedzenie oleju również. TGDI ma nawet zalecenie co 7,5kkm wymianę ale to inna charakterystyka silnika ;)
Trudne warunki są opisane na stronie 7/18 instrukcji dla MY2018. Są tam m.in. „częste jazdy na krótką odległość” czy „długotrwała praca silnika na biegu jałowym” oraz „częste zatrzymywanie i ruszanie pojazdem” (i inne ale bardziej ekstremalne) czyli warunki na poruszanie się po mieście jak najbardziej. W sumie wymiana oleju nie jest taka droga. Te 3 stówy rocznie można wydać.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

17 wrz 2020 10:09

@ gzyms - ojciec lata po Autostradach ciągle a i tak wymienia co 15 tyś MAX, bo tak jak wspomniałeś kosztuje to tyle co nic..
Nawet jeżeli auto jest uszanowane, środek, lakier to do silnika nikt nie zajrzy.

Pytanie brzmi, jak gość jeździł autem
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

adamos78
 

Re: Przebieg, olej, kupno samochodu

09 sty 2021 13:22

Sprawdzałeś po nr VIN ? Możesz tak zweryfikować min. przebieg. Wpisz sobie w google historiaszkod , tam wpisujesz nr VIN i wszystko masz wypisane.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl