[C2] szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
morph
 

[C2] szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

01 wrz 2020 23:17

Pisze z taka sprawa... ostatnio zauwazylem, ze po wlozeniu kluczyka do stacyjki, przekreceniu cos dzwinego dzieje sie pod deska rozdzielcza. Mianowice, slychac cosjakby bulgotanie, szum trajkotanie... jakby cos tam caly czas zapierd. :), wydawalo mi sie ze to cos z wentylacja bo po jej uruchomieniu i wlaczeniu funkcji nawiewu na twarz (centralnie) cos kliknelo, i przestawalo, ale albo to byl tylko przypadek... bo juz nie pomaga, bulgocze caly czas, po uruchomieniu silnika po zgaszeniu etc. czy ktos wie co to takiego? dzieki z gory

soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

23 kwi 2021 18:50

Witam, mam to samo z moją kią proceed 1,6 126km ,napisałem nowy post i potem zobaczyłem twój ale nikt nie odpowiedział co to może być-doszedłeś co to? Ja mam tak https://megawrzuta.pl/download/e31fe7d0 ... 29812.html

AUTOR WĄTKU
morph
 

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

23 kwi 2021 22:19

Czesc. dokladnie taki sam dzwiek. ale niestety nic mi nieprzychodzi do glowy a jak widzisz.. cale mnostwo porad :D dzwiek bywa irytujacy.. jakby cos zylo swoim zyciem i gotowalo obiad... pod deska rozdzielcza...

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

24 kwi 2021 06:12

No cóż... To się dzieje nawet na wyłączonym silniku? Jeżeli tak, to raczej odpada klima czy nagrzewnica. A wentylator wtedy stoi na pewno?
W starszych Citroenach był taki czujnik temperatury wnętrza który miał na sobie wiatraczek poprawiający wymianę powietrza - on czasem hałasował i mógł działać już po włożeniu kluczyka

soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

25 kwi 2021 13:20

Tak, dzieje się to na wyłączonym silniku i wszystko jest wyłączone a dźwięk dobiega. Dzisiaj rano po włączeniu zapłonu cisza, przejechałem może 2 kilometry,potem godzina przerwy i po niej wsiadam i "gotowanie obiadu na podszybiu" które ustało po około 30 sekundach-tak to u mnie wygląda,raz jest raz nie ma.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

27 kwi 2021 13:50

Ok to jeszcze pytanie: gotowanie zaczyna się bo przekręceniu kluczyka? Czy tak po prostu po wejściu do auta?

soczek721307
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 25 lis 2020 16:48
Lokalizacja: szczecin
Grupa: Szczecińska
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2009, optimum +

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

29 kwi 2021 20:35

Przepraszam,że tak długo nie pisałem,brak czasu, co do pytania to dźwięk pojawia się po przekręceniu stacyjki.Metodą prób i błędów dochodzę do wniosku,że przyczyną jest jakieś nagromadzone ciśnienie w układzie ogrzewania (bądź klimatyzacji) a uruchomienie stacyjki powoduje być może działanie jakiegoś zaworu sterującego tym ustrojstwem i stąd ten dźwięk. Próbuję czasem przy włączonym zapłonie uruchomić ogrzewanie i klimę w trybie auto,za chwilę wyłączyć i czasem dźwięk ustaje-ale nie zawsze. Na tą chwilę, to wszystko co udało mi się zrobić.Prawdę mówiąc nic innego nie przychodzi mi do głowy ale ciągle obstawiam, że jest to związane z jakimś ciśnieniem w układzie ogrzewania.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

07 maja 2021 15:21

Typowo, bulgotanie ma miejsce przy zapowietrzonym układzie ogrzewania a pewne odgłosy daje tez klima w której kończy się czynnik (tu raczej takie przerywane syczenie). Sęk w tym jednak że obieg w klimie i grzaniu rusza dopiero po włączeniu silnika. A może to jakaś przedstawiająca się klapka w układzie ogrzewania lub problem z jej pozycjonowaniem. Kiedy siłownik klapki ma sprzężenie zwrotne od pomiaru położenia, a jest problem z pomiarem tego położenia, bo np uszkodzony jest jakiś potencjometr, to układ steruje się tam i z powrotem próbując ustawić się we właściwym położeniu. Ten odgłos byłby zbliżony do pracy silniczka.

AUTOR WĄTKU
morph
 

Re: szelest szum bulgotanie pod deska rozdzielcza

03 cze 2021 14:54

No.. to chyba cos z nawiewem.. mi juz bulgota zawsze po przekreceniu kluczyka.. dzis zonaoznajmila ze klima padla.. wchodze do auta juz nie bulgoce po przekreceniu, ale uwaga, tylko 1 otwor nawiewowy podaje zimnepowierze gdy klima jest wloczona.. reszta otworow podaje cieple. czyli co , rozbieramy deske rozczielcza zeby dostac sie dojakiegos silniczka sterujacego klapkami nawiewowymi?

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl