[C1FL] Dziwne stuki

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

[C1FL] Dziwne stuki

07 maja 2020 22:23

Witam. Czy pomogłby ktoś zdiagnozować skąd mogą pochodzi takie stuki jak na załączonym linku.
Może ktoś miał coś podobnego i jest w stanie powiedzieć co to może być.
Audio nie najlepsze ale nie udało mi się nagrać nic lepszego.
Stuki występują zawsze po południu lub wieczorem nie wiedzieć czemu hehe. Rano jak jadę do pracy ok godziny to nic nie stuka nie puka, A gdy wracam to już nawet po 20 min jazdy już coś puka.
Stuki są nie metaliczne i słychać je tylko jak się już zwalnia prawie do zera i przy ruszania. Nie wiem czy do rzeczy mają hopki I dziury ale na autostradzie nic się nie dzieje nawet jak przyjadę masę kilometrów. Za to w mieście już poparunastu minutach słychać jak coś bije.
Mechanik nic nie stwierdził, zawieszenie podobno w pożądku, na jeździe próbnej oczywiście nie pukalo I tym samym skwitowal żeby obserwować.

Link
https://megawrzuta.pl/download/81bc3d3b ... eef58.html

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwne stuki

08 maja 2020 11:44

flak napisał(a):Witam. Czy pomogłby ktoś zdiagnozować skąd mogą pochodzi takie stuki jak na załączonym linku.
Może ktoś miał coś podobnego i jest w stanie powiedzieć co to może być.
Audio nie najlepsze ale nie udało mi się nagrać nic lepszego.
Stuki występują zawsze po południu lub wieczorem nie wiedzieć czemu hehe. Rano jak jadę do pracy ok godziny to nic nie stuka nie puka, A gdy wracam to już nawet po 20 min jazdy już coś puka.
Stuki są nie metaliczne i słychać je tylko jak się już zwalnia prawie do zera i przy ruszania. Nie wiem czy do rzeczy mają hopki I dziury ale na autostradzie nic się nie dzieje nawet jak przyjadę masę kilometrów. Za to w mieście już poparunastu minutach słychać jak coś bije.
Mechanik nic nie stwierdził, zawieszenie podobno w pożądku, na jeździe próbnej oczywiście nie pukalo I tym samym skwitowal żeby obserwować.

Link
https://megawrzuta.pl/download/81bc3d3b ... eef58.html


Najpierw sprawdź czy nic ci nie lata metalicznego pod maską, potem bym sprawdził łącznik stabilizatora albo sworzeń wahacza.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Fifi94
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 cze 2014 20:56
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 128KM
2012, L

Re: Dziwne stuki

08 maja 2020 13:22

Miałem coś podobnego w C2 i dobiegało jakby z przedniego lewego koła. Potrafiło nie stukać cały dzień a następnego już cały czas było pukanie a potem znów cisza. :/ Jednak teraz z czasem mi się to przerodziło, że potrafi stukać (i czasem pojawia się dźwięk jakby piszczenie odkręcanej śruby) nawet jak jadę równym asfaltem w mieście, albo stoję na wzniesieniu i naprzemiennie wciskam i puszczam hamulec, żeby delikatnie się auto ruszyło, najbardziej słychać na dziurach i jak się skręca, natomiast powyżej 70 km/h cisza. Łączniki, końcówki drążka, wahacze, sworznie, nie ma nigdzie luzów, hamulce też w świetnym stanie, koła dokręcone, sprawdzałem osłonę pod silnikiem nie odkręciła się, poduszki silnika też bez luzów. Jak będę miał trochę czasu to planuję rozebrać cały przód i poszukam jeszcze. Jak zlokalizuję to dam znać, może pomimo różnych generacji to ta sama przypadłość.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwne stuki

08 maja 2020 13:38

Fifi94 napisał(a):Miałem coś podobnego w C2 i dobiegało jakby z przedniego lewego koła. Potrafiło nie stukać cały dzień a następnego już cały czas było pukanie a potem znów cisza. :/ Jednak teraz z czasem mi się to przerodziło, że potrafi stukać (i czasem pojawia się dźwięk jakby piszczenie odkręcanej śruby) nawet jak jadę równym asfaltem w mieście, albo stoję na wzniesieniu i naprzemiennie wciskam i puszczam hamulec, żeby delikatnie się auto ruszyło, najbardziej słychać na dziurach i jak się skręca, natomiast powyżej 70 km/h cisza. Łączniki, końcówki drążka, wahacze, sworznie, nie ma nigdzie luzów, hamulce też w świetnym stanie, koła dokręcone, sprawdzałem osłonę pod silnikiem nie odkręciła się, poduszki silnika też bez luzów. Jak będę miał trochę czasu to planuję rozebrać cały przód i poszukam jeszcze. Jak zlokalizuję to dam znać, może pomimo różnych generacji to ta sama przypadłość.



Mój sworzeń hałasował 6 miesięcy zanim się rozpadł a na stacji nic nie wychodziło, dopiero jak zaczęło walić wiaderkami na zewnątrz (odgłos) to wyszedł ogromny luz na sworzniu, albo diagności lecieli w kulki
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Dziwne stuki

08 maja 2020 20:05

Tylko co ma do tego pora dnia że rano jest cicho a po południu już trzeszczy. Jest cieplej i nagrzewa się to czy co :roll:

Pt maja 15, 2020 23:21
Jednak ciepło ma wpływ na stuki. Teraz kilka dni było trochę chłodniejszych i nie stukało nic, zrobiło się ciepło i znowu stuka wrrr

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwne stuki

16 maja 2020 11:28

flak napisał(a):Jednak ciepło ma wpływ na stuki. Teraz kilka dni było trochę chodniejszych i nie stukalo nic, zrobiło się ciepło i znowu stuka wrrr


Naturalne zużycie gum itp. pod wpływem temperatury one hałasują itp. xD - nic dziwnego, podjedz na stacje niech Ci wytrzepią zawieszenie
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Dziwne stuki

31 maja 2020 23:34

Problemem były stabilizatory. Wymienione i narazie cicho.
Dzięki za pomoc!

Przemek77
Brygadzista
 
Posty: 81
Dołączył(a): 18 sty 2019 18:15
Lokalizacja: PL
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Pb 125KM
2011, M

Re: Dziwne stuki

01 cze 2020 07:16

gumy stabilizatora czy łączniki stabilizatora?

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Dziwne stuki

01 cze 2020 23:01

Do końca już nie wiem. Ale profilaktycznie zostały wymienione obie części.
Chociaz niestety dzisiaj też się coś tłukło z powodu wysokiej temperatury na zewnątrz. Stuki o podobnych odglosach jak wcześniej, ale bardzo rzadko występujące.
Widocznie auto po przejechaniu 130 tys. domaga się calkowitej wymiany zawieszenia :sad:

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwne stuki

02 cze 2020 10:23

flak napisał(a):Do końca już nie wiem. Ale profilaktycznie zostały wymienione obie części.
Chociaz niestety dzisiaj też się coś tłukło z powodu wysokiej temperatury na zewnątrz. Stuki o podobnych odglosach jak wcześniej, ale bardzo rzadko występujące.
Widocznie auto po przejechaniu 130 tys. domaga się calkowitej wymiany zawieszenia :sad:



Mam nalatane 155 tyś czy jakoś tak na feldze 17 cali i czasem nie patrzę na dziury itp. przez swoje 60 tyś dwa razy wymieniłem łączniki stabilizatora + sworzeń prawy i tyle.
KIA akurat ma bardzo fajne zawieszenie, które się nie sypię aż tak nawet tylne jest bardzo solidne...
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwne stuki

02 cze 2020 10:24

flak napisał(a):Do końca już nie wiem. Ale profilaktycznie zostały wymienione obie części.
Chociaz niestety dzisiaj też się coś tłukło z powodu wysokiej temperatury na zewnątrz. Stuki o podobnych odglosach jak wcześniej, ale bardzo rzadko występujące.
Widocznie auto po przejechaniu 130 tys. domaga się calkowitej wymiany zawieszenia :sad:



Kiedy występują stuki? w jakim momencie?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Dziwne stuki

02 cze 2020 11:54

A może to te niesłynne amory, które dręczyły C1 i C1 FL, nie wiem jak w późniejszych.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Dziwne stuki

03 cze 2020 21:09

Pitrek napisał(a):Kiedy występują stuki? w jakim momencie?

Kiedy hamuje, dokładnie kiedy schodzę do zerowej prędkości, zaraz przed zatrzymaniem się.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Dziwne stuki

03 cze 2020 21:46

flak napisał(a):
Pitrek napisał(a):Kiedy występują stuki? w jakim momencie?

Kiedy hamuje, dokładnie kiedy schodzę do zerowej prędkości, zaraz przed zatrzymaniem się.
A nie miałeś klocków przednich zmienianych niedawno ??

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Dziwne stuki

03 cze 2020 23:21

Kilka miesięcy do tyłu zmienialem

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Dziwne stuki

10 cze 2020 17:51

Byłem u mechanika i niestety akurat nic nie pukalo w tym momencie żeby mógł się przesłuchać, ale powiedział że takie stuki jak opowiadam mogą dochodzić ze skrzyni biegów (mam automat). Powiedział żebym wrócił jak będzie pukać żeby mógł się wsłuchać.
Możliwe żeby mogła być to skrzynia?

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Dziwne stuki

14 cze 2020 00:24

flak napisał(a):Byłem u mechanika i niestety akurat nic nie pukalo w tym momencie żeby mógł się przesłuchać, ale powiedział że takie stuki jak opowiadam mogą dochodzić ze skrzyni biegów (mam automat). Powiedział żebym wrócił jak będzie pukać żeby mógł się wsłuchać.
Możliwe żeby mogła być to skrzynia?

Skrzynia /półosie niestety możliwe...
Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl