[C1FL] Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalanie?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kagan
 

[C1FL] Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalanie?

21 sty 2020 09:34

Witam,
Na początku roku zakupiłem samochód, model jak w tytule. Data produkcji 16.12.2009r. Zdaję sobie sprawę, że diesel nie jest dobrym pomysłem na miasto, ale zdecydowałem się dlatego, że cena była atrakcyjna, a źródło (handlowiec) zaufany.

Niestety moja jazda to głównie miasto, do pracy mam 5km w jedną stronę. Zdaję sobie sprawę, że to oznacza duże spalanie przy tym silniku. Mimo to zastanawiam się czy wynik około 11l/100km to nie jest za dużo przy delikatnej jeździe i czy zacząć szukać jakiejś usterki?

Sprawdziłem dane samochodu przed zakupem, nie ma (fabrycznie) DPF więc problem z nim odpada (dlatego też uznałem, że ostatecznie na miasto może być). Odpada więc możliwość uszkodzonego filtra. Sprawdziłem filtr powietrza, wygląda na czysty, ale wiadomo jak to bywa z oceną wizualną, zakupię dziś nowy. Paliwo zatankowałem na Orlenie - Vervę, więc kwestia paliwa też powinna być w porządku. Nie wiem, czy interesować się sondą lambda i ewentualnie czymś jeszcze. Samochód ma moc, przynajmniej nie czuję jakichś szarpnięć i spadków. Z subiektywnej oceny wygląda jakby wszystko było w porządku. Jednak obiektywny wskaźnik spalania mnie przeraził. Dodam, że w trasie około 80km, głównie teren niezabudowany wyszło ok 6l/100km

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

21 sty 2020 09:45

Kagan napisał(a):Witam,
Na początku roku zakupiłem samochód, model jak w tytule. Data produkcji 16.12.2009r. Zdaję sobie sprawę, że diesel nie jest dobrym pomysłem na miasto, ale zdecydowałem się dlatego, że cena była atrakcyjna, a źródło (handlowiec) zaufany.

Niestety moja jazda to głównie miasto, do pracy mam 5km w jedną stronę. Zdaję sobie sprawę, że to oznacza duże spalanie przy tym silniku. Mimo to zastanawiam się czy wynik około 11l/100km to nie jest za dużo przy delikatnej jeździe i czy zacząć szukać jakiejś usterki?

Sprawdziłem dane samochodu przed zakupem, nie ma (fabrycznie) DPF więc problem z nim odpada (dlatego też uznałem, że ostatecznie na miasto może być). Odpada więc możliwość uszkodzonego filtra. Sprawdziłem filtr powietrza, wygląda na czysty, ale wiadomo jak to bywa z oceną wizualną, zakupię dziś nowy. Paliwo zatankowałem na Orlenie - Vervę, więc kwestia paliwa też powinna być w porządku. Nie wiem, czy interesować się sondą lambda i ewentualnie czymś jeszcze. Samochód ma moc, przynajmniej nie czuję jakichś szarpnięć i spadków. Z subiektywnej oceny wygląda jakby wszystko było w porządku. Jednak obiektywny wskaźnik spalania mnie przeraził. Dodam, że w trasie około 80km, głównie teren niezabudowany wyszło ok 6l/100km
Mój 1.6 benzyna teraz pali 8.5
Jeżeli sonda by padala masz błąd, z reguły automat pali więcej ale bez przesady.
Ja bym podłączył pod komputer, sprawdził termostat, ewentualnie czy wtryski nie leją.
Orlen ma słabe paliwo.
Przejdź się jeszcze gdzieś na trasie i to przegon.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Kagan
 

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

21 sty 2020 13:13

Pitrek napisał(a):Jeżeli sonda by padala masz błąd, z reguły automat pali więcej ale bez przesady.
Ja bym podłączył pod komputer, sprawdził termostat, ewentualnie czy wtryski nie leją.
Orlen ma słabe paliwo.
Przejdź się jeszcze gdzieś na trasie i to przegon.



Dzięki, już umówiłem się do diagnosty komputerowego, po pracy do niego jadę.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

21 sty 2020 14:58

Kagan napisał(a):
Pitrek napisał(a):Jeżeli sonda by padala masz błąd, z reguły automat pali więcej ale bez przesady.
Ja bym podłączył pod komputer, sprawdził termostat, ewentualnie czy wtryski nie leją.
Orlen ma słabe paliwo.
Przejdź się jeszcze gdzieś na trasie i to przegon.



Dzięki, już umówiłem się do diagnosty komputerowego, po pracy do niego jadę.
To niech sprawdzivtez czujniki temp. Itp

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Kagan
 

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

21 sty 2020 17:52

Ten diagnosta odwołany, na piątek jestem umówiony z diagnostą, który ma takie kolejki, że tylko po znajomości zapisuje (udało się znaleźć znajomego, który ma znajomego, który go zna na tyle, że wepchnąć się udalo). Liczę, że solidnie sprawdzi temat. Tymczasem zamawiam olej silnikowy i filtry na allegro, w weekend zmienię. Będę informował, może komuś się kiedyś przyda.

flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

21 sty 2020 23:29

U mnie ten sam silnik z automatem też pali podobnie. W mieszanym koło 8l, A na trasie 130 km około 6.5 -7l

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

22 sty 2020 05:40

flak napisał(a):U mnie ten sam silnik z automatem też pali podobnie. W mieszanym koło 8l, A na trasie 130 km około 6.5 -7l


To one tak dużo palą?
Moja na trasie do 120km/h pali ok 7 litrów a mam benzynę w mieszanym pali ok 7 litrów tak samo na spokojnie
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

22 sty 2020 07:53

No bez przesady - moja 1,6 CRDi po przejechaniu 244 kkm ma średnie spalanie 5,4 l/100 km, poza miastem schodzę poniżej 5 l, w mieście max 6 - 6,5.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

22 sty 2020 07:57

pioter napisał(a):No bez przesady - moja 1,6 CRDi po przejechaniu 244 kkm ma średnie spalanie 5,4 l/100 km, poza miastem schodzę poniżej 5 l, w mieście max 6 - 6,5.
Też Mnie to dziwi, miałem 6 lat Astre 2.0 DI i nie paliła tyle :p co KIA 1.6

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

22 sty 2020 20:06

pioter napisał(a):No bez przesady - moja 1,6 CRDi po przejechaniu 244 kkm ma średnie spalanie 5,4 l/100 km, poza miastem schodzę poniżej 5 l, w mieście max 6 - 6,5.


Ale pewnie nie robisz przebiegów 5 km. A tutaj to ma znaczenie.
Przy 0*C to na 4 km dopiero pierwsza kreska temperatury się pojawia .
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

22 sty 2020 20:29

Kawu napisał(a):
pioter napisał(a):No bez przesady - moja 1,6 CRDi po przejechaniu 244 kkm ma średnie spalanie 5,4 l/100 km, poza miastem schodzę poniżej 5 l, w mieście max 6 - 6,5.


Ale pewnie nie robisz przebiegów 5 km. A tutaj to ma znaczenie.
Przy 0*C to na 4 km dopiero pierwsza kreska temperatury się pojawia .


hmmmm - to się pojawia pytanie po co diesel? xd
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

22 sty 2020 22:59

6-7l zapomniałem dodać że przy pełnym bagażniku w 4 osoby.

AUTOR WĄTKU
Kagan
 

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

23 sty 2020 16:30

Jutro jadę na komputer. Zakupiłem olej Top Tec 4200
5w30 oraz komplet filtrów. W sobotę wymienię sobie to u siebie w garażu. Zamówiłem też płukankę liqui moly do silnika.
Czytałem posty, że w środku w tych autach jest bardzo cicho. No u mnie jest spoko, ale inaczej sobie wyobrażam "bardo cicho", więc może stary olej plus nagar też tu odgrywają rolę.

Może zapchane filtry, może coś przyniesie efekt. I tak muszę to robić, więc nie ma problemu.

Wziąłem też tester do szczelności uszczelki pod głowicą. W sumie rozsądek mówi by robić to przed zakupem, ale przecież to uszczelka, ma prawo się kiedyś zestarzeć więc czy jest dziurawa w momencie zakupu czy rok później to już bez różnicy. Sprawdzić ja warto.

Lubię mieć auto sprawne, dlatego jeśli kupuję to tańsze niż to, na które mnie stać, ale potem doprowadzam je do stanu solidnego i takie też chce komuś kiedyś sprzedać.

Będę informował.

Najciekawsze, że dzwoniłem dziś do serwisu. Chciałem zapytać o wymianę oleju w skrzyni. Powiedzieli,że się tego nie podejmują. Zszokowało mnie to do tego stopnia, że udało mi się powiedzieć "aha, dziękuję". Za jakiś czas zadzwonię jeszcze raz. Muszę wiedzieć, czy nie wymieniają dla zasady, czy dlatego, że że względu na wiek auta czegoś się boją.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

23 sty 2020 17:02

Kagan napisał(a):Jutro jadę na komputer. Zakupiłem olej Top Tec 4200
5w30 oraz komplet filtrów. W sobotę wymienię sobie to u siebie w garażu. Zamówiłem też płukankę liqui moly do silnika.
Czytałem posty, że w środku w tych autach jest bardzo cicho. No u mnie jest spoko, ale inaczej sobie wyobrażam "bardo cicho", więc może stary olej plus nagar też tu odgrywają rolę.

Może zapchane filtry, może coś przyniesie efekt. I tak muszę to robić, więc nie ma problemu.

Wziąłem też tester do szczelności uszczelki pod głowicą. W sumie rozsądek mówi by robić to przed zakupem, ale przecież to uszczelka, ma prawo się kiedyś zestarzeć więc czy jest dziurawa w momencie zakupu czy rok później to już bez różnicy. Sprawdzić ja warto.

Lubię mieć auto sprawne, dlatego jeśli kupuję to tańsze niż to, na które mnie stać, ale potem doprowadzam je do stanu solidnego i takie też chce komuś kiedyś sprzedać.

Będę informował.

Najciekawsze, że dzwoniłem dziś do serwisu. Chciałem zapytać o wymianę oleju w skrzyni. Powiedzieli,że się tego nie podejmują. Zszokowało mnie to do tego stopnia, że udało mi się powiedzieć "aha, dziękuję". Za jakiś czas zadzwonię jeszcze raz. Muszę wiedzieć, czy nie wymieniają dla zasady, czy dlatego, że że względu na wiek auta czegoś się boją.
Ja miałem wyciek z zimeringu po wymianie sprzęgła i w sumie w całości jest wymieniony i nic się nie dzieje

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Kagan
 

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

02 lut 2020 16:21

Obiecałem, że będę informował do momentu aż wyjaśnię temat by ewentualnie komuś pomóc, więc składam raport.

W zeszły piątek miałem mieć diagnostykę komputerową, na którą poza kolejką umówił mnie znajomy drogą wyjątku u specjalisty. Faktycznie specjalista chyba ma dobre podejście, bo gdy zadzwoniłem do niego celem potwierdzenia wizyty to przeprowadził ze mną wywiad. Gdy dowiedział się, że dopiero co kupiłem samochód i nie wymieniałem jeszcze filtrów oraz oleju to powiedział mi "ja mogę Pana przyjąć, podstawowa diagnostyka do 200zł, ale niech się Pan zastanowi, filtry i olej i tak musi Pan wymienić, a to może przynieść zaskakujący wynik i diagnostyka okaże się zbędna". Poszedłem za jego radą.

Niestety dostawa filtrów i oleju (dużo taniej na allegro niż na miejscu) opóźniła się i dopiero wczoraj (bo mam czas tylko w sobotę) wymieniłem komplet u siebie w garażu, tj. filtry (powietrza, paliwa, kabinowy, oleju) oraz olej.

Akurat wczoraj zapaliła mi się rezerwa, przy poprzedniej rezerwie nalałem 30l paliwa. Od tamtego momentu przejechałem 325km co dało około 9,2l/100km faktycznego spalania. Teraz zalałem 46l i zobaczymy, ile km nabiję do kolejnego zapalenia się rezerwy.

Tematu skrzyni biegów na razie nie drążyłem ponieważ mam inne tematy. W najbliższy weekend muszę zlokalizować powód stukania z prawej strony tylnego zawieszenia oraz wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy. Przeprowadziłem test uszczelki pod głowicą i raczej jest szczelna.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

02 lut 2020 16:26

Kagan napisał(a):Obiecałem, że będę informował do momentu aż wyjaśnię temat by ewentualnie komuś pomóc, więc składam raport.

W zeszły piątek miałem mieć diagnostykę komputerową, na którą poza kolejką umówił mnie znajomy drogą wyjątku u specjalisty. Faktycznie specjalista chyba ma dobre podejście, bo gdy zadzwoniłem do niego celem potwierdzenia wizyty to przeprowadził ze mną wywiad. Gdy dowiedział się, że dopiero co kupiłem samochód i nie wymieniałem jeszcze filtrów oraz oleju to powiedział mi "ja mogę Pana przyjąć, podstawowa diagnostyka do 200zł, ale niech się Pan zastanowi, filtry i olej i tak musi Pan wymienić, a to może przynieść zaskakujący wynik i diagnostyka okaże się zbędna". Poszedłem za jego radą.

Niestety dostawa filtrów i oleju (dużo taniej na allegro niż na miejscu) opóźniła się i dopiero wczoraj (bo mam czas tylko w sobotę) wymieniłem komplet u siebie w garażu, tj. filtry (powietrza, paliwa, kabinowy, oleju) oraz olej.

Akurat wczoraj zapaliła mi się rezerwa, przy poprzedniej rezerwie nalałem 30l paliwa. Od tamtego momentu przejechałem 325km co dało około 9,2l/100km faktycznego spalania. Teraz zalałem 46l i zobaczymy, ile km nabiję do kolejnego zapalenia się rezerwy.

Tematu skrzyni biegów na razie nie drążyłem ponieważ mam inne tematy. W najbliższy weekend muszę zlokalizować powód stukania z prawej strony tylnego zawieszenia oraz wymienić płyn hamulcowy oraz chłodniczy. Przeprowadziłem test uszczelki pod głowicą i raczej jest szczelna.



Wybacz, ale ja nie wierze, że wymiana oleju + filtrów obniży Ci spalanie o 3 litry ;p
W jakim stanie były te filtry? nawet jak wymienisz po 20 tyś to one nie są tak zawalone ze wymiana obniży spalanie o 20%.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Kagan
 

Re: Kia Cee'd 1.6 Crdi 115 automat 2010r. Czy to duże spalan

02 lut 2020 18:42

Pitrek napisał(a):Wybacz, ale ja nie wierze, że wymiana oleju + filtrów obniży Ci spalanie o 3 litry ;p
W jakim stanie były te filtry? nawet jak wymienisz po 20 tyś to one nie są tak zawalone ze wymiana obniży spalanie o 20%.


Przy mojej jeździe jestem w stanie uwierzyć w spalanie na poziomie 8l/100km jeśli takie będzie to nie będę drążył dalej.

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl