[C2] Metaliczny dźwiek - sprzęgło

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
barchte
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lip 2018 19:47
Lokalizacja: krosno
Grupa: Podkarpacka

[C2] Metaliczny dźwiek - sprzęgło

20 sie 2019 18:52

Mam problem z moim Ceed-em.
Podczas ruszania - na etapie półsprzęgła - wydobywa się metaliczny dźwiek . Tak jakby metal ocierał o metal.

Problem zgłosiłem do serwisu , serwis stwierdził że sprzęgło nadaje się do wymiany ( wtedy było około 28 tyś na liczniku - 4 miesiące temu ).
Wymienili sprzęgło na nowe ( wizualnie wyglądało jak nowe, nie było żadnych nietypowych śladów zużycia - opinia serwisu ).
Przejechałem na nowym sprzęgle około 4 tyś. ( teraz mam około 32 tyś na liczniku ) i problem znowu się pojawił - metaliczny dźwięk podczs ruszania .
Co to może być ? Kolejne sprzęgło pada ?

Autko to : CEED , 2017 , 1,4 DOHC, benz, 100 KM, M
Autko ma około 27 miesięcy.

Avatar użytkownika
Peter007
Asystent Kierownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 cze 2019 15:33
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, L

Re: Metaliczny dźwiek - sprzęgło

20 sie 2019 20:11

Może jakaś osłona niedokrecona i wpada w rezonans przy ruszaniu. Mi tak rezonowała osłona pod silnikiem. Była to ostatnia rzecz którą podejrzewałem bo to plastik

Macieg
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 wrz 2019 08:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 ON 115KM
2014, L

Re: Metaliczny dźwiek - sprzęgło

06 wrz 2019 10:08

Witam,

mam dokładnie ten sam problem, Pro_Cee'd 2013 1.6 CRDI, przebieg 70.000 obecnie. Auto kupiłem dwa miesiące temu, jeździła nim od początku kobieta i głównie po mieście i od początku zaobserwowałem problemy ze sprzęgłem - bierze bardzo nisko, czasami szarpie przy zmianie biegów 0>>1 oraz 1>>2 i jest też problem z tym dźwiękiem i uczuciem tarcia dwóch metalowych elementów, zarówno dźwięk jak i uczucie jest bardzo nieprzyjemne, jakby coś miało się tam zetrzeć i rozpaść. Dzieje się tak, gdy zaczynam puszczać sprzęgło, by wrzucić drugi bieg. Zauważyłem, że problem nie występuje, gdy wrzucam dwójkę na bardzo głęboko wciśniętym sprzęgle, tzn. sprzęgło, pierwszy bieg i delikatnie puszczam sprzęgło by samochód ruszył i zaraz sprzęgło znów na maksa, drugi bieg i już jedzie normalnie, to oczywiście nie powinno tak wyglądać. Z uwagi na wakacyjne wydatki na razie brak funduszy na naprawę (jeżdżę tak dwa miesiące) ale myślę, że za jakieś dwa miesiące będę się przymierzał do wymiany całego sprzęgła.

Nie wiem też, czy z tym problemem jest związana inna sprawa, która boli mój egzemplarz - po uruchomieniu silnika, przez 10-15 sekund chodzi nierówno (choć to głównie słychać, bo wskazówka na obrotomierzu nie skacze) po czym działa już poprawnie. Mimo tej nierównej pracy nie ma problemu z jazdą, po ruszeniu efekt ustępuje, jest tylko na biegu jałowym.

Dam tu znać w przyszłości o rezultatach napraw.

Macieg
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 wrz 2019 08:05
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 ON 115KM
2014, L

Re: Metaliczny dźwiek - sprzęgło

04 gru 2020 21:29

Cześć,

może ktoś kiedyś trafi tu z wyszukiwarki więc UPDATE mojego powyższego postu - po wymianie kompletu sprzęgła (Sachs w miejsce fabrycznego) wszystkie problemy związane ze sprzęgłem zniknęły - metaliczne dźwięki, jakieś okazyjne chrupanie, zapiekanie się biegu na 1 i 2 biegu itd. Obecnie nie ma już żadnych problemów.

Pozdrawiam :spoko:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl