[C1] Kia Ceed 1.6 benzyna + LPG - Samochód nie odpala

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kasiek1001
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sie 2019 10:40
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 126KM
2008, L

[C1] Kia Ceed 1.6 benzyna + LPG - Samochód nie odpala

14 sie 2019 10:42

Witam, Posiadam Kia Ceed 2008 rok silnik 1,6. Proszę o pomoc ponieważ mam podobny problem i powoli tracę cierpliwość do odwiedzania od kilku miesięcy regularnie mechanik-gazownik-elektormechanik. Problem wystąpił po przejechaniu ok. 30 tys. na gazie. Mechanik stwierdził, że nie ma sensu "grzebać" przy zaworach ponieważ nie wydają żadnych "dźwięków" cokolwiek to znaczy. Na początku okazało się, że spadł przewód od podciśnienia - podpięty i wszystko przez tydzień było ok. Po tygodniu samochód stojąc kilka godzin w słońcu w ogóle nie odpalił. Przetransportowany na lawecie do elektromechanika - po ponad tygodniu "przeglądania" wymieniono immobilaizer i czujnik położenia wału. Pojawiła się kolejna usterka - nie odcina alarmu - cały czas w trakcie jazdy i postoju miga dioda od alarmu i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie odpuszcza blokada drzwi. Kilka poprawek i resetów u elektromechanika - alarm i blokada drzwi dalej żyją własnym życiem - zalecono jazdę przez kilka dni na benzynie żeby rano na zimnym silniku odpalał...Niestety dalej nie ma efektów i na zimnym silniku nie odpala, jak zapali spadają obroty i gaśnie - wciskam gaz i nic - po chwili odpalę obroty wariują, unormują się i auto zaczyna normalnie jechać. Naprawy pochłonęły już trochę funduszy i powoli zaczyna mnie irytować wymienianie wszystkiego po kolei...Czy ktoś może pomóc? Jakiś pomysł na usunięcie usterki?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Ceed 1.6 benzyna + LPG - Samochód nie odpala

14 sie 2019 12:13

Mam podobny problem i też bardzo skomplikowany, obecnie wydałem już prawie 4 tyś złotych i jadę do ASO - Tobie też proponuje.
Bo moje auto było u 3 mechaników + 2 elektromechaników i każdy stwierdza, że auto jest sprawne ale potrzebny jest porządny komputer diagnostyczny itp.
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

pawel.kucharek@o2.pl
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2020 13:05
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb/LPG 122KM
2008

Re: Kia Ceed 1.6 benzyna + LPG - Samochód nie odpala

25 sie 2020 13:07

Witam,
czy udało się rozwiązać problem ? Mam takie same objawy niestety byłem w ASO i rozkładają ręcę, komputer nic nie pokazał.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Kia Ceed 1.6 benzyna + LPG - Samochód nie odpala

25 sie 2020 13:36

pawel.kucharek@o2.pl napisał(a):Witam,
czy udało się rozwiązać problem ? Mam takie same objawy niestety byłem w ASO i rozkładają ręcę, komputer nic nie pokazał.


Jakie objawy?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl